(تصاویر) SUV لوکس چینی که شبیه BMW است

Xtreme VX به زودی به عنوان شاسی بلند لوکس جدید چینی عرضه خواهد شد. در ادامه با مشخصات و ویژگی های Xtrim VX آشنا می شویم.

به گزارش گجت نیوز، Extreme VX با دیگر خودروهای شرق آسیا به ویژه خودروهای چینی متفاوت است و هندلینگ حجمی معمول خودروهای چینی را ندارد. در قسمت جلویی این شاسی بلند جلوپنجره ای بزرگ و ساده با خطوط کرومی افقی دیده می شود که در کنار چراغ های بلند و تیز جلوه ای جذاب ایجاد کرده است.

از دیگر ویژگی های طراحی بیرونی این خودرو در نمای جلو می توان به ورودی و دیفیوزر بزرگ هوا در مرکز سپر و دو دریچه هوای عمودی در دو طرف سپر اشاره کرد.

در سال 2023 نیز برند Oxide نسخه فیس لیفتی را برای این SUV معرفی کرد که اکنون به داشبورد و چند قطعه تزئینی جدید مجهز شده است. در واقع در نسخه فیس لیفت شاهد میله ای با خطوط عمودی و فریم مشکی هستیم که اگرچه از سطح لوکس بودن خودرو کاسته است اما از سوی دیگر ظاهر تهاجمی تری به آن بخشیده است.

این خودرو از بغل بسیار شبیه به ب ام و X7 به نظر می رسد، به خصوص شکل شیشه های جانبی که قطعا قابل کپی برداری نیست. طراحان با رینگ های بزرگ و استفاده از المان های کرومی در لبه های پنجره ها و پایین درها موفق شدند این قسمت را زیباتر کنند.

هنوز مشخص نیست خودروسازان چه نوع اکسید VX را به بازار ایران عرضه خواهند کرد. زیرا بسته به هر مدل، سطح طراحی و امکانات داخلی نیز متفاوت خواهد بود. نسخه فیس لیفت قبلی این خودرو به نمایشگرهای بزرگ در فضای داخلی همراه با طراحی مینیمالیستی با خطوط ساده مجهز شده است. نمایشگر دیجیتال این خودرو دارای طراحی یکپارچه با خوشه دیجیتال بوده و نمایشگر دیجیتال نیز در قسمت تهویه قابل مشاهده است.

در کابین این خودرو از مواد مرغوب در قسمت های مختلف استفاده شده است. همچنین دوخت صندلی ها و فرش ها نیز در حد لازم است که این پرچمدار اکسیدی را لوکس تر کرده است.

البته نسخه فیس لیفت این خودرو کاملا بر اساس مرسدس EQS در کابین طراحی شده است. در واقع طراحان از همان پنل EQS مخصوصا پنل هایپراسکرین برای نسخه فیس لیفت استفاده کردند که ظاهری مدرن ایجاد کرد. همچنین این خودرو هم اکنون به فرمان مجهز شده است. در مجموع این کپی یا مدل سازی باعث جذابیت و مدرن بودن کابین این خودرو نسبت به قبل شده است.

گزینه های ایمنی و راحتی بسیار زیاد VX

Oxide VX یا Extreme VX مجهز به تجهیزات ایمنی و راحتی پیشرفته است. از مزایای این خودرو می توان به تریم داخلی چرمی، آینه های الکتروکرومیک، صندلی های جلو برقی، تنظیم حالت رانندگی، کنترل سربالایی، سیستم پارک اتوماتیک و ترمز دستی برقی، ترمز دستی برقی، دریچه تهویه عقب، تهویه اتوماتیک دو کاناله، صندلی های عقب برقی اشاره کرد. ، شارژر بی سیم، سیستم فرمان صوتی، سقف پانوراما، دوربین 360 درجه و ورود و استارت بدون کلید.

این خودرو دارای امکانات ایمنی بسیاری از جمله سیستم کنترل کشش و سیستم کنترل پایداری، سیستم کمکی استارت در سربالایی، رانندگی نیمه خودران، کروز کنترل تطبیقی، رادار خط و نقطه کور، رادارخوان، نوربالای خودکار، سنسور نور و سنسور باران است. طول می کشد

مشخصات Extreme VX

Extreme VX به یک موتور 2 لیتری توربوشارژ مجهز است که می تواند 261 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور تولید کند. نیروی تولید شده توسط این موتور نیز از طریق گیربکس 7 سرعته دوچرخه به تمامی چرخ های این شاسی دوچرخه منتقل می شود.

مشتریان در بازارهای جهانی باید بسته به مدل از 30 تا 36 هزار دلار برای خرید این خودرو هزینه کنند. بنابراین با عرضه Extreme VX به لوکس ترین شاسی بلند مونتاژ شده سه ردیفه در بازار ایران تبدیل خواهد شد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما