بند ممنوعیت در قرارداد کارلوس کی روش با ایران؟

دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات های ایران نیز در تیم ملی به کار خود پایان داد. او نمی خواست به تنهایی به این موضوع خاتمه دهد و پس از جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، مهدی تاج نایب رئیس با او تماس گرفت و به او اعلام کرد که دیگر نقشی در تیم ملی بزرگسالان ندارد. البته ظاهرا برای دوری از دلخوری بیشتر به او پیشنهاد می شود هدایت تیم ایران را برعهده بگیرد و جایگزین مهدی مهدوی کیا شود که این موضوع نیز به ماجرای جدیدی تبدیل شده است. دراگان چنین پیشنهادی را نمی پذیرد. او لقب سرمربی تیم ملی ایران را در اینستاگرام «بیو» خود می گیرد تا به طور غیررسمی همه چیز را تایید کند. حالا طبق قراردادی که با فدراسیون فوتبال ایران بسته است فقط 50 هزار یورو می گیرد و خداحافظ.

این خداحافظی به معنای درود مجدد به کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی ایران است. کارلوس وعده انتخابات مهدی تاج است. و گفت اگر رهبر شود اژدهاها را برمی گرداند و کوروش را به ایران باز می گرداند. این اتفاق افتاده اما هنوز رسمی نشده است. در مورد مذاکره با کارلوس کی روش، اخبار موثقی به گوش می رسد، اما گمانه زنی ها در مورد تعداد و مبلغ و همچنین مدت زمان این قرارداد احتمالی و دستمزد کی روش زیاد است. عنوان اول قرارداد چهار ماهه بود و جام جهانی در پایان خواهد بود. قرار است در این مدت 900 هزار دلار از فدراسیون فوتبال دریافت کند. پس از مدتی رسانه های نزدیک به کارلوس کی روش این موضوع را تکذیب کردند و خبر دادند که قرارداد کی روش با فوتبال ایران 3 ماهه است و بسته به نتایج او در تیم ملی، ممکن است بعد از جام ملت های آسیا هم تمدید شود. در اینجا ذکر شده است که قرارداد این مدت 150 هزار دلار است. از طرف رسانه های پرتغالی مبلغ 200 هزار دلار دریافت کرده اند.

واضح است که در حال حاضر شایعات زیادی در مورد این قرارداد وجود دارد. وی به این موارد نیز اشاره کرد. اما بهتر است قبل از نهایی شدن هر چیزی یا قبل از اجرای بندهای این قرارداد روی کاغذ، جزئیات قرارداد را یادداشت نکنید. به هر حال یک سر این قرارداد فدراسیون فوتبال است که ریاست آن بر عهده مهدی تاج است. او در بستن قرارداد عالی است! مارک ویلموتس یک شاهد بلژیکی است.

در حالی که تاج و هوادارانش ادعا می کردند که قرارداد ویلموتس بهتر از کی روش است و مبلغ معقول تری دارد، بعدها مشخص شد که ویلموتس با قراردادی بسیار گرانتر از قرارداد کارلوس کی روش به ایران آمده است. او در نهایت توانست یک طرفه قرارداد را فسخ کند و در نهایت علاوه بر 3.2 میلیون یورو از فوتبال ایران پول دریافت کند. مدیریت این قرارداد به سرپرستی مهدی تاج است. در آن زمان هر چقدر هم که منتقدان خواستار افشای بندهای قرارداد ویلموتس بودند تا مشخص شود رئیس فدراسیون فوتبال چقدر در اظهاراتش صادق بوده، همیشه گفته می شد که این قرارداد حرام است و آن بندها را نمی توان افشا کرد.

حالا قبل از امضای قرارداد کتبی با کارلوس کی روش یا هر مربی دیگری که قرار است امروز و فردا به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شود، مهدی تاج و دوستانش را باید درک کرد تا چیزی حرام نشود. حرمانه‌بودن یعنی امکان ایجاد فساد و اصولاً چیزی که با امنیت ملی سازگاری ندارد، دلیلی هم برای محرمانه‌بودن ندارد. به خصوص که اینجا قرار است دوباره از ورشکستگی پول خرج شود و بهتر است در ابتدای کار همه چیز شفاف باشد. این موضوع دیگری است که علاوه بر نهادهای بازرسی و نظارتی، وزیر ورزش نیز می خواهد از قرار دادن بند عدم افشای طرفین در قرارداد جلوگیری کند.

فوتبال در دنیای امروز کاملا حرفه ای است و دخل و خرجش مشخص است. این روزها میزان قرارداد مربیان مختلف با تیم های باشگاهی و ملی کشورهای پیشرفته و پیشرفته کاملاً مشخص است و اگر کسی در کفش نباشد دلیلی ندارد فدراسیون فوتبال ایران با هیچ سرپرستی قرارداد داشته باشد. مربی بدون بند

این موضوع یک طرف ماجراست. chun ba tugan beh shahkar был шахкар мехди таж, бехтер ист меня аз раудат о ба печаниени значил «ب. او هنگام امضای قرارداد با مارک ویلموتس به سفارت ایران در بلژیک رفت و بندهای قرارداد را خواند و نهایی کرد. این از آن مواردی است که هنوز از مهدی تاج توضیحی نخواسته اند. و البته یک بار دیگر در مورد «б. او حرف ز را معرفی کرد و او را علاقه مند به تیم ملی و مسلط به زبان انگلیسی معرفی کرد، اما هیچ گاه نگفت که نقشش در بستن قرارداد با ویلموتس بلژیکی چیست.

سومین نکته ای که مهدی تاج باید قبل از بستن قرارداد با کیروش مشخص کند، وزیر ورزش است. و همین الان باید بگوید با نصیحت و نصیحت کیروش را به ایران می آورد یا دستور می گیرد؟ این ماجرا نیز ریشه در توافق قبلی دارد. تاج ابتدا به خود می بالید که یک مرد بلژیکی را به ایران آورده است اما پس از بستن قرارداد مفتضحانه با ویلموتس، وزارت ورزش توپ را رها کرد و گفت وزارت ورزش این مرد بلژیکی را معرفی کرده است. وزارتخانه هم بیانیه ای داد که ما فقط پیشنهاد دادیم و تمام. تاج که علاقه زیادی به قربانی دادن در این مواقع دارد، بهتر است همین الان شفاف بگوید کیروش را خودش می آورد یا شخص دیگری است که شما توصیه کرده اید؟

او هم باید آینده نگر باشد و بداند که ممکن است به زودی دوباره قلبش به درد بیاید! شاید بهتر است قبل از رسیدن به آن روزها دست به کار شوید و بر خلاف عرف این بار همه چیز را شفاف کنید. قرارداد نباید مشمول بندهای محرمانگی باشد و همچنین نباید افراد مشکوک در حین انعقاد قرارداد در اطراف او باشند و همچنین استقلال خود را زیر سوال نبرد و بعد مجبور به استعفا و ترک شود به استناد درد دل با تجویز پزشک.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان