الینا سویتولینا: تنیسور اوکراینی در “ماموریت” برای کمک به کشور جنگ زدهCNN

الینا سویتولینا، تنیسور اوکراینی می‌گوید که او “مأموریت” کمک به کشورش را دارد و می‌خواهد از سکوی خود برای ایجاد امید به کشور جنگ‌زده استفاده کند.

این زن 27 ساله که به طور منظم با خانواده و دوستان خود در اوکراین در تماس است، مدتی از تنیس استراحت کرده است تا تلاش های خود را بر جمع آوری سرمایه و آگاهی از وضعیت اسفناک کشورش متمرکز کند.

“بسیار سخت است زیرا آنها [her family] سویتولینا به CNN Sport گفت.

“من هر روز با مادربزرگم صحبت می کنم تا بدانم او چه احساسی دارد. برای او بسیار سخت است، زیرا برای افراد مسن مهم‌تر از همه این است که یک روتین داشته باشند و در حال حاضر، بمب‌گذاری‌ها و تیراندازی‌های زیادی در اودسا، در شهر من، در جریان است.

“مهم است که هر روز با او در تماس باشم تا از هر طریقی که می توانم از او حمایت کنم.

یکی از مهمترین چیزها نیز حفظ روحیه آنهاست.»

الینا سویتولینا می خواهد از پلتفرم خود برای کمک به اوکراین استفاده کند.

Svitolina در اودسا، یک شهر بندری مهم و استراتژیک که از زمان تهاجم توسط نیروهای روسیه محاصره شده است، متولد شد.

او سپس در 12 سالگی به خارکف نقل مکان کرد و می‌گوید هنگام تماشای درگیری‌های شدیدی که شهر شرقی را به لرزه درآورد، احساس درماندگی می‌کرد.

سویتولینا در 16 سالگی اوکراین را ترک کرد تا جاه طلبی های ورزشی خود را دنبال کند اما همیشه کشورش را در قلب خود داشت. او به ریشه‌هایش افتخار می‌کند و وقتی لحظاتی از دوران کودکی‌اش را به یاد می‌آورد که به شکل‌گیری چنین پیوند قوی با اوکراین کمک کرد.

او اکنون این عشق را به بنیاد خود – که کودکان را تشویق می کند تا درس های زندگی را از طریق تنیس بیاموزند – و بنیاد UNITED24، سازمانی که توسط رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی با هدف جمع آوری بودجه برای تجهیزات پزشکی، دفاع و در نهایت بازسازی تاسیس شده است، هدایت کرده است. زیرساخت های کشور

سویتولینا اخیراً به عنوان سفیر معرفی شد و با زلنسکی صحبت کرد که او را موظف به متحد کردن جامعه ورزشی و حفظ آگاهی کرد.

سویتولینا در مورد تماس زوم خود با رئیس جمهور و سفیر همکارش، آندری شوچنکو، فوتبالیست اوکراینی، گفت: “این یکی از لحظاتی بود که من بیشترین استرس را داشتم و حتی با ورود به زمین تنیس آنقدر استرس نداشتم.”

اما او بسیار مهربان بود و صحبت هایش بسیار انگیزه بخش بود […] کاری که او انجام می دهد، شجاعت زیادی می خواهد.

او فقط توضیح داد که اوکراین این روزها واقعاً به چه چیزی نیاز دارد و وضعیت اوکراین را در حال حاضر چگونه می بیند. او هنوز هم بسیار بسیار با انگیزه است و اوکراین را دوست دارد و برای کشور ما خواهد مرد.

و این قطعاً چیزی است که همه مردم اوکراین به دنبال آن هستند، برای این نوع از افرادی که جان خود را برای کشور فدا می کنند.

هنوز روزهای اولیه است، اما سویتولینا در حال برنامه‌ریزی رویدادها، به ویژه در جامعه تنیس، برای اواخر امسال است و او می‌گوید که پایه‌ها هدف مشخصی را به او داده‌اند.

در میان تاریکی، مقداری روشنایی وجود داشته است. سویتولینا درست قبل از شروع تهاجم متوجه شد که باردار است و با شریک و تنیسور همکار گائل مونفیس در انتظار بچه دار شدن است.

این چیزی است که در کنار خستگی روحی ناشی از تهاجم، باعث شد تا از ورزشی که سعی کرده بود به آن ادامه دهد، استراحت کند.

او گفت: “در ابتدا چند ماه بسیار پر استرس بود، اما بله، حالم خیلی بهتر است.”

“البته، من هنوز بسیار بسیار ناراحتم از وضعیتی که در حال حاضر اتفاق می افتد و می دانم که چند نفر به دلیل تهاجم جان خود را از دست داده اند.

“این مرا بسیار غمگین می کند. و به همین دلیل است که من سعی می‌کنم، می‌دانید، کمی روی پایه‌ام، روی UNITED24 تمرکز کنم، فقط برای اینکه مأموریتی داشته باشم که به هر حال بتوانم در آن کمک کنم.”

در حالی که او هنوز انگیزه ای برای بازگشت به تنیس ندارد، اما هدف بلندمدت نمایندگی کشورش در المپیک 2024 پاریس را دارد.

او، شاید بیش از بسیاری، می داند که ورزش در مواقع چنین درد دل و سختی چقدر می تواند متحد کننده باشد، همانطور که در کمپین قدرتمند مقدماتی جام جهانی تیم فوتبال اوکراین نشان داد.

او گفت: «برای مردم بسیار مهم است که نوع متفاوتی از اطلاعات را ارائه دهند، زیرا، منصفانه بگویم، من 100 درصد نمی‌دانم واقعاً در اوکراین چه اتفاقی می‌افتد.

«برای مردم خیلی سخت است که هر روز از جهنم عبور کنند. برای افرادی که هنوز در اوکراین هستند، از نظر ذهنی دچار مشکل هستند.

“خیلی خیلی چیزها در حال رخ دادن هستند و آنها از قبل خیلی چیزها را پشت سر گذاشته اند، بنابراین فکر می کنم چیز متفاوتی بیاورم، این چیزی است که فکر می کنم برای آنها لذت می آورد.”

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما