با افزایش مرگ و میر ناشی از کووید، حتی افراد مسن از آخرین تقویت کننده صرف نظر می کنند

PLEASANT HILL، کالیفرنیا. – بانی رانک چیزی شبیه به سلامت عمومی در کوهستان است. مرکز دیابلو برای سالمندان در این حومه لیبرال کالیفرنیای شمالی.

وقتی خانم رونک، مادربزرگ بزرگی که واکر قرمزش برچسبی با مضمون «ال جفه» (رهبر) دارد، به همسالانش می‌گوید که نقاب‌هایشان را روی بینی‌شان بکشند، آنها موظف هستند. وقتی او هر دو دوز واکسن کووید و یک تقویت کننده را دریافت کرد و به دیگران گفت که همین کار را انجام دهند، آنها هم انجام دادند.

اما حتی خانم رانک، 79 ساله، آخرین تقویت کننده کووید را که برای محافظت در برابر نوع Omicron به روز شده و از سپتامبر در دسترس است، دریافت نکرده است. او گفت که از آن خبر ندارد.

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در سراسر ایالات متحده، جایی که حدود 94 درصد از افراد 65 سال و بالاتر واکسن اولیه کووید را تزریق کردند، تنها 36 درصد واکسن به روز شده را دریافت کرده اند که به عنوان تقویت کننده دو ظرفیتی شناخته می شود. سالمندان مجموعه‌ای از توضیحات را ارائه کرده‌اند: آنها از آن بی‌اطلاع بودند، نمی‌توانستند آن را بیابند یا از ارزش آن متقاعد نشده بودند.

در حالی که شیوع بیماری همه گیر به سومین زمستان خود نزدیک می شود و بار دیگر میزان بستری شدن و مرگ ناشی از کووید در بیمارستان افزایش می یابد، کارشناسان پزشکی نگران هستند که هیچ برنامه موثری برای به روز رسانی ایمن سازی آسیب پذیرترین آمریکایی ها وجود نداشته باشد. دو سال پیش، زمانی که واکسن‌های کووید برای اولین بار معرفی شدند، دولت فدرال تیم‌هایی را به هزاران خانه سالمندان و مراکز اجتماعی فرستاد تا سالمندان را واکسینه کنند و از ویرانی ویروس جلوگیری کنند.

اما تا کنون در پاییز امسال، کاخ سفید تنها به سازمان‌های اجتماعی کمک‌های بلاعوض ارائه کرده است تا به آغوش سالمندان شلیک کنند، بدون استراتژی پیام‌رسانی واضح یا حمایت لجستیکی که آنها بیشتر به آن نیاز دارند، بسیاری از مراقبان و مدیران خانه سالمندان در مصاحبه‌ها گفتند.

دبی توث، مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی انتخاب در سالمندی، که به آوردن هزاران واکسن اولیه به مراکز مراقبت از بزرگسالان و مجتمع‌های مسکونی در خلیج شرقی کالیفرنیا در اوایل سال 2021 کمک کرد، گفت: «حمایت‌های دولتی و بشردوستانه وجود ندارد.»

کاهش مصونیت سالمندان تا حد زیادی همه‌گیری کووید در ایالات متحده را از تهدیدی علیه افراد واکسینه نشده به تهدیدی علیه افراد مسن تبدیل کرده است که بسیاری از آنها زمانی به خوبی محافظت می‌شدند. افراد بالای 70 سال با نرخی چهار برابر بیشتر از جمعیت عمومی در بیمارستان های مبتلا به کووید بستری می شوند.

آخرین آمار مرگ و میر موجود بر اساس سن نشان می دهد که تقریبا 90 درصد از مرگ و میر ناشی از کووید در میان افراد بالای 65 سال بوده است.

«شواهد واضح است: حتی اگر دو سال پیش تیر خورده باشید، مصونیت شما کاهش یافته است. اما افرادی که بیشتر به شنیدن آن نیاز دارند، شنیده اند. مایکل واسرمن، متخصص سالمندان و رئیس سیاست عمومی انجمن مراقبت های طولانی مدت پزشکی کالیفرنیا. “وقتی خستگی همه گیر را با هیچ برنامه واقعی از سوی دولت ترکیب می کنید، آنچه ما داریم یک طوفان کامل است.”

طرح کووید دولت بایدن برای زمستان شامل 125 میلیون دلار کمک مالی به دو سازمان اجتماعی، USAging و شورای ملی پیری، برای برنامه‌هایی برای واکسینه کردن افراد مسن آمریکایی است – رویکردی بسیار کمتر مستقیم نسبت به زمانی که کارگران CVS و Walgreens را به مراکز مراقبت اعزام کرد. اولین شلیک مجاز شد. این طرح همچنین شامل نامه‌هایی به فرمانداران است که تصاویر بیشتری از خانه سالمندان را تشویق می‌کنند و یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی که سالمندان در گروه‌های اقلیت نژادی و قومی را هدف قرار می‌دهد.

مری وال، رئیس ستاد تیم پاسخگویی به کووید کاخ سفید، گفت که دولت با منابع محدود موجود آنچه را که می‌توانست انجام می‌داد، اما اذعان داشت که این بار، دولت بیشتر بر دوش دولت‌ها متکی است.

او گفت: «ما واقعاً به جای اینکه مستقیماً از آنها بخواهیم، ​​لطفاً برویم و کلینیک‌های خود را میزبانی کنیم.

او این کمک‌ها را “شروعی عالی” خواند، اما تاکید کرد که سرمایه‌گذاری مالی قوی‌تر نیازمند همکاری کنگره است، که بارها درخواست پرزیدنت بایدن برای 10 میلیارد دلار اضافی بودجه بهداشتی، که اکثریت قریب به اتفاق آن برای پاسخ به ویروس کرونا است، رد کرده است.

او گفت: «واقع بینانه، این چیزی نیست که ما برای مدتی با وجود درخواست های مکرر از کنگره، پول بیشتری برای آن به دست آوریم. ما واقعا سخت تلاش کرده‌ایم تا با هوشیاری فراوان به منابع خود نگاه کنیم.”

اپیدمیولوژیست ها موافق هستند که در میان همه ارکان یک واکنش ملی، واکسیناسیون گسترده یکی از ارزشمندترین آنهاست. آنها تخمین می زنند که واکسن کووید تنها در سال 2021 از 650000 بستری شدن در بیمارستان و 300000 مرگ در میان سالمندان و ذینفعان مدیکر جلوگیری کرد.

اما ویروس از آن زمان تکامل یافته است و فرمول واکسن اصلی دیگر با انواع در گردش مناسب نیست، خطری خاص برای سالمندان با سیستم ایمنی ضعیف و شرایط زمینه‌ای مانند بیماری قلبی و دیابت.

حتی شات دو ظرفیتی توانایی محدودی برای جلوگیری از عفونت های جدیدترین نوع Omicron دارد، اما در پیشگیری از بیماری های جدی و مرگ بسیار موثر است. بر اساس داده های CDC، افراد 50 ساله و بالاتر که چندین تقویت کننده دریافت کرده اند، نصف خطر مرگ ناشی از ویروس را نسبت به افرادی که فقط یک تقویت کننده دریافت کرده اند، دارند.

دکتر. سابین فون پریس-فریدمن، متخصص طب سالمندان و مدیر ارشد پزشکی گروه مراقبت های بهداشتی آوالون، گفت که بی تفاوتی در میان برخی از سالمندان منعکس کننده یک تصور غلط در مورد هدف واکسن است.

“مردم فکر می کنند، “من این واکسن را گرفتم، و من هنوز کووید را گرفتم، پس فایده چیست؟” آنها به این واقعیت فکر نمی کنند که کووید را گرفته اند و زندگی کرده اند.»

به عنوان بخشی از فشار فدرال، مراکز خدمات مدیکر و مدیکید همچنین ضبطی درباره واکسن به خط 1-800-MEDICARE خود اضافه کردند و ایمیل هایی را برای دریافت کنندگان خبرنامه ارسال کردند تا اطلاعات مربوط به این واکسن های به روز شده را به اشتراک بگذارند، از جمله زمان و نحوه دریافت واکسن. آنها.»

اما یک نظرسنجی اخیر توسط بنیاد خانواده کایزر، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی، نشان داد که 40 درصد از افراد 65 سال و بالاتر گفته اند که درباره تقویت کننده جدید کم یا چیزی شنیده اند. طبق نظرسنجی‌ها، حدود نیمی از آمریکایی‌های 70 ساله و بالاتر خانه‌نشین، کامپیوتر ندارند و بیش از نیمی از آنها در ماه گذشته از ایمیل یا اینترنت استفاده نکرده‌اند.

Contra Costa، ​​شهرستان خلیج شرقی که در آن کوه Mt. مرکز دیابلو در حال فعالیت است، سیاستی که بسیاری از جوامع آمریکایی را علیه اقدامات بهداشت عمومی برانگیخته است را تجربه نکرده است. در اینجا، حیاط جلویی همچنان با تابلوهایی در ستایش کارکنان بهداشتی پر شده است. یک پارکینگ 14 ردیفه برای آزمایش کووید رانندگی از طریق رانندگی تغییر کاربری داده شده است.

پوسترها در هر مسیر پیاده‌روی مسافت شش فوتی را تشویق می‌کنند. طلسم مرکز یک خوک پر شده در شنل رنگین کمانی است که ماسکی مینیاتوری به تن دارد. تابلویی نشان می دهد که “همه قهرمانان شنل نمی پوشند، اما ماسک می زنند.”

با این حال، حتی در این مرکز، جایی که 100 درصد از شرکت کنندگان واکسن های اولیه خود را دریافت کردند، تنها 40 درصد تقویت کننده دو ظرفیتی را دریافت کردند. در Pleasant Hill Post Acute، چهار مایلی جنوب، همه ساکنان عکس‌های اصلی را دریافت کردند، اما از هر پنج تنها یک نفر اکنون به‌روز است. در Vacaville Convalescent and Rehab، در شمال، تقریبا 90 درصد از ساکنان واکسینه شدند، اما 13 درصد به روز هستند. هفته گذشته آزمایش کووید هفت نفر از ساکنان آنجا مثبت شد.

خانم. رانک یک بیماری التهابی مزمن ریه دارد که او را در معرض خطر ابتلا به کووید شدید قرار می دهد. او گفت که دوست دارد “تا جایی که می توانم سالم” بماند، موسیقی کانتری که در مرکز ورزش می کرد و از بطری های پلاستیکی آب به عنوان دمبل استفاده می کرد، بلند می شد.

خانم “خیلی خوشحال می شد که آن را دریافت کند.” رانک در مورد تقویت کننده دو ظرفیتی گفت، او در مورد آن می دانست.

الکساندر مکدونسکی، 84 ساله، تکنسین سابق دندان مصنوعی که خود را «بسیار طرفدار علم» می‌داند، گفت که پس از بستری شدن یکی از دوستانش به دلیل ابتلا به ویروس، مشتاقانه به دنبال سری اولیه واکسن‌های کووید و دو تقویت‌کننده بوده است. او نمی‌دانست که شلیک پنجم برای Omicron مناسب‌تر است.

به گفته الکس استویا، پرستار این مرکز، بخشی از مشکل این است که معیارهای واجد شرایط بودن برای واکسن جدید ساده نبودند.

او گفت: “من نمی توانم تعداد افرادی را که پرسیدند آیا باید بیشتر برای دو ظرفیتی صبر کنند، به شما بگویم، زیرا آنها در ماه سپتامبر یک تقویت کننده متفاوت دریافت کرده بودند و ما نمی دانستیم به آنها چه بگوییم.” “حتی افرادی که به من مشاوره می دادند نیز نمی توانستند توصیه ها را بفهمند.”

تدارکات نیز یک چالش بزرگ است. خانم. استویا، که مدیریت مراقبت از سالمندان در خانه را بر عهده دارد، گفت که بردن آنها به کلینیک های واکسیناسیون تقریباً غیرممکن است: آنها ممکن است صدای زنگ تلفن را نشنوند. کسی نیست که به آنها کمک کند لباس بپوشند. خیلی سرد است که نمی‌توان روی ون منتظر ماند و وقتی می‌رسد، ویلچر برقی اغلب جا نمی‌شود.

در شهرستان لس آنجلس، جایی که تخمین زده می‌شود 500000 نفر از ساکنان آن در خانه هستند، اداره بهداشت عمومی اعلام کرد که هر روز تنها هشت پرستار را برای ارائه واکسیناسیون در خانه می‌فرستد.

خانم می‌گوید: «آنها باید درک کنند که شما نمی‌توانید فقط به مردم بگویید واکسن را بزنید، باید واکسن را به دست بیاورید. توث. “و به من اعتماد کن، آن مایل آخر سخت ترین است.”

برای بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی، دشوارترین آموزش به سالمندان کسانی هستند که به ارزش واکسن جدید شک دارند. داده‌های نظرسنجی جدید بنیاد خانواده کایزر نشان داد که حدود یک سوم بزرگسالان ۶۵ سال و بالاتر که سری اصلی واکسن‌های کووید را دریافت کرده‌اند اما واکسن تقویت‌کننده را دریافت نکرده‌اند، گفته‌اند که فکر نمی‌کنند به آن نیاز داشته باشند، و سهم مشابهی گفته است که به آن نیاز ندارند. من فکر نمی کنم مزایای آن ارزش آن را داشته باشد.

دکتر. نوآ مارکو، مدیر ارشد پزشکی سازمان غیرانتفاعی بهداشت یهودی لس آنجلس، گفت که او “همچنان شگفت زده می شود” که دولت فدرال متخصصان بازاریابی را برای ایجاد پیام های به روز شده ای که واقعاً کار می کند استخدام نکرده است.

کوکاکولا میلیاردها دلار در طول چندین دهه خرج کرد تا ما را متقاعد کند که باید آب حبابی با شکر و کارامل در آن بخریم و بنوشیم. بیا، آیا واقعاً کسی در اطراف نیست که به اینجا کمک کند؟» دکتر. مارکو گفت.

در کوه. دیابلو، 51 بزرگسالی که هنوز شات به روز شده را دریافت نکرده اند، می توانند از یک زمین جدید استفاده کنند. دو دوست، تسیلیا تانکور، 95 ساله و فاینا گوتکین، 77 ساله، واکسن های اولیه خود را دریافت کردند، اما آنها از جمله کسانی هستند که از تقویت کننده ای که با Omicron مبارزه می کند، خودداری می کنند.

خانم “احساس خوبی دارم.” گوتکین گفت، در حالی که قصد دارد به رقص تانگو برود، سبزی های طوقه را در بشقابش فشار داد. “چرا به آن نیاز دارم؟ من هنوز منتظرم کسی این را به من بگوید.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما