اکثر آمریکایی ها با ChatGPT آشنا هستند و تعداد کمی آن را امتحان کرده اند

یک نظرسنجی اخیر توسط مرکز تحقیقات پیو، که اطلاعاتی در مورد مسائل، نگرش ها و روندهای شکل دهنده ایالات متحده و جهان ارائه می دهد، نشان می دهد که 58 درصد از بزرگسالان ایالات متحده با ChatGPT آنها آشنا هستند در این نظرسنجی همچنین گفته شد که افراد خانواده های پردرآمدی که تحصیلات تکمیلی خود را به پایان رسانده اند بیش از سایر افراد با هوش مصنوعی آشنا هستند. با این حال، تنها 14 درصد در مجموع بزرگسالان از این ابزار استفاده کرده اند.

مرکز تحقیقاتی پیو نظرسنجی را از 10000 بزرگسال آمریکایی انجام داد تا بفهمد چند نفر در مورد ChatGPT می‌دانند و چند نفر واقعاً آن را مفید می‌دانند. بر اساس داده های این نظرسنجی، از هر 10 نفر، 6 نفر، یا تقریباً 58 درصد از بزرگسالان آمریکایی، با ChatGPT آشنا هستند.

ارتباط با سطح دانش از ChatGPT

همچنین، هر چه افراد تحصیل کرده تر باشند، احتمال بیشتری وجود دارد که در مورد ChatGPT بدانند.

تقریباً 80 درصد از شرکت کنندگان این نظرسنجی با مدرک تحصیلات تکمیلی در مورد ChatGPT “خیلی” یا حداقل “کم” شنیده بودند. در بین افرادی که فقط مدرک دانشگاهی داشتند، این میزان 71 درصد کاهش داشته است. برای افرادی که تا حدودی سابقه حضور در دانشگاه را داشتند این میزان 59 درصد و برای افراد دارای مدرک دیپلم فقط 41 درصد بوده است.

از نظر سطح درآمد خانوار نیز نتایج جالبی حاصل شده است. به عنوان مثال، 76 درصد از شرکت کنندگان از خانواده های پردرآمد با ChatGPT آشنا بودند، در حالی که 60 درصد از افراد خانواده های با درآمد متوسط ​​از این ابزار آگاه بودند. در نهایت، تنها 46 درصد از خانواده های کم درآمد از ChatGPT آگاه بودند.

نظرسنجی Pew همچنان داده‌های جالبی در مورد الگوهای استفاده مردم از ChatGPT ارائه می‌کند. 14٪ از شرکت کنندگان اظهار داشتند که از ChatGPT برای سرگرمی، کار یا یادگیری چیزهای جدید استفاده می کنند. به طور دقیق تر، حدود 19 درصد از افراد آشنا با ChatGPT از آن برای سرگرمی، 14 درصد برای یادگیری چیزهای جدید و حدود 12 درصد برای کار استفاده کرده اند.

به طور کلی، بیش از یک سوم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی Pew که از ChatGPT استفاده می‌کنند، این ابزار را «بسیار» مفید می‌دانند. در حالی که 39 درصد دیگر از پاسخ دهندگان فکر می کنند که ChatGPT تا حدودی مفید است. همچنین این ابزار برای کاربران جوان تر از کاربران مسن تر مفید است. تقریباً 38 درصد از شرکت کنندگان زیر 50 سال آن را بسیار مفید می دانستند و تنها حدود یک چهارم از پاسخ دهندگان بالای 50 سال این دیدگاه را داشتند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان