اخبار مختصر 24 آگوست 2022 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

با گذشت شش ماه از جنگ اوکراین، بیش از 5600 غیرنظامی کشته شده اند

شش ماه پس از حمله روسیه به اوکراین، هیئت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل در آنجا روز چهارشنبه گزارش داد که بیش از 5600 غیرنظامی در این درگیری تاکنون کشته شده اند.

این تعداد به احتمال زیاد دست کم گرفته می شود، زیرا این تنها مرگ و میرهایی است که بازرسان سازمان ملل در اوکراین توانسته اند تایید کنند.

ماتیلدا بوگنر، رئیس هیئت نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین، در بیانیه‌ای گفت که بیش از 360 کودک از زمان 24 سال گذشته جان خود را از دست داده‌اند.هفتم در ماه فوریه، و 92 درصد از تمام تلفات ناشی از سلاح های انفجاری در مناطق ساخته شده بود.

خانم. بوگنر خاطرنشان کرد که اسیران جنگی مورد شکنجه و بدرفتاری قرار گرفته اند و خواستار دسترسی به افرادی شد که در مناطق تحت کنترل روسیه یا گروه های مسلح وابسته به آن نگهداری می شوند.

سازمان بین‌المللی کار می‌گوید میانمار: جامعه مدنی و اتحادیه‌های کارگری با تهدید وجودی روبرو هستند

آژانس کار سازمان ملل، ILO، اعلام کرد که کودتای نظامی در میانمار جامعه مدنی و اتحادیه های کارگری این کشور را با “تهدید وجودی” مواجه کرده است.

هجده ماه از زمان به قدرت رسیدن حکومت نظامی، ILO گفت که اتحادیه های کارگری و گروه های فعال با “آزار و شکنجه هدفمند” از جمله دستگیری خودسرانه، بازداشت، اعمال خشونت آمیز، یورش به منازل و ادارات، توقیف تجهیزات، تماس های تلفنی تهدیدآمیز، بازجویی و نظارت .

نتیجه این بود که توانایی جامعه مدنی و اتحادیه‌های کارگری را به‌طور قابل‌توجهی محدود کرد، که سازمان بین‌المللی کار آن را با افزایش حمایت‌های کارگری از کارگران در دهه گذشته به رسمیت شناخت.

آژانس سازمان ملل وضعیت کنونی را “تهدیدی واقعی برای موجودیت آنها” توصیف کرد و از جامعه جهانی خواست تا واکنش نشان دهد.

نیجریه: انگ آبله میمون “مردم را از جستجوی مراقبت منصرف می کند” – UNAIDS

به نیجریه، جایی که انگ علیه افراد مبتلا به آبله میمون آنها را از جستجوی مراقبت منصرف کرده است.
این پیام نگران کننده UNAIDS در نیجریه است، جایی که هفته های اخیر شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد موارد مشکوک و تایید شده این بیماری بوده ایم.

آژانس سازمان ملل گفت که کارکنان محلی با افرادی ملاقات کرده اند که “بیش از حد می ترسند” به دنبال کمک پزشکی باشند، در حالی که همچنین اشاره کرد که کمبود داروهای کلیدی مانع از پاسخ نیجریه به آبله میمون شده است.

UNAIDS تاکید کرد که به داروها، تجهیزات و تجهیزات بیشتری برای جمع آوری نمونه نیاز است و افزود که “برخلاف ایالات متحده و اتحادیه اروپا”، نیجریه انباری از واکسن علیه ویروس ندارد.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channel
تماس با ما