آنچه پاپاراتزی نیویورک در مورد تعقیب اتومبیل مگان و هری گفت

راجر وونگ، عکاس آزاد، که عصر پنجشنبه در میان چند ده نفر دیگر که روی فرش قرمز بیرون هتل هارد راک در نزدیکی میدان تایمز منتظر بودند، گفت: “این یک تجارت آشفته است.” او امیدوار بود که یک عکس قابل فروش از مارتا استوارت، یکی از مدل‌های جلد امسال برای شماره لباس شنا سالانه Sports Illustrated بگیرد. “اما من قرار است چه کار کنم؟” شروع به ورق زدن همبرگر کنید؟ من احتمالاً پول بیشتری به دست می‌آورم، اما این کار من نیست.»

در جشن رونمایی این شماره، عکاسان گپ زدند و از دیگر شرکت کنندگان که مگان فاکس و کیم پتراس نیز بودند عکس گرفتند. اما آنها هنوز از رویدادی که دو شب قبل، در سالن رقص زیگفلد، جایی که مگان مارکل در مراسم سالانه خانم مگان مارکل در آن تجلیل می‌شد، هیجان زده بودند. جوایز بنیاد زنان چشم انداز.

پس از ترک جشن، شاهزاده هری، مگان و مادرش دوریا راگلند درگیر چیزی شدند که یکی از نمایندگان این زوج به عنوان “تعقیب و گریز خودرویی فاجعه بار” در نتیجه تعقیب و گریز جنون آمیز پاپاراتزی ها توصیف کرد.

پس از آن که از شهری که به خاطر نوع تعقیب و گریزهای پاپاراتزی اپرا که در لس آنجلس و اروپا رایج است، در سرتاسر جهان شایع شد، بسیاری از عکاسان معتقد بودند که تعقیب و گریز ساخته شده یا بیش از حد تبلیغات شده است. از نزدیک به ده ها نفری که نیویورک تایمز با آنها صحبت کرد، چند نفر گفتند که در این مراسم حضور داشتند. یکی گفت که او زوج سلطنتی را تعقیب کرده است، اما جزئیات را فقط برای پول ارائه می دهد.

اولین گزارش ها تا حد زیادی ادعاهای مطرح شده توسط نماینده این زوج و همچنین اظهارات یکی از اعضای امنیتی به CNN را تکرار می کرد که تعقیب و گریز ممکن است کشنده باشد. اما با مشخص شدن جزئیات بیشتر، از روی گزارش‌های پلیس و یک راننده تاکسی که برای مدت کوتاهی درگیر ماجرا بود، واقعیت‌ها شروع به دور شدن از روایت آنها کردند.

تینا براون، نویسنده دو کتاب در مورد خانواده سلطنتی، در پیامی گفت که کل داستان “کمی مضحک به نظر می رسد.”

اما این پس از ادعای نماینده سلطنتی مبنی بر اینکه آنها در تعقیب و گریز دراماتیکی که دو ساعت به طول انجامید درگیر شده اند، رخ داد. سرگرد اریک آدامز آنچه را که رخ داده بود محکوم کرد و آن را “بی پروا و غیرمسئولانه” خواند و اضافه کرد که از ایده تعقیب و گریز دو ساعته با اتومبیل با سرعت بالا در میدتاون منهتن اندکی مبهوت شده بود.

و در واقع، پلیس متعاقباً به این نتیجه رسید که این حادثه مستلزم “بدون بررسی بیشتر” است.

آقای. وونگ خاطرنشان کرد که اوایل روز سه‌شنبه، وکیل شاهزاده هری در دادگاه لندن حاضر شد و تصمیم دولت مبنی بر عدم اجازه به او برای پرداخت هزینه حفاظت پلیس در هنگام بازدید از خانه را به چالش کشید. زمان، آقای وونگ گفت، خیلی راحت بود.

حتی فردی که قبلاً با خانواده سلطنتی در استراتژی روابط عمومی آنها کار کرده بود، گفت که این که راننده این زوج به سادگی وارد گاراژ یکی از هتل‌هایی که افراد مشهور اغلب برای جلوگیری از تعقیب عکاسان از آن استفاده می‌کنند، منطق ضعیفی دارد. تصمیم این زوج برای اقامت با یک دوست در مکانی نامعلوم به جای یک هتل امن در صفحه شش مورد تمسخر قرار گرفت.

نماینده این زوج، اشلی هنسن، در مصاحبه ای با روزنامه تایمز در روز جمعه گفت: “با احترام، با توجه به سابقه خانوادگی دوک، باید به هیچ چیز درباره این زوج یا هر کسی که با آنها مرتبط است فکر کرد که این یک نوع است. شیرین کاری روابط عمومی رک و پوست کنده، من فکر می کنم این نفرت انگیز است.»

اما برای بازیگران چرخشی شخصیت‌هایی که با عکاسی از آمدن و رفتن افراد مشهور امرار معاش می‌کنند، داستان دوک و دوشس ساسکس به نوعی مشکوک بود.

استیو آیچنر، 58 ساله، عکاس رویدادی که برای Vogue، WWD و Variety کار کرده است، گفت: یکی از دلایل آن این است که مرگ دایانا، شاهزاده خانم ولز، در سال 1997 در پاریس در حالی که عکاسان آن را تعقیب می کردند، کلیشه های عمومی در مورد مردم در این کشور را به هم ریخت. حرفه.

پس از مرگ او، یادم می‌آید که در رویدادها روی فرش قرمز بودم و مردم با ماشین بالا می‌رفتند، شیشه‌هایشان را پایین می‌زدند و فریاد می‌زدند: “شما قاتل هستید!” تو قاتل هستی!» آقای. آیچنر گفت. من هرگز در زندگی ام یک سلبریتی را تعقیب نکرده ام.

به گفته استیو ساندز، عکاس دیگری که بخش اعظم زندگی بزرگسالی خود را صرف عکاسی از افراد مشهور کرده است، این نیز داستانی بود که در آن تمام تقصیر این فاجعه به پای عکاسان انداخته شد، به نظر می رسد که تعداد کمی از پاپاراتزی ها به این موضوع توجه داشته باشند. در تعقیب و گریز توسط “یک راننده مست” که دایانا را اسکورت می کرد و “مصمم بود که یک قهرمان باشد.” (در تحقیقات پلیس مشخص شد که غلظت الکل خون راننده حدود سه برابر حد مجاز بوده است.)

به‌علاوه، چندین نفر در مصاحبه‌های روز پنجشنبه گفتند، علاوه بر این، اقتصاد تنبیه‌آمیز تجارت تبلوید همراه با گسترش تهاجمی Getty Images، تامین‌کننده پیشرو تصاویر سلبریتی‌ها، کسب درآمد را دشوار کرده است. آنها که به طور مستقل کار می کنند، یا نمی توانند فروش داشته باشند یا مجبورند برای پرداخت، نشریات را شکار کنند. موافقت با فروش از طریق گتی، تنها چند دلار حق امتیاز در یک وب سایت کوچک به دست می آورد.

گرفتن عکس از افراد مشهور در موقعیت‌های “زندگی واقعی” سودآورتر است، اما به گفته چندین نفر، دوران جک‌پات‌های 100000 دلاری تا حد زیادی به پایان رسیده است.

یکی از افرادی که علی‌رغم این شانس‌ها موفق بوده است، کوین مازور، عکاس رویدادی است که شرکت WireImage را بنیان‌گذاری کرده است. در سال 2007، WireImage به عنوان بخشی از آنچه در آن زمان به عنوان معامله 200 میلیون دلاری توصیف می شد، به گتی فروخته شد. غرفه آقای مازور به عکاسی مداوم ادامه می دهد، از جمله در روز سه شنبه، زمانی که او تنها عکاسی بود که دسترسی کامل به Ms. جشن بنیاد.

این به او اجازه داد تا تنها عکس های تمیزی از شاهزاده هری و مگان را در داخل سالن بگیرد، در حالی که شاترهای دیگر شکایت زیادی در مورد آنها فراهم کرد، زیرا آنها این رویداد را به عنوان تمثیلی برای اینکه چگونه انحصارها به افرادی که در بالا هستند غذا می دهند و بقیه افراد پایینی را از گرسنگی می کشند، ارائه می کنند. . در عین حال، فریادهای قربانی شدن توسط پاپاراتزی ها نسبت به فریادهایی که توسط مردی که مادرش هنگام فرار از دست آنها در تصادف رانندگی جان باخت، کمتر باعث ایجاد همدردی می شود.

علاوه بر این، ادعاهای عکاسان مبنی بر اینکه هیچ کس بیرون از این زوج عکسی از خروج از مراسم دریافت نکرده است، نادرست است. خانم “آنها برخی از زیباترین تصاویر عصر بودند.” هانسن گفت که دقایقی بعد تعدادی از آنها را با پیامک تهیه کرد.

در آغاز جشن سه شنبه شب، آقای. وونگ، 62 ساله، یکی از عکاسانی بود که در مقابل، جایی که سازمان دهندگان رویداد اعلام کرده بودند که مگان در آنجا حضور خواهد داشت، عکس می گرفت. هیچ نشانه ای از همراهی همسرش وجود نداشت.

اگرچه ده‌ها نام دیگر در این مراسم حضور داشتند، اما مگان تنها کسی بود که در بازی Mr. تخمین وونگ، که تصویرش او را قادر می‌سازد تا بیش از صد دلار به دست آورد.

سنگری برپا شد و عکاسان معتقد بودند که اگرچه فقط آقای. مازور به داخل دسترسی خواهد داشت، آنها هنوز فرصتی برای عکاسی از او در بیرون دارند.

اولین شگفتی دیدن شاهزاده بود. دومی این بود که به جای ژست گرفتن برای عکاسان، مگان و هری به داخل ماشین کرایه هرتز در همان حوالی رفتند و از ورودی دیگری برای دور زدن عکاسان استفاده کردند.

آقای دکتر گفت: «همه این افراد به اطراف رفتند و از پشت شیشه از آنها عکس گرفتند. وونگ، که نتوانست آنقدر نزدیک شود که ضربه خوبی بزند.

پس با دست خالی به خانه رفت. همانطور که گروهی منتخب از عکاسان خدمات سیمی برای رسانه هایی مانند آسوشیتدپرس که جایی در طبقه بالا برای ایستادن داشتند اما هرگز از داخل آن عکس نگرفتند.

مایکل استوارت، یکی دیگر از عکاسان آزاد نیویورکی، تصمیم گرفت که زوج را در حین خروج دنبال کند.

اگرچه آقای استوارت از مصاحبه برای این مقاله خودداری کرد، او در چند روز گذشته به مردم گفته بود که شش ماشین درگیر بوده اند – سه ماشین متعلق به مگان و هری و سه ماشین متعلق به عکاسانی هستند که در تعقیب بودند. همچنین حدود نیم دوجین مسیر با دوچرخه وجود داشت.

آقای. دوچرخه برقی استوارت به او اجازه داد تا حدود نیم ساعت بیدار بماند، زیرا جزئیات مگان، مادرش و شاهزاده هری را در مسیری پیاپی همراهی می‌کردند که شامل رفتن به سمت بالا، برگشت به مرکز شهر، و سپس حرکت به سمت شرق به سمت درایو فرانکلین دی. روزولت بود. ، و از آنجا به یک حوزه پلیس. وقتی آنها خارج شدند، یک نگهبان که برای آنها کار می کرد از یک تاکسی زرد استقبال کرد.

روز پنجشنبه، ویدئویی از آن‌ها در داخل کابین در TMZ منتشر شد و شاهزاده هری در صندلی سرنشین عقب دیده می‌شود، آیفون خود را بالا گرفته، از صورتش محافظت می‌کند و ظاهراً از آنها فیلم می‌گیرد. (در این مصاحبه، خانم هانسن تائید کرد و افزود: “من معتقدم که این نوع فیلم ممکن است در صورت انجام تحقیقات مفید باشد.”)

راننده تاکسی، سوخچارن سینگ، بعداً به واشنگتن پست گفت که وقتی او شروع به رانندگی آنها کرد، این زوج عصبی به نظر می رسیدند.

او تصدیق کرد که به نظر می رسد پاپاراتزی ها را دنبال می کنند، اما گفت: “فکر نمی کنم آن را تعقیب و گریز بنامم. هیچ وقت احساس نکردم در خطر هستم. مثل تعقیب و گریز ماشین در فیلم نبود. آنها ساکت بودند و به نظر می‌رسیدند که می‌ترسیدند، اما اینجا نیویورک است – امن است.”

با این وجود، آقای سینگ گفت که نگهبان امنیتی سوار بر صندلی جلو به سرعت نگران شد و خواست که او را به ایستگاه پلیس برگردانند. حتی وقت نشد که این زوج آدرسی را که به آنجا می رفتند به او بدهند. مدتی پس از آن، این زوج با کاروان پلیس بدون اینکه مکانشان مشخص شود به خانه رسیدند.

در ابتدا فقط شهردار نبود که از عکاسان انتقاد کرد. انجمن عکاسان مطبوعاتی نیویورک بیانیه‌ای مبهم درباره رفتار «ادعای» پاپاراتزی منتشر کرد و گفت که این «مخالف قوانین اخلاقی است که از همه اعضای ما – و هر عکاس مطبوعاتی با احترام به خود و حرفه – انتظار می‌رود. پایبند بودن.»

Backgrid، آژانسی که حداقل دو تن از عکاسانی را که در تعقیب زوج سلطنتی با اتومبیل رانندگی می‌کردند نمایندگی می‌کند، در بیانیه‌ای پاسخ داد و گفت که اگرچه آژانس در حال بررسی این حادثه است، عکاسان آن گزارش دادند که این زوج در جریان آن هیچ خطری فوری نداشتند. زمان. این امر باعث شد دوک و دوشس ساسکس بیانیه دیگری صادر کنند و از آژانس درخواست کنند این فیلم را تحویل دهد. آژانس به سرعت با نامه‌ای به تیم حقوقی این زوج پاسخ داد: «در آمریکا، همانطور که مطمئنم می‌دانید، دارایی متعلق به صاحب آن است: اشخاص ثالث نمی‌توانند فقط خواستار دادن آن به آنها شوند، همانطور که شاید پادشاهان می توانند انجام دهند. شاید شما باید با مشتری خود بنشینید و به آنها توصیه کنید که قوانین انگلیسی او در مورد انحصار سلطنتی برای درخواست شهروندی که دارایی آنها را به ولیعهد تحویل دهد، مدتها پیش توسط این کشور رد شده است. ما در کنار پدران بنیانگذار خود هستیم.»

یکی از عکاسان Backgrid که در این حادثه دخیل بود، Marvin Patterson، یک شغل آزاد معروف به Blayze بود. صفحه فیس بوک او حاوی تصاویر متعددی از مدل های بمب گذاری عکس، ملکه های رپ و دیواهای واقعیت در اطراف شهر است. تایمز اواخر عصر پنجشنبه از طریق پیامک با او تماس گرفت. آقای. پترسون گفت که به زودی بیانیه‌ای را منتشر خواهد کرد، اما افشای موارد بیشتری را “پیشنهاد تهاجمی” برای او در نظر خواهد گرفت.

پس از اینکه گفته شد تایمز اجازه پرداخت منابع و سوژه‌ها را نمی‌دهد، آقای. پترسون گفت که فیلم‌های TMZ تقریباً نشان می‌دهند که چقدر واقعاً همه چیز رام بود. او گفت: «در واقع چیزی برای مردم یا پلیس وجود ندارد که نگران آن باشند. “حقایق وجود دارد. دقیقاً همان چیزی است که شما می بینید.»

سپس تلفن را قطع کرد تا در پیامک بعدی توضیح دهد که انگیزه ای برای صحبت کردن وجود ندارد.

گفت: بله. سکوت برقرار شد زیرا هیچ پیشنهاد پولی برای داستان من وجود نداشت.»

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما