تصویری عجیب از یک شامپانزه کوچک و حیوان خانگی اش

فرارو- این تصویر یک بونوبو یا شامپانزه کوتوله را نشان می دهد که یک مانگوس کوچک را طوری در آغوش گرفته که انگار یک حیوان خانگی گرانبها است. با این حال، شاید شامپانزه پس از کشتن مادرش برای وعده شام، توله را نزد مانگوس آورد. اما این غیرعادی خواهد بود، زیرا بونوبوها عمدتاً میوه می خورند و فقط گاهی شکار می کنند.

لطفا مرا ببخش بی بی سی این عکس شگفت انگیز توسط «کریستین زیگلر» در جمهوری دموکراتیک کنگو گرفته شده است. عکس جذاب و عنوان یک عکس بسیار تحسین شده در رقابت 58 عکاس حیات وحش سال در موزه تاریخ طبیعی (WPY) انتخاب شد.

فهرست نهایی روز پنجشنبه اعلام شد و برندگان در ماه اکتبر در موزه تاریخ طبیعی لندن (NHM) معرفی خواهند شد. کریستین در حال تعقیب گروه‌های متوالی بونوبوها یا شامپانزه‌های کوتوله در اعماق جنگل‌های سیل‌زده پارک ملی بود که یک شامپانزه کوتوله جوان را دید که یک مانگوس کوچک در دست داشت. او همچنین به “بی بی سی” گفت: وقتی دیدم او چگونه انبه را با دقت حمل می کند بسیار متعجب شدم بلافاصله شروع به تعقیب و مستندسازی کردم.

تصویری عجیب از یک شامپانزه کوچک و حیوان خانگی اش

او گفت که بونوبو بیش از یک ساعت مونگوس کوچک را نگه داشته و نوازش کرده است. اما شاید قصد داشت آن را بخورد.

به گفته دکتر باربارا فروت که بیش از 20 سال است روی شامپانزه ها مطالعه کرده است، بونوبوها طعمه خود را فورا نمی کشند، بلکه تا زمانی که هنوز زنده است شروع به خوردن آن می کنند. اما گاهی اوقات، اگر شام خیلی بزرگ باشد و شامپانزه سیر باشد، حیوان با غذای باقیمانده رفتار خانگی دارد. معمولاً این حیوانات دیرتر خورده می شوند. دکتر فروت معتقد است که احتمالاً این همان چیزی است که در این تصویر رخ خواهد داد.

او تاکید می کند که بونوبوها به خاطر طبیعت ملایم، دلسوز و صلح آمیز خود شناخته می شوند. دکتر فروت می افزاید: ما می دانیم که بونوبوها زمانی که در اسارت هستند از افراد گونه های دیگر مراقبت می کنند، اما در طبیعت بعید است که بونوبوها از گونه دیگری به عنوان حیوان خانگی برای مدت طولانی مراقبت کنند.

این مانگوس در پایان عمرش عاقبت بخیری داشت و بونوبو سرانجام “حیوان خانگی” خود را آزاد کرد. رمز و راز این عکس بخشی از جذابیت آن برای داوران موزه تاریخ طبیعی است.

دکتر ناتالی کوپر، محقق ارشد در موزه تاریخ طبیعی، نزدیک به 40000 عکس را در 20 گروه با سایر داوران بررسی کرد. او می گوید: ما به دنبال تصاویر فنی و واقعاً درخشان هستیم، تصاویری که یک بار می بینید و صبح از خواب بیدار می شوید و به آن فکر می کنید. مسابقه امسال شامل عکس هایی از حیات وحش و تاریخ طبیعی در موزه تاریخ طبیعی است. برندگان گروه ها و جایزه بزرگ در مراسم موزه تاریخ طبیعی 20 مهرماه اعلام می شود. موزه سپس نمایشگاه سالانه بهترین عکس ها را در 14 اکتبر افتتاح می کند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما