جلسه جمعه شما: درز اسناد دستگیری

بازرسان فدرال در ایالات متحده یک مرد 21 ساله را دستگیر کردند که به اعتقاد آنها با اسناد محرمانه اطلاعاتی افشا شده مرتبط است که روابط با متحدان آمریکایی را تغییر داده و ضعف های ارتش اوکراین را آشکار کرده است.

تایمز این مرد را جک تکسیرا، یکی از اعضای شاخه اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست معرفی کرد. Teixeira بر یک گروه آنلاین به نام Thug Shaker Central نظارت داشت، جایی که اسناد برای اولین بار در آنجا ظاهر شدند. این گروه متشکل از حدود دوجین نفر بود که اکثراً مردان جوان و نوجوان بودند که به دلیل عشق مشترک به اسلحه، الگوهای رفتاری نژادپرستانه و بازی های ویدیویی گرد هم آمدند.

مریک گارلند، دادستان کل، دیروز گفت که اف‌بی‌آی تشیرا را «بدون هیچ حادثه‌ای» بازداشت کرد و افزود که او متهم به به اشتراک‌گذاری غیرقانونی اطلاعات محرمانه دفاعی است. در اینجا به روز رسانی زنده است.

زمینه: مقامات می‌گویند که از ماه‌ها پیش، یکی از کاربران این گروه آنلاین صدها صفحه گزارش اطلاعاتی را در گروه چت کوچک آپلود کرد و به اعضای آن که در زمان انزوای همه‌گیری با هم پیوند خورده‌اند، در مورد اهمیت همگام بودن با آنها سخنرانی کرد. رویدادهای جهان

چگونه او را پیدا کردیم: تایمز Teixeira را با استفاده از یک پروفایل بازی و سایر رکوردها به گروه مرتبط کرد. جزئیات داخلی خانه دوران کودکی Teixeira – که در رسانه های اجتماعی در عکس های خانوادگی منتشر شده است – همچنین با جزئیات موجود در حاشیه برخی از عکس های اسناد فاش شده مطابقت دارد.

افشاگری های جدید: اسناد پنهانی اتهامات اخیر ایالات متحده مبنی بر اینکه چین در حال بررسی کمک نظامی به روسیه است را روشن کرده است. در اواسط فوریه، ایالات متحده ارتباطاتی را شنود کرد که نشان می داد اطلاعات روسیه تایید چنین کمکی را توسط نهاد عالی نظامی چین گزارش کرده است.

این اسناد همچنین نشان می‌دهد که درگیری‌های داخلی در داخل دولت روسیه وجود دارد که گسترده‌تر و عمیق‌تر از آنچه قبلاً درک می‌شد به نظر می‌رسد.


مدیر اجرایی این انجمن گفت: انجمن تنیس زنان امسال برگزاری مسابقات در چین را از سر می گیرد. رویدادها در اواخر سال 2021 به دلیل نگرانی ها در مورد بازیکن چینی پنگ شوای به حالت تعلیق درآمد.

WTA گفته بود تا زمانی که نتواند مستقیماً با پنگ که یک مقام ارشد را به تجاوز جنسی متهم کرده است، به چین بازگردد. او از آن زمان ادعاهای خود را رد کرده است، اما WTA این سوال را مطرح کرده است که آیا او می تواند آزادانه صحبت کند یا خیر.

اکنون پس از یک بن بست 16 ماهه، WTA چشمک زده است. استیو سیمون، مدیر اجرایی آن، گفت که انتظار دارد امسال هشت تورنمنت در چین برگزار کند. او گفت که WTA “رویکرد متفاوتی” در پیش خواهد گرفت زیرا احساس نمی‌کند که تحقیقاتش تحت استراتژی فعلی پیشرفت کند.

پول در خطر است؟ سیمون این پیشنهاد را رد کرد که این تصمیم تماماً در مورد نتیجه WTA است. در سال 2019، این تور 9 رویداد را در چین برگزار کرد که حدود یک سوم درآمد سالانه آن را تشکیل می داد. از زمان کوتاه شدن فصل 2020 ناشی از بیماری همه گیر، این تور با مشکلات مالی بزرگی روبرو شده است.


نبرد حقوقی بر سر داروی سقط جنین در ایالات متحده دیروز پس از آن تشدید شد که وزارت دادگستری گفت که از دادگاه عالی می‌خواهد حکمی را که توزیع دارو را محدود می‌کند و دسترسی کمتری به آن می‌دهد، مسدود کند.

در حکمی که روز چهارشنبه توسط دادگاه تجدیدنظر فدرال صادر شد، آمده است که قرص میفپریستون می‌تواند به طور موقت در دسترس باقی بماند، اما از ارسال این دارو به بیماران جلوگیری می‌کند و دیگر اقداماتی را که برای سهولت دسترسی بیماران به قرص در نظر گرفته شده بود، لغو می‌کند.

از آنجایی که دسترسی به سقط جنین در ایالات متحده محدود شده است، بازار قرص های سقط جنین که خارج از سیستم رسمی مراقبت های بهداشتی فروخته می شود، به طور قابل توجهی گسترش یافته است. ده‌ها هزار بیمار در 9 ماه پس از لغو دادگاه عالی Roe v. وید

بازار خارج از کشور: اگر دسترسی قانونی بیشتر محدود شود، فروشندگان قرص های سقط جنین در خارج از کشور ممکن است سود ببرند. این داروخانه ها، که برخی از آنها در هند و ویتنام مستقر هستند، مسیری مناسب – هر چند احتمالا غیرقانونی – را برای افرادی که سعی در ممنوعیت سقط جنین دارند ارائه می کنند.

فلوریدا: قانونگذار ایالتی ممنوعیت سقط جنین پس از شش هفته بارداری را تصویب کرد که یکی از محدودکننده ترین موارد در ایالات متحده است.

کرالا که به عنوان «ساحل ادویه‌ها» هند شناخته می‌شود، مدت‌هاست که خارجی‌ها را جذب کرده است. نویسنده Abraham Verghese این کتاب ها را برای کشف فرهنگ کرالا و کمک به شما در برنامه ریزی سفر به این منطقه توصیه می کند.

ورگزه برای درک شرایط خود، تاریخچه استعمار بریتانیا، کاوش در تجارت ادویه و “آشپزخانه کرالا”، سفرنامه، خاطرات و کتاب آشپزی رنگارنگ را پیشنهاد می کند. برای کمک به درک روابط کرالا با خلیج، “روزهای بز” نشان می دهد که چگونه رویاهای ثروت می توانند به یک کابوس تبدیل شوند.

و اگر برای پیدا کردن هر یک از عناوین مشکل دارید، او پیشنهاد می‌کند تا رسیدن به آنجا صبر کنید. دکه‌های کتاب فراوانند و ترجمه‌های عالی دارند: «در هر بازدیدی انبار می‌کنم.

برای شام آخر این هفته یک راگوی بدون عذرخواهی درست کنید.

فیلم انیمیشن «بید کور، زن خفته» که از مجموعه داستان های کوتاه هاروکی موراکامی اقتباس شده است، اندکی پس از زلزله و سونامی ژاپن در سال 2011 می گذرد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما