آنچه در مورد باکتری ها و قطره های چشمی باید بدانید

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به مردم هشدار داده است که استفاده از قطره های چشمی “اشک مصنوعی” را که توسط EzriCare یا Delsam Pharma فروخته می شوند را متوقف کنند و خاطرنشان کرد که باکتری سودوموناس آئروژینوزا “به طور گسترده” مقاوم به آنتی بیوتیک در چندین ظروف باز این قطره ها یافت شده است. مقاماتی که در مورد شیوع این بیماری تحقیق می‌کنند، نشانه‌هایی از گسترش فراتر از کسانی که از قطره‌ها استفاده می‌کردند به دیگران در همان مرکز مراقبت‌های بهداشتی نیز دیده‌اند. محصولات مشمول فراخوان سراسری شده اند.

در اینجا چیزی است که پزشکان می خواهند مردم بدانند.

اگر از آن قطره های چشمی استفاده کردم، باید به دنبال چه علائمی باشم؟

CDC گفت: عفونت های چشمی ممکن است شامل ترشحات زرد، سبز یا شفاف از چشم، درد یا ناراحتی، قرمزی، افزایش حساسیت به نور و تاری دید باشد. مارویا والترز، محقق ارشد تیم مقاومت ضد میکروبی CDC، گفت: بیمارانی که از قطره‌ها استفاده کرده‌اند و به بیماری‌های دیگری مانند عفونت‌های تنفسی یا مجاری ادراری مبتلا شده‌اند، باید به پزشک خود اطلاع دهند که از قطره‌ها استفاده کرده‌اند.

بهترین راه برای جلوگیری از عفونت قطره های چشمی آلوده چیست؟

به گفته پاتریشیا جکسون، رئیس انجمن حرفه ای در کنترل عفونت و اپیدمیولوژی، بطری های قطره چشم پس از باز شدن می توانند توسط باکتری ها آلوده شوند، اما راه های آسانی برای جلوگیری از آلودگی وجود دارد. او گفت، در صورت امکان، همیشه قطره های چشمی را انتخاب کنید که حاوی مواد نگهدارنده هستند که مانع رشد باکتری ها می شوند.

او گفت: قبل از استفاده از قطره دست‌های خود را بشویید، هرگز از محصولات تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید و مراقب باشید که نوک بطری به چشم یا مژه‌هایتان برخورد نکنید. پس از باز شدن یک بطری مهر و موم شده، باید ظرف یک ماه دور ریخته شود. و هرگز قطره چشم را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید.

دیگر چگونه می تواند گسترش یابد؟

سودوموناس آئروژینوزا می تواند از طریق دست، آب یا ابزار پزشکی پخش شود. اما در محیط‌های مراقبت‌های بهداشتی، بیمارانی که پورت‌های داخل وریدی، کاتترها یا لوله‌های تنفسی دارند، بیشتر در معرض خطر هستند، زیرا پاتوژن‌ها با دور زدن حفاظت پوست، راحت‌تر می‌توانند مستقیماً به بدن راه پیدا کنند.

آیا باید نگران انواع دیگر قطره های چشمی باشم؟

دکتر. ویسنته دیاز، چشم‌پزشک و متخصص بیماری‌های عفونی در Yale Health، می‌گوید مردم باید به استفاده از انواع دیگر قطره‌های چشمی طبق تجویز یا سایر محصولات بدون نسخه از برندهای معتبر ادامه دهند.

من از قطره چشم استفاده نمی کنم آیا من هنوز در خطر ابتلا به عفونت هستم؟

دکتر سودوموناس آئروژینوزا یک باکتری در همه جا موجود در خاک و آب است و می تواند روی پوست انسان مستعمره شود، اما این باکتری برای اکثر مردم تهدید کمی دارد. دیوید ون دوین، مدیر بخش بیماری های عفونی میزبان نقص ایمنی در دانشکده پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی.

کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند، بیماران بستری در بیمارستان با سیستم ایمنی ضعیف، بیماران سوختگی در حال بهبودی، افراد مبتلا به فیبروز کیستیک و هر کسی که دستگاه‌های پزشکی تهاجمی دارند.

برای دکتر وان دوین، مهم‌تر این است که استفاده از داروهای ضد میکروبی را محدود کنیم تا مطمئن شویم که اثربخش باقی می‌مانند. آنتی بیوتیک ها می توانند باکتری های مفید روده را از بین ببرند و افراد را در برابر پاتوژن های مقاوم به دارو آسیب پذیر کنند.

استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها می تواند باکتری های مورد نظر را به جهش تشویق کند و آنها را در برابر داروهای موجود مصون کند. وی گفت: اگر بخواهیم مشکل مقاومت آنتی بیوتیکی را حل کنیم، بهترین کاری که مردم می توانند انجام دهند این است که فقط در صورت لزوم آنتی بیوتیک مصرف کنند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما