جلسه دوشنبه شما: حفاظت از انرژی اروپا

جنگ در اوکراین اقتصاد اروپا را ویران کرده است. اکنون، با افزایش هزینه های انرژی، کشورها در حال تلاش برای آماده شدن برای زمستان هستند.

این آخر هفته، آلمان، سوئد و جمهوری چک به منظور مقابله با افزایش هزینه های انرژی و تورم اقدام به معرفی اقداماتی کردند. فرانسه همچنین بزرگترین تلاش خود را برای حفاظت از نفت از زمان بحران نفتی دهه 1970 آغاز کرده است.

نگرانی ها مبنی بر اینکه افزایش قیمت ها می تواند ناآرامی های اجتماعی را دامن بزند در حال افزایش است. ده‌ها هزار تظاهرکننده روز شنبه در پراگ به خیابان‌ها ریختند و تظاهرات دیگری در آلمان برنامه‌ریزی شده است.

این اقدامات چند روز پس از آن صورت گرفت که گازپروم، غول انرژی تحت کنترل کرملین، از توقف نامحدود خط لوله نورد استریم 1 که به آلمان ختم می شود و گاز بسیاری از اروپا را تامین می کند، اعلام کرد. در همان روز، وزرای دارایی کشورهای گروه 7 با اعمال سقف قیمتی بر نفت روسیه به منظور کاهش بخشی از درآمد انرژی مسکو موافقت کردند. اینجا هستند به روز رسانی زنده.

بعدش چیه: وزیران انرژی اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای نشست اضطراری در هفته جاری هستند.

داستان های دیگر:


شیلی دیروز در مورد تصویب قانون اساسی جدیدی رای داد که بیش از 100 حق را، بیش از منشور هر کشور دیگری، در نظر بگیرد.

دیروز در یک رای گیری واحد، مردم شیلی تصمیم گرفتند که آیا خواهان مراقبت بهداشت عمومی هستند یا خیر. حق سقط جنین قانونی؛ برابری جنسیتی در دولت؛ اتحادیه های کارگری توانمند؛ استقلال بیشتر برای گروه های بومی؛ حقوق حیوانات و طبیعت؛ و حقوق قانون اساسی برای مسکن، تحصیل، مزایای بازنشستگی، دسترسی به اینترنت، هوای پاک، آب، بهداشت و مراقبت از بدو تولد تا مرگ.

نتایج رای گیری هنوز منتشر نشده است. در صورت تصویب، قانون اساسی جدید می تواند کشوری را که مدت ها یکی از محافظه کارترین کشورهای آمریکای لاتین بوده به یکی از چپگراترین جوامع جهان تبدیل کند.

بعدش چیه: نظرسنجی ها نشان می دهد که مردم شیلی منشور جدید را رد خواهند کرد. بسیاری از مردم شیلی نگران هستند که کشورشان را به شدت تغییر دهد، و گابریل بوریک، رئیس جمهور چپگرای این کشور، با کاهش محبوبیت مواجه شده است.

جزئیات: رای ملی اجباری بود و به دنبال سه سال اعتراض، مبارزات انتخاباتی و بحث بر سر قانون اساسی جدید، که از صفر نوشته شده بود، بود. قانون اساسی کنونی ریشه در دیکتاتوری وحشیانه ژنرال دارد. آگوستو پینوشه که از سال 1973 تا 1990 حکومت کرد.

حقوق بومیان: بحث برانگیزترین پیشنهاد، شیلی را به عنوان یک دولت «چند ملیتی» تعریف می‌کند که برخی از گسترده‌ترین حقوق مردم بومی را در همه جا نمایندگی می‌کند.


در هند، موتورسواری‌های ارزان‌قیمت و تاکسی‌های ریکشا در حال انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی هستند.

این خودروهای دو و سه چرخ با قیمتی کمتر از 1000 دلار به فروش می رسند که با بازار خودروهای الکتریکی در ایالات متحده که تسلاس می تواند بیش از 60000 دلار قیمت داشته باشد بسیار فاصله دارد. حتی مدل های نسبتا ارزان نیز می توانند بیش از 25000 دلار قیمت داشته باشند.

در هند، جایی که درآمد متوسط ​​آن فقط 2400 دلار است، رقابت و یارانه ها باعث شده است که موتور سیکلت و ریکشا برقی به اندازه مدل های احتراق داخلی یا ارزان تر باشد. بازار در حال رشد است: خودروسازان هندی در 12 ماه منتهی به ماه مارس 430000 خودروی برقی فروختند که بیش از سه برابر فروش یک سال قبل است. بیشتر خودروهای دو و سه چرخ بودند.

محیط بانان و دولت از اسکوترها به عنوان راهی برای پاکسازی مه دود ظالمانه تجلیل می کنند. موفقیت آنها می تواند الگویی برای سایر کشورهای در حال توسعه باشد – که احتمالاً توسط تولیدکنندگان هندی عرضه شده است.

جزئیات: رانندگان Rickshaw در دهلی نو می توانند باتری های خالی شده را با باتری های کاملا شارژ شده در ایستگاه های تعویض تعویض کنند. قیمت باتری های تازه تقریباً نصف باک پر در یک وسیله نقلیه معمولی است.

زمانی که هند تحت سلطه بریتانیا بود، استعمارگران یک حرکت عظیم جنگل‌زدایی را در کوه‌های ایالت کارناتاکا، در جنوب هند انجام دادند. یک زن، تولسی گوویند گودا، زندگی خود را وقف تبدیل بخش های وسیع زمین های بایر به جنگل های انبوه کرده است.

شین، غول فوق العاده ارزان فست مد، به رشد خود در آمریکا ادامه می دهد.

شور و شوق واقعی است: TikTok مملو از کلیپ های “محموله” افرادی است که سفارش های بزرگ خود را به نمایش می گذارند. بر اساس تجزیه و تحلیل اخیر، این شرکت چینی اخیراً از آمازون پیشی گرفته و به عنوان پردانلودترین اپلیکیشن خرید در ایالات متحده شناخته شده است. یک زوج حتی در یک فروشگاه پاپ آپ در تگزاس نامزد کردند.

اما این برند با جنجال های زیادی نیز مواجه بوده است. شین توسط منتقدان متهم به مشارکت در مصرف بیش از حد و اتلاف شده است. فروش یک گردنبند 2.50 دلاری سواستیکا؛ کپی کردن کار طراحان؛ و ارائه یک ژاکت کودک نوپا و کیف کوچک با سطوح بالای سرب. همچنین به همکاری با تامین کنندگانی که قوانین کار را نقض می کنند متهم شده است.

این برای بازدارندگی فداییان کافی نیست. یکی از اینفلوئنسرهای نوظهور مد گفت که «همیشه» نظراتی را در مورد جنجال‌ها در ویدیوها می‌دید، اما اظهار داشت که شین به هدفی برای «درگدالی» تبدیل شده است. ویدیویی که او در مورد لباس عروس شین خود ساخته است که قیمت آن 39 دلار کانادا است، بیش از 900000 بار پسندیده است.

این برای جلسه توجیهی امروز است. بعدا می بینمت. – آملیا

توجه: خبرنامه روز جمعه با عنوان “توضیحات پنجشنبه شما” بود.

ناتالی کیتروف به عنوان رئیس دفتر مکزیکو سیتی از ماریا ابی حبیب که در حال تبدیل شدن به یک خبرنگار تحقیقی است، جانشین خواهد شد.

آخرین قسمت از “The Daily” در مورد رویکرد ونکوور به بحران فنتانیل است.

شما می توانید به آملیا و تیم برسید [email protected].

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما