از کد اقتصادی برای همه ایرانیان تا افزایش انواع غایات پولی

فرارو- همانطور که داود منظور، رئیس سازمان امور مالی کشور اعلام کرده است، یکی از برنامه های پیش رو ایجاد کد اقتصادی برای هر ایرانی است. به نظر می رسد دولت اقدامات بسیار جدی برای اخذ مالیات از همه افراد جامعه برای افزایش هر چه بیشتر درآمد آنها در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش فرارو، رئیس سازمان امور مالی کشور می گوید: «به این ترتیب باید به گونه ای عمل شود که اولاً زمینه شناسایی فعالان اقتصادی که هنوز مالیات نگرفته اند فراهم شود. ” ثانیاً امکان کتمان درآمد برای هیچ فعال اقتصادی وجود ندارد تا گام های اساسی در حوزه تحول نظام مالی بر اساس اطلاعات دقیق اقتصادی و ایجاد پروفایل فعالان اقتصادی بر اساس هویت اقتصادی برداشته شود. به منظور شفاف سازی اطلاعات اقتصادی و امکان رصد، بررسی و ثبت تعاملات اقتصادی.

پیش از این شرکت ها، مشاغل و فعالان تجاری دارای کد اقتصادی بودند که بر اساس آن هر شخص حقیقی یا حقوقی که هر فعالیت اقتصادی انجام می داد باید مالیات بپردازد، اما اکنون علاوه بر فعالان اقتصادی، مردم عادی نیز باید کد اقتصادی داشته باشند. та мијанду мијандый части економический activitie, из прошесь он ра.

مرتضی افغانی در این زمینه در مسائل اقتصادی کارشناس است گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه دولت قصد دارد از هر چیزی که ممکن است مالیات بگیرد، گفت: در گذشته با وجود واردات نفت، دولت در اخذ مالیات مشکل داشت و با همین واردات نفت کشور را مدیریت می کردند اما پس از تشدید تحریم ها. در سال 2017 و همزمان با خروج ترامپ از برجام، با کاهش واردات نفت، دولت روحانی و سپس دولت ریاست جمهوری نیز فشار مالی را افزایش دادند.

همه برنامه های دولت برای افزایش مالیات های ایالتی؛  از کد اقتصادی ویژه همه ایرانیان برای افزایش انواع سود پولی

دولت به دنبال وضع مالیات بر تمامی تراکنش های دارندگان کارت خواهد بود

جنجال بر سر امور مالی دارندگان کارت
ارگاه می گوید: البته قانون اقتصادی تنها چیزی نیست که دولت قصد دارد بیشتر از آن برای مصارف مالیاتی استفاده کند، اخذ مالیات از تراکنش های بانکی فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل اعتراضات زیادی را در این زمینه از سوی صنوف به همراه داشته است. : در واقع فعالان اقتصاد و اقشار مختلف سعی کردند با اعلام اعتراضات خود این پیام را به دولتمردان برسانند که شرایط کسب و کار آنها در دوران تحریم و تورم مشکلات زیادی دارد و وضع مالیات های جدید به معنای فروپاشی کل آنهاست. کسب و کار.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی اقتصادی این انتظار که در صورت نبود واردات نفت، مالیات ها را افزایش داده و جایگزین واردات نفت کند، ادامه داد: فشار مضاعف مالی بر کارفرمایان و صاحبان مشاغل نتیجه معکوس دارد و مشکلات جدی را در بازار ایجاد خواهد کرد. آینده.

در این میان برخی از کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند در شرایطی که همه دچار مشکل اقتصادی هستند، دولت نه تنها باید از مردم مالیات بگیرد، بلکه خود دولت نیز باید ریاضت اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهد. گفتگو با فرارو وی می گوید: مقصر اصلی وضعیت اقتصادی کنونی و سیاست های اعمال شده توسط دولت است، بنابراین دولت باید از خودش شروع کند و به بهانه کسری بودجه یکباره مالیات ها را افزایش ندهد.

راغوفر با اشاره به اینکه دولت باید هزینه های مستقیم خود را کاهش دهد و هزینه ها را مدیریت کند، افزود: امکان ندارد هزینه های اضافی دولت از جیب مردم پرداخت شود، بنابراین ابتدا دولت باید شفاف سازی کند. نگرانی در این زمینه، ثانیاً پرداخت مالیات و افزایش آنها باید بر اساس اولویت بندی انجام شود، در حال حاضر مبانی مالی مانند مالیات بر ثروت و کل درآمد افراد نداریم، در مورد افراد ثروتمند و کسانی که درآمدهای ناگهانی و نجومی دارند باید مالیات گرفته شود.

در نهایت، کسر مالیات از خانه ها و اتومبیل های لوکس
دولت و مجلس در بودجه سالانه ردیف درآمدی برای مالیات خانه ها و خودروهای لوکس در نظر گرفتند. بر این اساس خودرو تا سقف یک میلیارد تومان مشمول مالیات نمی شود. مالیات خودرو تا سقف یک میلیارد و 500 میلیون تومان با احتساب مازاد بر یک میلیارد تومان 1 درصد و تا سقف 3 میلیارد تومان 2 درصد است. تا مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان، مازاد بر 3 میلیارد تومان شامل مالیات 3 درصد و مازاد بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان شامل مالیات 4 درصد است.

درباره مالیات واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت نیز مصوب شده است که واحدهای مسکونی گران قیمت و باغ ویلاها تا سقف 10 میلیارد تومان از مالیات معاف هستند. در رابطه با مازاد 10 میلیارد تا 15 میلیارد تومانی، مالیات باید در هزار یکبار پرداخت شود و نسبت به مازاد 15 تا 25 میلیارد تومانی، مالیات باید دو برابر در هزار پرداخت شود.

همچنین از واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت بالای 25 میلیارد تومان تا 40 میلیارد تومان، 4 در هزار تومان بالای 40 میلیارد تومان تا 60 میلیارد تومان و 5 در هزار تومان مالیات اخذ می شود. مازاد بر 60 میلیارد تومان و بیشتر بود

شاید کسر مالیات از خانه ها و خودروهای لوکس یکی از معدود مبانی مالیاتی باشد که همگان بر دریافت آن توافق دارند، اما در این مورد به دلیل عدم وجود بانک های اطلاعاتی دقیق، این گونه کسر مالیات در وضعیت نامشخصی قرار دارد. همینطور سیاوش غیبی پور، متخصص مسائل مالی گفتگو با فرارو می گوید: ظاهرا اطلاعات بانکی خانه ها و خودروهای مجلل با کمک وزارت مسکن، شهرداری و امور دارایی تکمیل شده است. مانند صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی که در حال حاضر دارای پرونده مالی هستند.

به گفته غیبی پور، در آینده تقریباً هر کشوری پرونده مربوط به یک کشور را خواهد داشت و گریزی از آن پرونده نیست. در مورد وثیقه لازم الاجرا، در قانون فعلی، هرکس بدهکار مالی باشد و یک ماه از آن گذشته باشد، مأمور مالیاتی می‌تواند مستقیماً و به طور سیستمی با هماهنگی دادستان از نظر اداری – مالی ممنوعیت خروج یا مسدود کردن حساب‌های شخص را صادر کند. ; بنابراین قوانینی که آن را منع می کند در شرایط فعلی کامل است.

همه برنامه های دولت برای افزایش مالیات های ایالتی؛  از کد اقتصادی ویژه همه ایرانیان برای افزایش انواع سود پولیتمام حساب های بانکی برای مقاصد مالیاتی نظارت می شود

جداسازی حساب های پیسون از بریکی بری استانی کیشتر
در ادامه برنامه های گسترده دولت ابراهیم رئیسی برای وصول مالیات، مقرر شد با رعایت تمهیدات لازم در این زمینه، مالیات های استانی نیز از حساب های بازرگانی آغاز شود که توسط افراد وارد می شود. مشمول مالیات می شود، اما اگر پول به حساب شخصی بیاید و مبلغ آن مجهول و سنگین باشد، باید با مدرک و مدرک ثابت کند که منشأ این پول برای کسب درآمد یا کسب درآمد نبوده است. برای این منظور، که در آن صورت مالیات نیست، برای آن اعمال نمی شود.

وی افزود: شخصی‌سازی مالیات‌ها زمانی امکان‌پذیر است که زیرساخت‌های این کار فراهم باشد، بنابراین برای تحقق این امر باید زیرساخت‌ها گام به گام تکمیل شود که تفکیک حساب‌ها نیز یکی از این موارد است. از آنجایی که اجرای طرح نظام جامع مالی عملی است تمامی جوانب کار در نظر گرفته خواهد شد.

اخذ مالیات قیفی در ایران
در حالی که دولت به دنبال افزایش درآمدهای مالی خود است، کارشناسان اقتصادی معتقدند دولت باید تمام تلاش خود را معطوف فرار مالیاتی کند، زیرا به گفته حسین راغفیر در حال حاضر هزاران میلیارد تومان در کشور مالیات گرفته می شود. بیش از 60 درصد اقتصاد ایران که بخش اقتصادی غیرمولد را تشکیل می‌دهند، مالیات واقعی پرداخت نمی‌کنند، بنابراین باید ابتدا مشکل این بخش شناسایی شود، ضمن اینکه به بسیاری از شرکت‌های دولتی و خصوصی نیز بر اساس انواع و اقسام یارانه پرداخت می‌شود. شرکت های فولادی، معدنی و پتروشیمی از جمله شرکت هایی هستند که یارانه های زیادی می گیرند اما حق ملت را نمی پردازند.

این استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا افزود: تنها در شش ماهه اول سال گذشته درآمد یک شرکت بزرگ فولادی بالغ بر 58 هزار میلیارد تومان بوده و یا شرکت معدنی با 30 هزار میلیارد تومان درآمد مواجه بوده است. اما قاعدتا پول نمی دهند چون مصرف آب و برق و گاز آنها یارانه محاسبه می شود و معافیت صادراتی هم دارند اما دولت از کارمندان و کارگرانی که درآمد مشخصی دارند مالیات کم می کند بنابراین دولت باید از این شرکت ها مالیات بگیرد نه این که آنها از این شرکت ها مالیات بگیرند.

خدا می بخشد، نظام مالیاتی استانی در ایران بسیار شکست خورده و ناکارآمد است. در این میان بسیاری از شرکت های بزرگ اقتصادی از پرداخت مالیات اجتناب می کنند، دولت درآمد مالی خود را از جیب کارمندان و کارگران می گیرد، بنابراین می توان گفت اخذ مالیات در ایران غیرقانونی است و دولت از آنجا شروع می کند.

چرا دولت خدمات مالیاتی به مردم ارائه نمی کند؟
در حالی که اصولاً در همه کشورهای پیشرفته درآمد دولت از طریق مالیات تامین می شود و این مالیات ها برای رفع نیازها و رفاه مردم آن کشور هزینه می شود، اما در ایران نگاه دولت به مالیات ها محدود است. چشمی که فقط می خواهد هزینه اش را بدهد خودش را می پوشاند و در ازای آن هیچ خدماتی به مردم ارائه نمی کند.

در همین راستا، مرتضی اوقا، استاد اقتصاد دانشگاه معتقد است که دولت نمی‌تواند برای افزایش مالیات بر مردم بی‌محور عمل کند، حتی در شرایطی که بخش بزرگی از مردم با مشکلات اقتصادی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند. دولت است در ازای پولی که از مردم جمع می‌شود هیچ خدماتی ارائه نمی‌کند، زیرا دولت مشکلی نداشت که این پول برای خود مردم خرج نشود، نه اینکه این منابع صرفاً ضایعات دولت باشد. .

به گزارش افگاه، دولت باید جلوی این روند مالیات‌گیری را بگیرد، زیرا افزایش فشار بر مردم موجب افزایش نارضایتی اجتماعی و فشار اقتصادی و از سوی دیگر مالیات‌های اخذ شده از شرکت‌های تولیدی به دلیل رکود تورم می‌شود. در اقتصاد کشور اگر وجود داشته باشد این مشکل می تواند به تعطیلی شرکت های تولیدی و همچنین بیکاری گسترده نیروی کار منجر شود، بنابراین دولت باید در قبال پولی که از مردم جمع آوری می کند پاسخگو باشد و به وظایف خود در این زمینه عمل کند.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما