اندی موری با پیروزی مقابل تامی پل در اکس آن پروونس اولین عنوان خود را از سال 2019 به دست آورد.CNN

اندی موری پس از شکست دادن تامی پل اسکاتلندی با نتیجه 2-6 6-1 6-2 2-6 6-1 6-2 در فینال ATP Challenger در اکس آن پروونس، برای اولین بار از سال 2019 به حلقه برندگان بازگشت.

پیروزی در مسابقات دسته دوم، یک مکان پایین تر از تور اصلی ATP، موری را به 50 تیم برتر جهان بازگرداند و به قهرمان سه دوره پس از شکست های دور اول اعتماد به نفس لازم برای حضور در مسابقات آزاد فرانسه این ماه را می دهد. اوپن مادرید و مسترز مونت کارلو.

این سال گذشته، 18 ماه، کمی با بازی‌ام مشکل داشتم، اما [my team] موری به ATP گفت: آنها از من حمایت کردند و با من کار کردند تا بهتر شوم.

“ما از اینجا حرکت می کنیم.”

علاوه بر کسب اولین عنوان خود پس از آنتورپ در سال 2019، این اولین عنوان قهرمانی موری در زمین خاکی پس از عنوان Masters 1000 رم در سال 2016 است و او را به رتبه چهل و دوم جهان رساند که بالاترین رتبه او در پنج سال اخیر است.

اندی موری در پنج سال گذشته در صدر بوده است.

موری که یک هفته کمتر از 36 سال سن دارد و با یک باسن فلزی بازی می کند، امسال سه پیروزی بر 20 بازیکن برتر کسب کرده است، زیرا در تلاش برای یافتن فرم و ثبات قبل از مسابقات آزاد فرانسه در 22 می است.

شماره 1 سابق جهان در ژوئن 2018 پس از اولین عمل لگن خود در ژانویه همان سال قبل از عمل دوم لگن در سال 2019 به دادگاه بازگشت.

علیرغم حضور در تور چلنجر ATP، این پیروزی مطمئنا برای موری شیرین خواهد بود، کسی که پیش از مسابقات آزاد استرالیا اشک ریخته بود و اعلام کرده بود که قصد دارد در سال 2019 به دلیل مبارزات مداوم لگن بازنشسته شود.

در حالی که موری از زمان بازگشت خود، شخصیت قدیمی خود را نشان داده است – به ویژه در طول دویدن به دور سوم مسابقات اوپن استرالیا در ژانویه پس از دو ماراتن طاقت فرسا در پنج ست – او به طور مداوم بهترین فرم خود را پیدا نکرده است.

با این حال، بدون هیچ امتیازی برای دفاع در مسابقات مسترز رم یا اوپن فرانسه، یک حرکت عمیق دیگر موری را بیشتر خواهد کرد.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما