آمریکا و کره جنوبی هزاران نیرو و خودروهای 23 تنی را برای تمرین حمله به ساحل فرستادند


پوهانگ، کره جنوبی
CNN

کره شمالی در حال ساخت زرادخانه موشک بالستیک بر اساس این فرضیه است که باید از حمله نیروهای ایالات متحده و کره جنوبی به آن جلوگیری کند.

واشنگتن و سئول قدرت آتش خود را از طریق تعداد فزاینده ای از رزمایش ها نشان داده اند که به گفته دو متحد، همه آنها ماهیت دفاعی دارند.

اما در صبح روز چهارشنبه، آنها از هزاران نیرو و تسلیحات پیشرفته برای تمرین یک حمله آبی خاکی استفاده کردند، یک حمله مانور در ماهیت خود و طراحی شده برای تصرف قلمرو، نه دفاع از آن.

فرمانده 2200 تفنگدار دریایی ایالات متحده که در تمرین سانگ یونگ در پوهانگ در سواحل جنوبی کره جنوبی شرکت داشتند، از آنچه در حال وقوع است دفاع می کند و آن را تحریک آمیز نمی داند.

سرهنگ گفت: «من فکر نمی‌کنم که ما کار متفاوت یا عجیبی انجام می‌دهیم. ساموئل مایر، فرمانده یگان اعزامی سیزدهم دریایی.

این رزمایش قدرت آتش یکپارچه نیروهای آمریکا و کره جنوبی را به نمایش گذاشت.

تفنگداران دریایی سئول در امواجی از وسایل نقلیه تهاجمی 23 تنی آبی خاکی ابتدا به ساحل آمدند و ردپای آنها شکاف های عمیقی را در ماسه های پوهانگ ایجاد کرد.

هنگامی که تفنگداران دریایی کره جنوبی به سمت ردیف درختی در پشت ساحل حرکت کردند، هاورکرافت های عظیم نیروی دریایی ایالات متحده، معروف به LCAC، به دنبال خودروهای دوزیست هشت چرخ با نام مستعاری مانند “خروس”، “سربروس” و “شبح” که در کناره های آنها نقش بسته بود، را از بین برد.

در آسمان بالا هلیکوپترهای تهاجمی، ترابری Osprey و جنگنده های رادارگریز F-35B وجود داشت که 10 فروند از آنها در کشتی تهاجمی آبی خاکی USS Makin Island در 30 مایلی ساحل در کمین نشسته بودند.

«این هفتادمین سالگرد این تمرین است. مایر با رد ادعاهای پیونگ یانگ مبنی بر اینکه واشنگتن و سئول تحریک آمیز هستند و کره شمالی را مجبور می کنند برنامه هسته ای خود را به عنوان بازدارنده ایجاد کند، گفت: این چیز جدیدی نیست.

“این یک روال است. سرهنگ تفنگداران دریایی ایالات متحده گفت: ما بر اساس آنچه دیدیم و تجربه کردیم، فقط به روال عادی باز می گردیم.

اما در شبه جزیره کره یا در شرق آسیا در سال 2023 کمی معمول به نظر می رسد.

همانطور که مایر در روز سه شنبه در جزیره 45000 تنی USS Makin، که اساساً یک ناو هواپیمابر نوزاد بود، با خبرنگاران صحبت می کرد، یک ناو هواپیمابر واقعی 98000 تنی نیروی دریایی ایالات متحده، USS Nimitz، در حال انجام عملیات های خود در خارج از شبه جزیره بود.

نزدیک‌تر به ساحل پوهانگ، حداقل شش کشتی نیروی دریایی کره جنوبی در حمایت دیده می‌شوند که سربازان خود را برای تمرین سانگ یونگ به ساحل می‌فرستند.

در همین حال، رسانه دولتی کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را منتشر می کرد که در حال بازرسی از آنچه که ادعا می کرد تسلیحات هسته ای است، و از نیروهایش می خواهد که بتوانند از آنها “در هر زمان و هر مکان” استفاده کنند.

در شمال، روسیه، متحد کره شمالی، در حال پرتاب موشک های کروز به سمت هدفی در آب های سواحل شرقی شبه جزیره کره بود.

نیروهای آمریکایی و کره جنوبی در رزمایش سانگ یونگ در پوهانگ کره جنوبی در 29 مارس شرکت می کنند.

فرمانده ناو، کاپیتان نیروی دریایی، گفت و یک کشتی اطلاعاتی روسی جزیره ماکین و تمرین روز چهارشنبه را زیر نظر داشت و تنها در 15 مایلی جزیره ماکین نشسته بود. تونی چاوز

کشتی روسی دقیقاً همان کاری را انجام می‌داد که کشتی‌های نیروی دریایی چین در زمان جزیره ماکین و کشتی‌های مستقر در آن انجام دادند – اسکله‌های فرود آبی خاکی USS Anchorage و USS John P. Murtha – زمانی که کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای چین جنوبی بودند قبل از آمدن به کره. چاوز گفت، هر حرکت آنها را از 12 تا 15 مایلی دورتر زیر نظر داشت.

تمرین سانگ یونگ در ابتدا به دلیل وقفه برای دیپلماسی و سپس به دلیل همه گیری کووید، پنج سال بود که انجام نشده بود.

اما در سال گذشته پیونگ یانگ موشک‌های بالستیک را با سرعتی بی‌سابقه آزمایش می‌کرد که کیم جونگ اون دستور حملات هسته‌ای تمرینی به اهدافی در جنوب را صادر کرد. با جنگ طلبی کیم، آمریکا کره جنوبی آمادگی خود را برای پاسخ به هرگونه تجاوز کره شمالی افزایش داده است.

تنش ها در شبه جزیره کره از زمانی که مذاکرات بین دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از سه دیدار بین دو طرف که آخرین دیدار در سال 2019 بود، به توافق نرسید، اوج گرفته است.

کیم از آن زمان برنامه موشک های بالستیک خود را افزایش داده است و سال گذشته این سلاح ها را به طور متوسط ​​بیش از سه بار در ماه آزمایش کرده است.

این آزمایش در سال جاری ادامه یافت و اخیراً پیونگ یانگ هفته گذشته موشک‌های کروز با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای و یک پهپاد زیردریایی با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای را آزمایش کرد.

اما فعالیت نظامی رو به رشد نه تنها در شمال منطقه غیرنظامی شده جداکننده کره شمالی و جنوبی بوده است.

شبه جزیره کره در بخش عمده ای از سال جاری و به ویژه در ماه گذشته کانون فعالیت های نظامی بوده است، زیرا نیروهای آمریکایی و کره جنوبی “عملیات سپر آزادی” را که بزرگترین مانور نظامی بین دو متحد از سال 2018 است، انجام داده اند. برای تشویق کیم به عقب نشینی از برنامه هسته ای شمال، محدود شد.

نگاهی به گذشته به جنگ کره می‌تواند چشم‌انداز کمی در مورد اینکه چرا فرودهای آبی خاکی باعث افزایش دما در پیونگ یانگ شده است، ارائه دهد.

کره شمالی مزیت خود را در آن جنگ به دلیل یک مورد از دست داد.

نیروهای آمریکایی و کره جنوبی در رزمایش سانگ یونگ در پوهانگ کره جنوبی در 29 مارس شرکت می کنند.

نبرد 1950 اینچئون یکی از موفق ترین حملات آبی خاکی در تاریخ نظامی محسوب می شود.

در آن درگیری، کشتی‌های جنگی ایالات متحده و متحدان، بندر اینچئون را که در کنترل کره شمالی است، به مدت دو روز بمباران کردند تا اینکه تفنگداران دریایی آمریکا در سه سواحل در 110 مایلی پشت خطوط کره شمالی در تلاش برای مجبور کردن نیروهای پیونگ یانگ از سئول، پایتخت 31 ساله کره جنوبی، به ساحل یورش بردند. مایل (50 کیلومتر) به سمت غرب.

ساحل به سرعت ایجاد شد و کمتر از دو هفته بعد، با کمک کره جنوبی و سایر نیروهای آمریکایی که از جنوب حمله کردند، سئول دوباره در دست متحدان قرار گرفت.

این همکاری آمریکا و کره جنوبی در نهایت منجر به روابط نظامی شد که امروز در شبه جزیره دیده می شود.

تأسیسات نظامی کلیدی ایالات متحده اکنون در کره جنوبی پراکنده است. از جمله کمپ هامفریس ارتش ایالات متحده، بزرگترین تأسیسات نظامی ایالات متحده در خارج از ایالات متحده با جمعیتی بیش از 36000 نظامی، کارگران غیرنظامی، پیمانکاران و اعضای خانواده ایالات متحده است.

بر اساس گزارش رسانه دولتی کره شمالی، در اکتبر گذشته، کره شمالی رویه هایی را تمرین کرد که می توانست یک حمله هسته ای تاکتیکی را به “تاسیسات فرماندهی نظامی اصلی دشمنان” آغاز کند.

فرماندهان آمریکایی می‌گویند و این نوع تهدیدها دلیلی کلیدی برای ضروری بودن تمرین‌هایی مانند سانگ یونگ هستند. ارتش آمریکا و کره جنوبی باید یک واحد منسجم باشند.

مایر گفت: “ما باید برای هر تغییری که ممکن است رخ دهد آماده باشیم… ایجاد آن رابطه قوی و آن اتحاد قوی برای هر تغییری که نمی توانیم کنترل کنیم.”

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما