برونو فرناندز: چگونه یک مرد ثروت منچستریونایتد را متحول کرد

قهرمانی در جام حذفی در سال 2016 تحت هدایت لوئیس فن خال و قهرمانی در لیگ اروپا زیر نظر ژوزه مورینیو در سال 2017 دو مورد از نکات برجسته در دوره ای غیر الهام بخش از زمان بازنشستگی فرگوسن در سال 2013 بود – و فاصله زیادی با 38 جام کسب شده توسط اسکاتلندی 26 سال حضورش در این باشگاه

آینده در ژانویه خیلی روشن تر به نظر نمی رسید. این باشگاه که اکنون توسط بازیکن سابق اوله گونار سولسشر اداره می شود، تا سال جدید خود را در رده پنجم جدول لیگ قرار داد.

فوتبال ضعیف بود، جو مسموم بود و ستاره ستاره پل پوگبا، که زمانی به عنوان یک نعمت نجات دهنده دیده می شد، به نظر می رسید که در اسرع وقت آنجا را ترک کند.

آنچه از تماشای 92 بازی متوالی لیگ برتر فوتبال آموختم

اما، هفت ماه به جلو، و اکنون نشانه‌هایی از زندگی جدید زیر نظر سولسشر دیده می‌شود، به ویژه پس از آمدن یکی از برونو فرناندز.

بازیساز پرتغالی در ژانویه از اسپورتینگ لیسبون در اولدترافورد ظاهر شد و به تیمی تبدیل شد که خلاقیت، کیفیت و رهبری نداشت.

خوشبختانه برای کارمندان جدیدش، به نظر می رسد فرناندز هر سه این ویژگی ها را به وفور دارد.

یونایتد از زمان اولین بازی خود در ابتدای سال، هیچ بازی را در لیگ شکست نداده بود، با صعود به جدول، سوم شد و برای اولین بار از فصل 19-2018 به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده واجد شرایط شد. با توجه به اینکه باشگاه با بدترین شروع خود در یک فصل لیگ در 33 سال اخیر، این یک شاهکار قابل توجه بود.

علاوه بر این، فرناندز پس از سال‌ها نمایش غیرالهام‌بخش و اغلب غم انگیز، هیجان را به نیمه قرمز منچستر بازگرداند.

8 گل او در لیگ و 7 پاس گل نشان دهنده نوع بازیکنی است که یونایتد اکنون در دستان خود دارد.

“سلام [Fernandes] دانیلو پریرا ستاره پورتو به CNN Sport گفت.

دیدن تاثیر او در منچستر برای من تعجب آور نیست. فکر می کنم یونایتد می تواند با او و پوگبا و سایر بازیکنان به سال های طلایی خود بازگردد.”

خواندن: رشفورد به دلیل تحمیل چرخش دولت به دکترای افتخاری اعطا می شود
برونو فرناندز تاثیر فوری بر منچستریونایتد داشت.

“یک امضای واقعاً، واقعاً خوب”

اگر چنین چیزی به عنوان یک بازیکن معمولی منچستریونایتد وجود داشته باشد، فرناندز مطمئناً همین خواهد بود.

هافبک تهاجمی که یک بازیکن ریسک پذیر، تماشای هیجان انگیز است و می تواند با فشارهای شدید بازی در یکی از بزرگترین باشگاه های جهان کنار بیاید، فوراً به یک ضربه بزرگ تبدیل شده است.

او از روز اول رهبر بوده است. او در طول مدت کوتاهی که در باشگاه داشت، شش پنالتی را زد (و گلزنی کرد) – از جمله ضربه نقطه‌ای مهم مقابل لسترسیتی که به یونایتد در راه رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده کمک کرد.

از زمانی که او به انگلیس نقل مکان کرد، بازیکنان سابق و کارشناسان به طور یکسان نسبت به عملکرد او هوس کردند، جایی که تقریباً در هر بازی که انجام داده، جایزه بهترین بازیکن مسابقه را از آن خود کرده است.

سسک فابرگاس ستاره سابق لیگ برتر و بازیکن فعلی موناکو به CNN Sport گفت: “می توانید ببینید که او استعداد دارد و نمی ترسد. او توپ را می خواهد که من از یک بازیکن بسیار خوب انتظار دارم.”

“اما چیزی که من دوست دارم این است که او از نظر حرکت در زمین باهوش است. او می داند چه زمانی باید بین خطوط قرار بگیرد. او می داند که وقتی می بیند کسی برای ساختن یک تراشه در دسترس است، چه زمانی باید در فضا برود. او به میدان می رسد. خط دوم فوق العاده

او از خط هافبک حمایت می کند، زمانی که آنها در حال پیشرفت هستند و کمی سختی می کشند، و زمانی که تیم ها فشار زیادی به آنها وارد می کنند.

او می تواند بلند بازی کند، می تواند پاس های کوتاه و کوتاه بزند. او شخصیتی برای زدن ضربات آزاد و پنالتی دارد. او نمی ترسد. او پنهان نمی کند. من فکر می کنم منچستریونایتد انتخاب بسیار خوبی داشت. خرید واقعاً خوبی “

خواندن: با متعصب منچستریونایتد آشنا شوید که موزه ای 33000 قطعه ای در فنلاند افتتاح می کند
این بازیساز به اخراج باشگاه به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده کمک کرد.

تاثیر فوری

سازگاری با لیگ برتر کار ساده ای نیست. معمولاً زمان می برد تا بازیکنان به فیزیک بدنی و سرعت بالای لیگ عادت کنند، اما این مانعی برای فرناندز نبوده است.

اگرچه نمایش‌های او در پرتغال نشان‌دهنده اتفاقات آینده بود، چنین تأثیر فوری بسیاری را شگفت‌زده کرد.

شما به بازیکن اسپورتینگ لیسبون نگاه کردید و به وضوح او کسی بود که گل های زیادی به ثمر رساند و گل های زیادی خلق کرد، اما همیشه این چالش وجود دارد که آیا آنها می توانند آن را به یک لیگ بهتر و به یک باشگاه جدید تبدیل کنند. ریچارد جولی، روزنامه‌نگار بریتانیایی به سی‌ان‌ان اسپورت گفت، او هیچ راهی واقع‌بینانه نمی‌بیند که یونایتد بدون فرناندز در جمع چهار تیم برتر قرار گیرد.

“اما او یک بازیکن متحول کننده بود و از نظر سرعت این کار را آشکار کرد، منظورم این است که واقعاً از روز اول بود.

شما به آمار گل‌ها و پاس گل‌ها نگاه می‌کنید و آنها فوق‌العاده هستند. اگر بتوانید این فرم را در کل فصل حفظ کنید، بازیکنی باورنکردنی است.

پیشرفت پوگبا

در حالی که درخشش فردی او مشهود است، آمدن فرناندز شاهد رشد بازیکنان اطرافش بود.

مثلث هجومی آنتونی مارسیال، میسون گرین‌وود و مارکوس رشفورد پس از بازگشت فوتبال از قرنطینه به میل خود گلزنی کردند (این تیم در 9 بازی اخیر خود در لیگ 22 گل به ثمر رسانده است) و بازیکنانی مانند پوگبا و نمانیا ماتیچ در خط هافبک آرام‌تر به نظر می‌رسند. .

به خصوص پوگبا بازیکنی متفاوت از بازیکنی است که به نظر می رسید تحت فشار قرار گرفتن بزرگترین ستاره در ترکیب اصلی قرار گرفته بود.

به نظر می رسد که رابطه این بازیکن فرانسوی با باشگاه در اوایل این فصل به پایین ترین حد خود رسیده است، و شایعات مداومی که این هافبک را به جدایی از باشگاه مرتبط می کند.

هواداران همچنین از پوگبا به دلیل گذراندن بیشتر فصل روی میز درمان پس از دو مصدومیت مچ پا ناامید شدند. هنگامی که آنها نگاهی اجمالی به او در زمین می انداختند، او اغلب تحت تأثیر قرار می گرفت.

اما اکنون، از زمانی که او از آخرین مصدومیت خود پس از قرنطینه بازگشت، علائم اولیه مبنی بر شکوفایی همکاری با فرناندز وجود دارد و برنده جام جهانی ناگهان راحت تر به نظر می رسد.

جولی گفت: “فکر می‌کنم پوگبا دوست دارد توسط بازیکنان بزرگ و شخصیت‌های بزرگ احاطه شود، فکر نمی‌کنم او بخواهد تنها نام بزرگ آنجا باشد و بنابراین تمام فشارها روی او باشد.”

“من فکر می کنم او احتمالا نمی خواهد در خط هافبکی باشد که در آن افراد متوسط ​​احاطه شده است. من فکر می کنم شما قبلا نشانه هایی از کمی شیمی بین پوگبا و فرناندز را دیده اید که کمک می کند، اما من فکر می کنم او همچنین از عنصری که در آن وجود دارد قدردانی می کند. او با دیگر بازیکنان با کیفیت اطرافش بازی می کند.”

پل پوگبا از زمان پیوستن فرناندز به شدت پیشرفت کرده است.

کانتونای جدید؟

فرناندز در طول سال 2019 به اولدترافورد پیوند خورده بود و زمانی که قرارداد به موقع برای فصل جدید تکمیل نشد، ناامید شد.

بنابراین، هنگامی که این انتقال در ژانویه با مبلغ اولیه 61 میلیون دلار (47 میلیون پوند) از خط خارج شد، هواداران آماده بودند تا ببینند این همه هیاهو برای چیست. به جرات می توان گفت که آنها ناامید نشده اند.

مارک گلدبریج، حامی یونایتد و مجری کانال هواداران موضع متحد، نمی توانم صبر کنم تا ببینیم تیم چگونه پیشرفت می کند.

من آن را به کاری تشبیه می کنم که اریک کانتونا زمانی که از لیدز به منچستریونایتد آمد [in 1992] و ما اولین قهرمانی خود در لیگ برتر را به دست آوردیم.» او گفت: «این به نوعی آغاز موفقیت واقعی بود.

حالا من نمی گویم برونو فرناندز منچستریونایتد را به همان سطح موفقیتی که کانتونا داشت هدایت می کند، اما او فقط یک بازیکن نیست که وارد زمین شود و ما را بزرگ کند.

این بازیکنی است که وارد زمین شده و باعث بهتر شدن همه اطرافیانش شده است.”

به راحتی می توان فراموش کرد که فرناندز تنها چند ماه در باشگاه بوده است، اما او قبلاً خود را به عنوان یکی از محبوب ترین هواداران تثبیت کرده است – با یک لحظه خاص، در بازی مقابل رقبای محلی منچسترسیتی، یکی از لحظات کوتاه او. در کلاب.

فرناندز با پپ گواردیولا درگیر شد و در نتیجه بازیکن پرتغالی انگشتش را روی لبانش گذاشت و سرمربی سیتی را ول کرد.

گلدبریج گفت: “فکر می‌کنم برونو در مدت زمان بسیار کوتاهی مطمئناً وارد شده و واقعاً متوجه شده است که منچستریونایتد چیست.”

“در نهایت، مرز باریکی بین درک منچستریونایتد و در واقع کسی که بازی را دوست دارد، می‌خواهد بازی را به شیوه‌ای درست انجام دهد و مشتاق برنده شدن است، وجود دارد.

من مشاجره کوچک او با پپ را در زمان بازی با منچسترسیتی به یاد دارم و هواداران آن را دوست داشتند زیرا فکر می کنم فرناندز فقط می خواهد برنده شود.

خواندن: راشفورد، ستاره با استعداد منچستریونایتد که به یک فعال برجسته تبدیل شد
فرناندز شانس های بیشتری برای سه مهاجم یونایتد فراهم کرده است.

یک سحر دروغین دیگر؟

در حالی که فرم یونایتد برای دو بازی پایانی فصل افت کرد، هواداران آن نشانه‌های دلگرم کننده زندگی را حفظ خواهند کرد و امیدوارند که این یک طلوع کاذب دیگر در باشگاه نباشد.

مقام سوم، اگرچه مناسب جاه طلبی واقعی باشگاه نیست، اما باید به عنوان پیشرفت در نظر گرفته شود و اکنون می توان به قهرمانی لیگ اروپا که قرار است از 5 آگوست از سر گرفته شود، توجه شود.

یونایتد در بازی برگشت خود مقابل LASK در روز چهارشنبه با یک کار ساده روبرو می شود و از بازی اول با نتیجه 5-0 پیش افتاد و به جز تضمین حضور در مرحله یک چهارم نهایی.

اگرچه قهرمانی در رقابت‌های جام باشگاه‌های فوتبال اروپا جای پوزخند زدن نیست، اما جایزه واقعی هنوز لیگ برتر است.

علیرغم همه پیشرفت‌هایی که در هفته‌های اخیر در باشگاه دیده شد، فاصله بین این باشگاه و تیم‌هایی مانند لیورپول و منچسترسیتی همچنان گسترده است – این باشگاه با 33 امتیاز کمتر از قهرمان نهایی لیورپول در این فصل به پایان رسید.

یک تابستان پربار در بازار نقل و انتقالات می تواند همان چیزی باشد که یونایتد به آن نیاز دارد و جیدون سانچو از بروسیا دورتموند تنها یکی از نام هایی است که با انتقال به اولدترافورد مرتبط است.

نشانه هایی از موفقیت هم در دوران فان خال و هم در زمان مورینیو در باشگاه دیده می شد، اما چیزی در مورد یونایتد تحت هدایت سولسشر متفاوت است.

شاید بازگشت به روزهای شکوه آن چندان دور نباشد.

این بازی پایدارتر به نظر می‌رسد و یکی از کارهایی که آنها انجام می‌دهند این است که نه تنها تیم‌ها را شکست می‌دهند، بلکه اگر به آن برد پیروز نگاه کنید، آن‌ها خیلی از آن بازی‌ها را راحت و کاملاً قاطع برنده شده‌اند. جولی گفت، کاملاً سرگرم کننده است.

فکر می‌کنم آنچه ممکن است در سال آینده ببینید لزوماً قهرمانی یونایتد در لیگ نیست، بلکه حضور آنها در جمع چهار تیم برتر بسیار راحت‌تر است.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances