بازگشت جاستین جونز و لباس سفید

یک بار دیگر کت و شلوار سفید سر نمادین قدرتمند خود را بالا می برد. کمتر لباسی در کمد لباس سیاسی وجود دارد که به این عمد پوشیده شده باشد و به آن معنا آغشته شده باشد. این بار به لطف حماسه جاستین جونز، نماینده ایالتی از تنسی، دموکرات و در سن 27 سالگی، یکی از جوانترین قانونگذاران سیاه پوست در دولت ایالتی، جلوتر و در مرکز قرار گرفته است.

آقای. جونز و نماینده همکارش جاستین جی پیرسون در 6 آوریل زمانی که به دلیل اعتراض به کنترل اسلحه از مجلس قانونگذاری اخراج شدند مورد توجه ملی قرار گرفتند. آقای. جونز روز دوشنبه توسط شورای متروپولیتن نشویل، هیئت حاکمه منطقه‌اش، احیا شد، اما تا آن زمان تصویر او بین‌المللی شده بود: توتمی از معنای ایستادن در برابر آن، همانطور که او آن را در یک سخنرانی آتشین از طبقه مجلس در روز گذشته نامید. روز اخراج او، «انعطاف قدرت کاذب».

ببینید در روز اخراج آقای. جونز همان چیزی را که تنسی‌ها «کت و شلوار سفید علامت تجاری» او می‌خواند، با یک پیراهن سفید و کراوات قهوه‌ای روشن پوشیده بود و موهایش را دم اسبی جمع کرده بود. تصویر او که از اتاق چوبی بیرون می‌رود با مشتی بالا گرفته شده و از هر زاویه می‌درخشد، تصویری پاک نشدنی را به وجود آورد.

او گفت: «جهان در حال تماشا است» و همینطور هم شد. از آن زمان، عکس‌های او با کت و شلوار نه تنها بارها و بارها در فضای مجازی و در گزارش‌های خبری (حتی در داستان‌های مربوط به بازگشت او، به جای لباس سبز حکیمی که در آن زمان پوشیده بود) ظاهر شده است، بلکه به عنوان یک صدای بلند نیز استفاده می‌شود. در ایمیل های کمیته های اقدام سیاسی

آس آلیسون کوک، از The Houston Chronicle، توییت کرد، این فقط یک “استاد ارائه” بود. تصویری که توسط یکی از اعضای نسل جدید ساخته شده است که می‌داند یک عکس چقدر می‌تواند برای نشان دادن نکته در عصر رسانه‌های اجتماعی مفید باشد.

وقتی نوبت به اعتراض می رسد، کت و شلوار سفید حاوی تعداد زیادی است. این یک کد لباس از نوع دیگری شده است.

در سال 1917، رنگ سفید رنگ رژه اعتراضی خاموش بود که توسط NAACP سازماندهی شد، که در آن حدود 10000 سیاهپوست آمریکایی در خیابان پنجم در اعتراض به تبعیض و خشونت ضد سیاه پوستان راهپیمایی کردند. در سال 2020، رنگ سفید رنگی بود که 15000 شرکت کننده در راهپیمایی آزادی بروکلین پوشیده بودند، اعتراضی برای حقوق ترنس های سیاه در مقابل موزه بروکلین که مستقیماً از اعتراض خاموش الهام گرفته شده بود.

در سال 2016، زمانی که هیلاری کلینتون نسخه رالف لورن را پوشید تا نامزدی خود را به عنوان اولین نامزد ریاست جمهوری زن در یک حزب بزرگ سیاسی بپذیرد، کت و شلوار سفید به استعاره معاصر ویروسی تبدیل شد و تصمیم گرفت ظاهر تاریخ ساز خود را با جرالدین فرارو مرتبط کند. زمانی که در سال 1984 اولین نامزد زن حزب دموکرات برای معاونت رئیس جمهور شد، لباس سفید پوشید. این “نماد کیفیت هدف ما است.”

(“کیفیت هدف” به خوبی توضیحی برای آنچه اکثر معترضان می‌خواهند بیان کنند است. از جمله، احتمالاً آقای جونز، اگرچه ایمیل‌هایی به دفترش درباره تصویرسازی او برگردانده نشد.)

از آن زمان، لباس شلوار سفید در ایالات متحده به عنوان نشانه ای از قدرت و همبستگی زنانه عمل می کند. این لباس توسط زنان مجلس در ایالت اتحادیه در سال 2019 به منظور اذعان به تعداد روزافزون آنها و نانسی پلوسی در اواخر همان سال، زمانی که به عنوان رئیس مجلس، تصمیم به آغاز تهیه پیش نویس مواد استیضاح را اعلام کرد، پوشیده شد. رئیس جمهور دونالد جی ترامپ.

و نه فقط در آمریکا. در سال 2003، جنبش “بانوهای سفیدپوش” در کوبا تأسیس شد، گروهی از بستگان زن مخالفان زندانی که به سوء استفاده دولت از قدرت اعتراض کردند. در سال 2017، مسیح علینژاد، فعال ایرانی، #چهارشنبه های سفید را به عنوان بخشی از جنبش خود، آزادی یواشکی، برای مخالفت با حجاب اجباری زنان و دختران معرفی کرد. و در سال 2019، تصویری از زنی که در جریان تظاهرات سودان علیه عمر البشیر، رئیس‌جمهور سودان ایستاده بود، روی یک ماشین با لباس سفید ایستاده بود.

همه این پیوندهای بالقوه در درزهای Mr. ریچارد تی فورد، نویسنده کتاب «کد لباس: چگونه قوانین مد تاریخ را تغییر داد» و استاد دانشکده حقوق استنفورد، گفت: کت و شلوار سفید جونز. از سنت “بهترین یکشنبه” در کلیسای سیاه و همچنین سنت صاحبان مزارع در عمارت های سفید رنگ خود ناگفته نماند.

“از یک جهت، این استعاره های ترکیبی است.” فورد گفت. “اما کار می کند. ما به طور غریزی کت و شلوار سفید او را نمادی از مخالفت سیاسی و بیانیه تداوم سنت خواندیم. می گوید: «من مخالفم، اما من هم اینجا در دالان قدرت هستم.»

وقتی اتفاق می افتد، آقای جونز همچنین در فوریه کت و شلوار سفید را پوشید. 6 برای سخنرانی فرماندار ایالت، یکی دیگر از مناسبت‌های بسیار عمومی، که نشان می‌دهد قانونگذار دقیقاً درک کرده است که یک کت و شلوار در لحظات انتخابی، حتی زمانی که اصلاً صحبت نمی‌کرد، چقدر می‌تواند بیان بصری داشته باشد. او در حال تصاحب و بازتعریف روایت های خود است.

چری بوستوس، یک نماینده سابق کنگره از ایلینوی، گفت که برای او این یک بازتاب است، مانند آقای. تمایل جونز به تجمع برای اعتقاداتش، از روشی که نسل جوان مقامات منتخب «هنجارهای چالش برانگیز» هستند.

او گفت: «این احساس مزاحم است زیرا اینطور است.

و او افزود، “همچنین می تواند منجر به تغییر معنی دار شود.” ابتدا «در ظاهر» و سپس، شاید مهمتر، «در هنجارهای سیاسی».

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما