بیلی ژان کینگ “پیت پِیو” سیاست “وحشتناک” یونیفرم سفید ویمبلدون است.CNN

لباس‌ها فقط وسایلی نیستند که شما را گرم یا خنک نگه می‌دارند – آنها همچنین وضعیت را نشان می‌دهند، سرپیچی را به نمایش می‌گذارند و حتی اضطراب را کاهش می‌دهند.

برای اسطوره تنیس بیلی جین کینگ، لباس ها به تنیسورهای زن این امکان را می دهد که شخصیت خود را از طریق رنگ ها و چاپ ها بیان کنند – حقی که او و انجمن جنینی تنیس زنان (WTA) در دهه 1970 برای آن مبارزه کردند، زمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ ورزش در همه جا حاضر بود.

ویمبلدون هنوز از این کد لباس کاملاً سفید سفت و سخت استفاده می کند – اولین بار برای استتار لکه های عرق استفاده شد. این روزها همچنین به گرند اسلم SW19 کمک می کند تا حس منحصر به فرد بودن را در رابطه با اوپن استرالیا، آزاد فرانسه و اوپن آمریکا حفظ کند، اما مسلماً شخصیت بازیکنان را نیز کاهش می دهد.

مهمتر از آن، برای بازیکنانی که قاعدگی دارند، این نگرانی ایجاد می کند که آیا خون روی لباس های سفید قابل مشاهده است یا خیر.

کینگ به آماندا دیویس از سی‌ان‌ان می‌گوید: «نسل من، ما همیشه نگران بودیم، زیرا همیشه سفید می‌پوشیدیم. «و لباسی که زیر آن می پوشید برای دوره قاعدگی شما مهم است.

“و ما همیشه بررسی می کنیم که آیا نشان می دهیم یا خیر. شما در مورد آن تنش می کنید زیرا اولین چیزی که ما هستیم سرگرمی ها هستند و می خواهید هر چیزی که می پوشید بی عیب و نقص به نظر برسد، عالی به نظر برسد. ما اهل سرگرمی هستیم ما آن را برای مردم می آوریم.»

پس از انتشار نظرات کینگ، گزارش هایی در رسانه های بریتانیا منتشر شد که حاکی از آن بود که ویمبلدون قوانین لباس زیر تمام سفید خود را برای زنان تنیس باز کاهش می دهد.

در پاسخ به این گزارش ها، باشگاه تنیس سراسر انگلیس (AELTC) روز سه شنبه بیانیه ای را برای CNN منتشر کرد و گفت: اولویت دادن به سلامت زنان و حمایت از بازیکنان بر اساس نیازهای فردی آنها برای ما بسیار مهم است و ما در حال مذاکره با WTA هستیم. ، با تولید کنندگان و تیم های پزشکی در مورد راه هایی که می توانیم این کار را انجام دهیم.”

سازمان‌دهندگان مسابقات از زمان ویمبلدون امسال، زمانی که مبارزان در SW19 با تابلوهایی که روی آن نوشته شده بود «درباره زمان خونین» و «آدرس کد لباس» گرد هم آمدند، تحت فشار بودند تا کد لباس پوشیدن سخت‌گیرانه‌اش را کاهش دهند.

بیلی جین کینگ شش بار قهرمان ویمبلدون شد.

این به دنبال اظهارات چند زن از جمله قهرمان سابق المپیک بود مونیکا پویگ و داریا ساویل تنیسور استرالیایی که در مورد “استرس روحی” ناشی از لباس پوشیدن کاملا سفید و “پریود دوره ها” در نتیجه صحبت کردند.

تولیدکنندگان شروع به توسعه راه‌حل‌هایی کرده‌اند، حتی با وجود قوانین لباس ویمبلدون، آدیداس به بی‌بی‌سی اسپورت گفت که محصولات تمرینی زنانه‌اش را برای دوره‌بندی دوره‌بندی کرده است.

کینگ با اشاره به پوشیدن لباس‌های تیره در زیر می‌افزاید: «احساس می‌کنی می‌توانی نفس بکشی و وقتی می‌نشینی و طرف عوض می‌کنی، مجبور نیستی هر دقیقه همه چیز را چک کنی».

بنابراین حداقل این موضوع به منصه ظهور رسیده است که به نظر من بحث در مورد آن مهم است.»

کینگ علاوه بر سیاست کاملاً سفید که باعث نگرانی بازیکنان در دوره خود می شود، اشاره می کند که برای هوادارانی که سعی می کنند بین بازیکنان در زمین تمایز قائل شوند دشوار است.

“هیچ چیز در ورزش بدتر از زمانی نیست که تلویزیون را روشن می کنید و دو بازیکن یک لباس یا لباس های یکسان می پوشند. این وحشتناک است. هیچکس نمیدونه کی کیه

“این یکی از خشم های حیوان خانگی من است، من سال ها فریاد می زدم. آیا تا به حال ورزش‌هایی را دیده‌اید که در آن افراد از هر طرف لباس یکسان بپوشند؟

بیلی جین کینگ با شکست دادن بابی ریگز در نبرد جنسیت ها، لحظه ای تاریخی برای تنیس و ورزش زنان رقم زد.

محو شدن تابو در مورد قاعدگی گواه پیشرفت ورزش زنان در سال های اخیر است، مبارزه ای که کینگ برای 50 سال رهبری کرده است.

دو سال پیش، جام فدراسیون – رقابت‌های بین‌المللی شاخص تنیس زنان که در آن بازیکنان به عنوان بخشی از تیم‌های ملی خود به رقابت می‌پردازند – برای قدردانی از او نام خود را به بیلی ژان کاپ تغییر داد و حالا این بزرگ تنیس از لباس‌ها برای برجسته کردن قهرمانان استفاده می‌کند. رویداد امسال با یک “ژاکت برنده” طراحی شده توسط طراح مشهور مد Tory Burch.

برچ با اقتباس از سنت معروف “ژاکت سبز” که هر ساله توسط برنده مسابقات گلف Masters پوشیده می شود، یک ژاکت آبی برای برندگان جام Billie Jean King طراحی کرد، به این امید که در نهایت به مانند نمونه قبلی خود نمادین شود. .

هر بخیه، هر درز و هر اینچ پارچه غرق در نمادگرایی است.

برچ توضیح می‌دهد که رنگ آن، “Billie Blue” انتخاب شد “زیرا در طول حرفه شگفت‌انگیز خود، کینگ بارها آبی پوشیده است.”

معروف‌تر از همه، کینگ برای بازی در نقش بابی ریگز در «نبرد جنسیت‌ها» در سال 1973 با لباس آبی و سبز منتول، دکمه‌های جلو و تزئین شده با جزئیات بدلیجات به دادگاه رفت.

کفش‌های او نیز آبی بود، عمداً برای مطابقت با لباس‌اش انتخاب شده بود، در تلویزیون‌های رنگی هنوز بدیع برجسته بود و کلیشه‌های جنسیتی را زیر و رو می‌کرد.

کینگ می گوید: “کفش و رنگ، همه چیز برای من بسیار مهم است.” “من همیشه سعی می کنم در لباسی که می پوشم معنی داشته باشم.”

از آن لحظه مهم که کینگ ریگز را 6-4 6-3 6-3 در مقابل 90 میلیون بیننده تلویزیونی در سراسر جهان شکست داد، برابری جنسیتی در داخل و خارج از ورزش پیشرفت کرده است، هرچند گاهی با توقف، چند قدمی به عقب یا به پهلو می‌خورد.

در همان سال، یو اس اوپن اولین گرند اسلم شد که جوایز مساوی را به مردان و زنان ارائه کرد، در حالی که دادگاه عالی ایالات متحده به زنان حق سقط جنین را در بازی Roe vs اعطا کرد. وید، اگرچه این تصمیم در ژوئن لغو شد.

کینگ می‌گوید: «هر نسل، آنها از آغاز مبارزه دورتر و دورتر می‌شوند. “من فکر می کنم تاریخ بسیار مهم است، زیرا هر چه بیشتر در مورد تاریخ بدانید، بیشتر در مورد خود می دانید.”

کینگ امیدوار است که نسل فعلی ستاره های تنیس زن، کسانی که ژاکت طراحی شده ویژه او را به عنوان برنده جام Billie Jean King می پوشند، باتوم را بردارند.

“اما مهمترین چیز از [history] آیا این به شما کمک می کند آینده را شکل دهید و این چیزی است که من می خواهم این زنان جوان انجام دهند. اکنون وظیفه آنها این است که قدم بگذارند، رهبری کنند و آینده را شکل دهند.”

بیلی جین کینگ با طراح مد توری برچ روی ژاکت برنده جام Billie Jean King کار کرد.

و در داخل ژاکت، یادآوری «مبارزه» به قهرمانان جام بیلی ژان کینگ و جایگاه آنها در آن، پیامی از سوی خود کینگ است.

کینگ با صدای بلند می خواند: «برنده شدن در جام بیلی ژان کینگ 2022 را تبریک می گویم. به عنوان عضوی از اولین تیم برنده جام فدراسیون در سال 1963، آرزو داشتم این عنوان را با زنانی مانند شما به اشتراک بگذارم.

«توری برچ در اشتیاق من به تنیس و توانمندسازی زنان شریک است. ما ژاکت بیلی آبی قهرمان را طراحی کردیم تا نماد برد باورنکردنی شما و اینکه زنان تا چه حد در ورزش پیشرفت کرده اند. با هم می توانیم برابری را به واقعیت تبدیل کنیم. بیلی جین کینگ، جسور باش.»

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما