برای فروش: یک مغازه لومینوس در پنانگ به قیمت 645000 دلار

این مغازه بازسازی شده در حدود سال 1890 در میان ساختمان های استعماری در مرکز تاریخی جورج تاون، شهری در جزیره پنانگ که به عنوان پایتخت ایالت پنانگ در شمال غربی مالزی عمل می کند، ساخته شد.

راسل شانون، سرپرست هتل های جهانی، گفت: این مغازه دو طبقه آجر و ملات، که قبل از بازسازی بیش از یک دهه پیش متروک بود، دارای دو اتاق خواب و سه حمام، و همچنین ویژگی های دیگر متمایز از خانه های تراس دار آسیایی است. فروش املاک مسکونی آسیایی برای گروه املاک پرستیژ، آژانس فهرست.

مانند سایر خانه‌های ردیفی که بیش از یک قرن پیش توسعه یافته‌اند، با کسب‌وکار در طبقه همکف و خانه‌های بالای آن، این خانه دارای یک نمای خیابان باریک 18 فوتی با یک پاساژ سرپوشیده به نام “راه پنج فوتی” است که حفظ شده است. ، همراه با نمای دیوار ایوان سنتی چینی، ستون ها و چاه هوا.

“به طور کلی، مالکان در حصول اطمینان از اینکه تمام بازسازی ها دقیقاً از دستورالعمل های میراث پیروی می کنند بسیار مراقبت کردند.” شانون گفت.

طبقه دوم دارای یک حیاط بیرونی غیرمعمول در پشت خانه است و روی یک مسیر فرعی آویزان است که برای محافظت از حریم خصوصی مالک دو طرف آن با اجازه دولت مهر و موم شده است.

درهای جلو به یک قسمت پذیرایی با کاشی‌های کف سیاه، سفید و خاکستری و سقف‌های بلند 15 فوتی با تیرهای اصلی باز می‌شوند. مانند بقیه خانه، فضا با قطعات دوره و عتیقه تزئین شده است. مبلمان در قیمت درخواستی گنجانده شده است.

قسمت اصلی نشیمن دارای چاه هوای پر نور و یک راه پله به طبقه دوم است. در پشت فضای داخلی عمیق 97 فوتی خانه، آشپزخانه، با کف‌های بتونی خاکستری تیره، جزیره مرکزی و کابینت‌های سفارشی قرار دارد. همچنین یک انباری و حمام و یک در به مسیر جانبی محصور وجود دارد.

کرکره‌های لوور شده با یک سیستم قرقره برای باز کردن سقف شفاف قابل جمع‌شوندگی، هوا را در طبقه دوم فرود می‌کنند. سوئیت اصلی، در جلوی خانه، دارای یک اتاق رختکن، حمام و فضای لباسشویی است. سقف‌ها حدود 12 فوت ارتفاع دارند و ردیفی از پنجره‌ها با کرکره‌های پرده‌دار مشرف به خیابان است. طبقات مطابق با دستورالعمل های میراث، چوب هستند.

در سمت عقب خانه یک فضای استراحت وجود دارد که با دیوارهای جزئی از اتاق خواب دوم جدا شده است. فراتر از اتاق خواب یک اتاق آفتابگیر وجود دارد که به حیاط بیرونی منتهی می شود. آقای می‌گوید: «سالن خانوادگی و/یا اتاق آفتاب‌گیر برای تبدیل به اتاق‌خواب‌های دیگر نسبتاً ساده است. شانون گفت.

این خانه با مساحت 3600 فوت مربع، مالکیت آزاد دارد و در لین تاریخی کارناروون در مرکز جورج تاون، یک میراث جهانی یونسکو واقع شده است. در نزدیکی پارک ارمنی، یک واحه سرسبز در محله قرار دارد. خیابان ساحل، که با رستوران‌ها، مغازه‌ها و سایر امکانات رفاهی ردیف شده است. و بازار پر جنب و جوش Chowrasta، Mr. شانون گفت.

پنانگ به‌طور کلی کارهای زیادی برای انجام دادن دارد و هر علاقه‌ای را برآورده می‌کند – سواحل، کوه‌ها، پیاده‌روی در مسیر، موزه‌ها، گالری‌ها، تفریحات شبانه، چشمه‌های معدنی، باغ‌ها، غذاهای خیابانی مشهور جهان و خرید در این فهرست قرار دارند. او گفت.

این خانه دسترسی آسانی به بزرگراهی دارد که به فرودگاه بین المللی پنانگ در 12 مایلی جنوب منتهی می شود. شانون گفت. پارکینگ در خیابان است و وسایل حمل و نقل جایگزین فراوانی از جمله اتوبوس، ماشین های حمل و نقل و تریشا وجود دارد.

کارگزاران گفتند که بازار مسکن مالزی که در زمان شیوع ویروس کرونا در جهان نسبتاً راکد بود، اخیراً شاهد افزایش معاملات بوده است، اگرچه قیمت‌ها به دلیل انبوه موجودی کنترل شده است.

سرنا تان، نماینده شریک Prestige Property Group در پنانگ، گفت: «در حال حاضر، قیمت گذاری ثابت است و با وجود افزایش حجم تراکنش، به سطوح قبل از همه گیری نزدیک شده است.

بر اساس گزارش مرکز ملی اطلاعات املاک، متوسط ​​قیمت خانه در مالزی بین سه ماهه اول سال 2020 تا سه ماهه اول سال 2022 حدود 3 درصد رشد داشته است و از 430786 رینگیت (92800 دلار) به 444230 رینگیت (95800 دلار) رسیده است.

در ایالت پنانگ، که جزیره پنانگ و شهر سبرانگ پرای در شبه جزیره مالایا را در بر می گیرد، میانگین قیمت در آن دوره حدود 1 درصد کاهش یافت – از 439015 رینگیت (95000 دلار) به 434291 رینگیت (93640 دلار) – کمی پایین تر از میانگین کشوری

خانم “در حال حاضر بازار خریدار است.” تان گفت. “به طور کلی، قیمت کل ملک به دلیل عرضه بیش از حد آپارتمان ها و آپارتمان های جدید افزایش نمی یابد. این بدیهی است که خبر خوبی برای کسانی است که به دنبال خرید انواع دیگر ملک هستند.

این شامل کسانی می شود که به دنبال خانه های پلکانی هستند، جایی که میانگین قیمت در جزیره پنانگ 1.25 درصد کاهش یافته است، از 873,787 رینگیت (188,300 دلار) به 862,814 رینگیت (186,000 دلار) در دو سال گذشته.

کارگزاران گفتند، برخلاف سایر بخش‌های مسکن، مغازه‌های تاریخی احتمالاً به دلیل محدودیت‌های خریداران خارجی در طول همه‌گیری همه‌گیر آسیب دیده‌اند. سام چونگ، وکیل و وکیل آقایان خاو چو پو و همکاران در پنانگ، گفت: «تامین ثابت است. بنابراین اگرچه اخیراً قیمت‌ها کاهش یافته است و من معاملات زیادی نمی‌بینم، اما با افرادی که عمدتاً خارجی‌ها هستند، ملاقات می‌کنم که اکنون که مرزها باز است، می‌آیند تا اوضاع را به طور کلی بررسی کنند.»

جریکو لو، مدیر عامل شرکت گفت، در حالی که مالزی همچنان با چالش هایی مانند افزایش نرخ بهره، چشم انداز سیاسی ناپایدار، رینگیت ضعیف و تاییدیه های وام مسکن کمتر مواجه است، اعداد فزاینده فروش نشان دهنده بازار قوی تری نسبت به بازار قبل از کووید است. املاک جالین.

وی گفت: در حال حاضر شاهد حضور خریداران مسکن بیشتر از سرمایه گذاران در بازار هستیم و به نوعی قیمت مسکن را به حالت عادی و مقرون به صرفه کاهش می دهد. “شایان ذکر است که بازگشت های بزرگ در بازار اجاره، جایی که تقاضا در حال افزایش است و میانگین قیمت اجاره نیز افزایش یافته است.”

قیمت مسکن حتی در گران ترین بخش مالزی، پایتخت و بزرگترین شهر آن، کوالالامپور، در مقایسه با سنگاپور همسایه، دزدی است و در مقایسه با سایر شهرهای آسیایی مانند بانکوک، جاکارتا و مانیل یک معامله نسبی است.

آقای مالزی یکی از کشورهای آسیایی است که در آن بیشترین ارزش دلار را دارید. لو گفت.

بیشتر خریداران خارجی خانه در مالزی از کشورهای آسیایی از جمله چین، هنگ کنگ، تایلند، ویتنام و ژاپن می آیند. لو گفت. به گفته کارگزاران، خریداران زیادی از سنگاپور نیز وجود دارد.

اخیراً، سرمایه‌گذارانی از سریلانکا وارد شده‌اند که از بحران سیاسی جاری در آنجا فرار کرده‌اند. لو گفت. او گفت: «بر اساس رکورد غیررسمی ما، تعداد این خریداران بیش از 200 درصد رشد داشته است.

خانم. تان گفت که او همچنین خریداران خارجی زیادی از کشورهای انگلیسی زبان مانند بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده می بیند.

او گفت: «همه‌گیری کمی این وضعیت را تغییر داد، زیرا برخی برای نزدیک شدن به خانواده‌ها یا به دلیل تغییرات در برنامه مالزی خانه دوم من به خانه بازگشتند و برخی به دلیل قرنطینه نتوانستند کشور خود را ترک کنند، بنابراین تصمیم گرفتند به خانه خود نقل مکان کنند.

خارجی ها برای خرید خانه نیاز به تایید دولت دارند و هر ایالت مالزی معمولا حداقل ارزش خرید را برای خریداران بین المللی دارد. چونگ گفت. در جزیره پنانگ، خارجی ها باید حداقل 3 میلیون رینگیت (647000 دلار) برای خرید یک ملک مسکونی و 1 میلیون رینگیت (215000 دلار) برای خرید یک آپارتمان خرج کنند.

«محدودیت‌ها هر از گاهی توسط ایالت به‌روزرسانی می‌شوند، بنابراین به خریداران توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید بررسی کنند.» چونگ گفت. «در حال حاضر، رضایت مشروط به این است که خریدار خارجی نتواند ظرف سه سال پس از خرید اقدام به فروش کند»، اگرچه دولت تحت شرایط خاصی می‌تواند از این شرط چشم‌پوشی کند.

او گفت که برنامه مالزی خانه دوم من، با هدف جذب خارجی ها برای اقامت طولانی مدت با ویزاهای قابل تمدید، در طول همه گیری همه گیر به حالت تعلیق درآمد و در سال 2021 با شرایط جدید و سخت گیرانه تر از سر گرفته شد.

خارجی ها با ویزای مالزی خانه دوم من می توانند هر دو ملک مسکونی، زمینی یا کاندو را خریداری کنند، اما قیمت هر کدام باید حداقل 500000 رینگیت (107800 دلار) باشد. شانون گفت و افزود که خریداران باید از وکیل برای خرید ملک استفاده کنند که معمولاً بین 0.5 درصد تا 1 درصد قیمت فروش خانه هزینه دارد.

فروش مشمول حق تمبر است که در مقیاس درجه بندی شده از 1 تا 4 درصد به همراه سایر هزینه ها محاسبه می شود. خریداران باید بین 8 تا 10 درصد از قیمت ملک را برای هزینه های بسته شدن، از جمله هزینه های آژانس املاک و هزینه های قانونی، بودجه بندی کنند. شانون گفت.

وام مسکن از بانک های مالزی در دسترس است، اما خارجی ها ممکن است نرخ های بهتری را از بانک های کشورهای خود دریافت کنند. لو گفت.

مالایی؛ رینگیت مالزی (1 رینگیت = 0.22 دلار)

مالیات سالانه این خانه حدود 800 رینگیت مالزی (172 دلار) است. شانون گفت.

راسل شانون، گروه املاک پرستیژ، 011-44-19-3581-7188، prestigeproperty.co.uk

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما