اخبار مختصر 13 ژوئن 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

رئیس حقوق بشر سازمان ملل می گوید: اوکراین و امنیت جهانی برای همه ما آزمایش است

یک مقام ارشد حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه به شورای حقوق بشر گفت: جنگ در اوکراین همچنان به ایجاد آشفتگی و “ویران کردن زندگی بسیاری” ادامه می‌دهد، و این مسئولیت همه است که بحران جهانی غذا، سوخت و مالی را محدود کنند. در آخرین جلسه خود به عنوان کمیسر عالی

تقریباً چهار ماه پس از تهاجم روسیه، میشل باشله از سخنرانی اصلی خود در شورا استفاده کرد تا از کشورهای عضو بخواهد از طرح بهبودی پس از کووید-19 دست نکشند، “بهتر بهبود پیدا کنند” و از نوعی فروپاشی مالی جهانی که دیده می شود اجتناب کنند. در سال 2008.

عدم پایبندی به آنچه در روزهای تاریک بیماری همه گیر توافق شده بود، نادیده گرفتن درس های آن، و مهمتر از همه، در اولویت قرار ندادن مردم در این بهبود جهانی، تهدیدی برای باقی گذاشتن مردم و اقتصادها برای مقاومت در برابر شوک های جدید حتی کمتر از آنچه هستند. اکنون، رئیس حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد:

«جامعه بین‌الملل برای اجتناب از پیامدهای ویرانگر ریاضت اقتصادی پس از بحران مالی سال 2008، موافقت کرد که مسیر خود را تغییر دهد: ایجاد جوامع متحول کننده و به سمت اقتصادهای سبزتر که در برابر بحران‌ها مقاوم‌تر باشند. ما اکنون با آزمون حیاتی این تعهد روبرو هستیم. و ما باید آن را برآورده کنیم.»

خانم. باشله – که اعلام کرد از سمت کمیساریای عالی حقوق بشر کناره گیری می کند – بر لزوم احترام همه کشورها به تعهدات اقلیمی که در سال 2015 در پاریس انجام داده بودند و همچنین دستور کار اهداف توسعه پایدار 2030 (SDG) – که تامین مالی آن بود تاکید کرد. این شکاف اکنون به 4.3 تریلیون دلار در سال افزایش یافته است.

افغانستان: بسته کمکی 195 میلیون دلاری برای کشاورزان خرده‌مالک

بانک جهانی اعلام کرد که کمک حیاتی 195 میلیون دلاری برای خانواده های روستایی در افغانستان را متعهد شده است.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با استقبال از این توسعه، گفت که این بودجه کمک های حیاتی معیشتی و نجات زندگی را برای آسیب پذیرترین جمعیت کشور فراهم می کند.

فائو گفت که این کمک های نقدی به تقویت تولید مواد غذایی و انعطاف پذیری مالکان خرد کمک خواهد کرد و هشدار داد که نزدیک به 20 میلیون نفر در افغانستان اکنون قادر به تغذیه روزانه خود نیستند.

سطوح بالای خطرناک ناامنی غذایی حاد در سراسر افغانستان به دلیل ترکیبی از اقتصاد در حال فروپاشی و تداوم خشکسالی ادامه دارد.

آژانس سازمان ملل متحد فائو که وظیفه رهبری این واکنش را بر عهده دارد، بر تولید گندم برای حمایت از حدود 2.1 میلیون نفر در فصول کاشت آینده و حمایت از نیازهای تغذیه ای کودکان، افراد دارای معلولیت یا بیماری های مزمن، و خانواده هایی که سرپرست آنها زنان هستند، تمرکز خواهد کرد.

این کمک شامل تهیه بذر و ابزارهای اساسی برای باغبانی و آموزش فنی در مورد بهبود تغذیه و شیوه های تولید هوشمند آب و هوا می باشد.

تقریبا یک میلیون نفر به ویژه زنان روستایی از این حمایت بهره مند خواهند شد.

سازمان ملل 1.7 میلیون دلار برای حمایت از واکنش همه گیر وبا در کامرون اختصاص داد

سرانجام به کامرون، جایی که سازمان ملل 1.7 میلیون دلار از صندوق امداد اضطراری خود را برای کمک به مقامات برای مقابله با همه‌گیری وبا آزاد کرده است.

مارتین گریفیتس، هماهنگ‌کننده دفتر امداد اضطراری، با اعلام این اقدام در روز دوشنبه، خاطرنشان کرد که این کمک‌ها در مناطق جنوب غربی و ساحلی در قالب مدیریت پرونده، آب، بهداشت و بهداشت به جوامع آسیب‌دیده هدف قرار خواهد گرفت.

آخرین داده های مقامات بهداشتی کامرون نشان می دهد که بیش از 8200 مورد وبا و 154 مرگ ثبت شده است. هفت منطقه تحت تاثیر این همه گیری قرار گرفته اند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) وظیفه دارند این حمایت ها را ارائه دهند و با مقامات محلی و سازمان های غیردولتی همکاری کنند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما