آمریکا وزارت اطلاعات ایران و رهبر آن را به استناد هک های ادعایی تحریم کرد

اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات ایران، مرکز، در سال 2021.


عکس:

abedin taherkenareh/Shutterstock

وزارت خزانه داری روز جمعه اعلام کرد که آمریکا تحریم هایی را علیه وزارت اطلاعات ایران و رئیس آن به اتهام مشارکت در حملات سایبری مخرب علیه آمریکا و متحدانش اعمال کرده است.

ایالات متحده مدعی است که وزارت اطلاعات و امنیت ایران، که با نام MOIS نیز شناخته می شود، و رهبر آن، اسماعیل خطیب، عملیات سایبری را علیه گروه های دولتی و بخش خصوصی در سراسر جهان انجام داده اند. به گفته وزارت خزانه‌داری، این شامل اقدامات سایبری است که توسط دولت ایران علیه سیستم‌های کامپیوتری دولت آلبانی در ماه ژوئیه حمایت می‌شود. آقای. خطیب پیش از این به دلیل نقشش به عنوان یکی از مقامات حکومت ایران با تحریم های آمریکا مواجه شده بود.

تحریم ها تمامی دارایی های وزارت و آقای آقای را مسدود می کند. خطیب تحت صلاحیت ایالات متحده است و شرکت ها و افراد آمریکایی را از تجارت با آنها منع می کند.

تلاش برای دستیابی به MOIS و آقای. خطیب موفق نبود.

تحریم‌های روز جمعه آخرین تلاش‌های مقامات آمریکایی برای سرکوب باندهای هکری است که ادعا می‌شود با دولت ایران مرتبط هستند. در اوایل سال جاری، وزارت خزانه داری گروهی به نام MuddyWater را شناسایی کرد که توسط آژانس اطلاعاتی ایران حمایت مالی می شود و شناخته شده است که از آسیب پذیری های سیستمی گزارش شده عمومی برای دسترسی به اطلاعات حساس و استقرار باج افزار استفاده می کند. وزارت خزانه داری گفت که MuddyWater سال گذشته در یک کمپین سایبری که دولت ترکیه را هدف قرار داده بود، دست داشت.

این تحریم‌ها همچنین در حالی صورت می‌گیرد که ایالات متحده تلاش می‌کند تا توافق هسته‌ای ایران را احیا کند که تحریم‌های شدید علیه تهران را در ازای محدودیت‌های سخت اما موقت بر برنامه هسته‌ای آن لغو کرد. ایالات متحده در سال 2018 از این توافق خارج شد. مذاکرات برای احیای مجدد این توافق اخیراً به دلیل درخواست‌های تهران در آخرین لحظه برای تضمین‌های ایالات متحده با شکست مواجه شد.

بیشتر از Risk & Compliance Journal

بنویسید Mengqi Sun در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما