«احساس می‌کردم در یک مبارزه MMA هستم» مرد معلول بریتیش کلمبیا تجربه دلخراش Air Canada را به اشتراک می‌گذارد & BC Globalnews.ca

دومین مرد معلول بریتیش کلمبیا پس از شنیدن این که مرد دیگری از بریتیش کلمبیا مجبور شد خود را از هواپیما در لاس وگاس بیرون بکشد، به ایر کانادا آمده است تا داستان ترسناک خود را به اشتراک بگذارد.

استندآپ کمدین حرفه ای رایان لچنس از جشنواره کمدی هالیفاکس در اوایل ماه می به Lower Matinee بازگشت. زمانی که در فرودگاه بین المللی ونکوور فرود آمد، گفت که منتظر یک دستگاه آسانسور عقابی است تا او را از صندلی مسافرش خارج کرده و از هواپیما خارج کند.

بالابر عقاب وسیله ای است که برای انتقال افراد معلول از صندلی سرنشین به ویلچر طراحی شده است.

چیزی که او در عوض به دست آورد دو کارمند ایر کانادا بود که سعی کردند او را به صورت دستی روی ویلچر بلند کنند.

1:32 مشتریان ایر کانادا به دلیل امتناع از ترک صندلی هواپیما را با استفراغ پر می کنند.

“آنها مرا به درستی گیر نکردند و من به سمت صندلی بالا حرکت می کردم. او به گلوبال نیوز گفت: پاهای من مدام در راهرو گیر می کرد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

«(کارگر) به شریک پشت سر من توجهی نداشت. همسرش پاهایم را بیرون کشید و من را از روی صندلی کشید و من روی زمین افتادم. واقعا به سختی زمین خوردم “

پس از سقوط، لاچنس گفت که این دو نفر 45 دقیقه بعد را صرف کردند تا او را سوار و از ویلچر خارج کنند.

“من به پشتم می کوبیدم و تمام مدت مراقبم و خودم می گفتیم “تو این کار را درست انجام نمی دهی.” ما به یک عقاب‌بر نیاز داریم، و آنها فقط سعی می‌کردند مرا بلند کنند و من مدام سرخوردم و دوباره فرود آمدم.»

سپس خدمه تصمیم گرفتند با آسانسور به ایگل بروند و به محض رسیدن آسانسور، پیاده شدن از هواپیما حدود پنج دقیقه طول کشید.

“من احساس می کردم دوروتی در جادوگر شهر اوز، فقط روی پاشنه هایم کلیک می کنم و فکر می کنم “فقط می خواهم به خانه برگردم.” این یک پرواز طولانی بود، من باید از هالیفاکس به تورنتو و سپس به ونکوور می رفتم.

“تمام لذتی که از اجرای جشنواره کمدی هالیفاکس داشتم از بین رفته است.”

2:36 پروازهای بیشتر بین پنتیکتون و ونکوور

این استندآپ کمدین گفت وقتی بالاخره توانست به خانه برگردد، چند روزی او را روی تختش بردند تا بهبود یابد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

او گفت: “من کبود شده بودم و تمام بدنم درد می کرد – احساس می کردم در یک مبارزه MMA هستم.”

لاکنس گفت که شکایتی رسمی در مورد این تجربه با ایر کانادا ارائه کرده است، اما تنها چند روز پیش توانسته آن را ثبت کند.

او گفت: “من مجبور شدم برای کل سابقه پزشکی خود از دکترم مجوز پزشکی بگیرم… زمان زیادی طول کشید.”

“این اولین بار نیست که این اتفاق برای من می افتد. این نیز زمانی اتفاق افتاد که من به پنتیکتون پرواز کردم، من را نیز در آنجا (با ایر کانادا) رها کردند.

لاکنس گفت که اخیراً با یکی از کارمندان ایر کانادا صحبت کرده و شکایتی شفاهی از این شرکت هواپیمایی داشته است.

“من بسیار “بخشیده” شده ام (از طرف ایر کانادا)، اما وقتی چنین چیزی را پشت سر گذاشته ام، هیچ فایده ای برای پشیمانی وجود ندارد. این فقط یک کلمه است که مردم می گویند زیرا همان چیزی است که انتظار می رود.

در حال حاضر روند

  • مجری متهم به مسموم کردن مهمانان با قارچ های کشنده است که متهم به قتل است

  • خط لوله ترانس مانتین بریتیش کلمبیا به دلیل عدم رعایت محیط زیست تعطیل شد

4:38 امور مصرف کننده: زن و شوهر BC برای از دست دادن تعطیلات رویایی Air Canada می جنگند

لاکنس گفت که از ایر کانادا می خواهد که دو کار انجام دهد: این که خط مشی خود را در مورد دسترسی افراد دارای معلولیت تغییر دهد و اینکه کارکنان خود را به درستی آموزش دهد.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

“وقتی مردم می پرسند، از آسانسور عقاب استفاده کنید. من برای هیچ سود مالی نیستم، من برای مردمی صحبت می کنم که صدایی ندارند. اگر برای من اتفاق بیفتد، برای افراد دیگر هم پیش خواهد آمد.»

اگر من داستانم را بگویم، دیگران ممکن است شهامت صحبت کردن را داشته باشند و ممکن است اوضاع تغییر کند.»

ایر کانادا از مصاحبه در مورد حادثه Lachance خودداری کرد، اما یک سخنگوی در ایمیلی گفت که “این مشتری سطح خدماتی را که ما به طور معمول ارائه می دهیم دریافت نکرده است.”

آنها گفتند: «ما برای حل این مشکل با او در تماس هستیم.

یکی دیگر از افراد معلول بریتیش کلمبیا که مجبور شد خود را از پرواز ایر کانادا در لاس وگاس بیرون بکشد، لاچنس را وادار کرد تا داستان خود را به اشتراک بگذارد.

رادنی هاجینز از ساکنان پرنس جورج نیز گفت که برای تغییر تلاش خواهد کرد تا هیچ فرد معلول دیگری مجبور نباشد آنچه را که از سر گذرانده است بگذراند.

هاجنز، 49 ساله، که به دلیل فلج مغزی اسپاستیک نمی تواند راه برود، گفت که در ابتدا فکر می کرد مهماندار وقتی به او گفت باید از هواپیما پیاده شود شوخی می کرد، اما وقتی برای بار دوم از او پرسیدند شوکه و عصبانی شد. فرود بدون پشتیبانی

فروشنده سخت‌افزار گفت که باید از قدرت بالاتنه‌اش برای بالا کشیدن راهرو استفاده می‌کرد، در حالی که همسرش دینا نمی‌توانست حرکت کند، پاهای او را نگه داشته است.

داستان در زیر آگهی ادامه دارد

هاجنز گفت که این تجربه در آگوست گذشته، زمانی که او و همسرش برای جشن گرفتن سالگرد سفر به آنجا رفتند، باعث شد او احساس غمگینی کند.

روز جمعه، مطبوعات کانادایی گزارش دادند که ایر کانادا اعتراف کرده است که قوانین ناتوانی کانادا را در حادثه با هاجنز نقض کرده است.

– با فایل های مطبوعاتی کانادایی

© 2023 Global News، بخشی از Corus Entertainment Inc.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما