جلسه پنجشنبه شما – نیویورک تایمز

به گفته دادستان ها و مقامات اطلاعاتی آلمان، یک شبکه تروریستی راست افراطی سراسری در آلمان قصد داشت به پارلمان آلمان حمله کند، قانونگذاران را بازداشت کند و صدراعظم را اعدام کند. هزاران نفر از افسران پلیس و پرسنل نیروهای ویژه دیروز در سراسر کشور برای یورش به 150 خانه و دستگیری 25 مظنون به توطئه مشارکت کردند.

افراد دستگیر شده شامل یک سرباز وظیفه، یک افسر سابق نیروهای ویژه ویژه، یک افسر پلیس و حداقل دو سرباز ذخیره ارتش بودند. در میان موارد کشف شده، فهرستی حاوی 18 نام از سیاستمدارانی بود که احتمالاً باید اخراج یا اعدام شوند، از جمله صدراعظم اولاف شولز.

این آخرین مورد از یک سری توطئه‌هایی بود که در سال‌های اخیر کشف شد و شبکه‌های افراطی را برای روز فروپاشی نظم دموکراتیک آماده می‌کردند، روزی که آن‌ها آن را Day X می‌نامند، موضوعی که سال گذشته در یک مجموعه پادکست نیویورک تایمز منتشر شد. مشخص نیست که توطئه گران تا چه اندازه قادر به اجرای چنین حمله ای بوده اند و نه اینکه چه زمانی امیدوار به اجرای نقشه خود بوده اند.

تحلیل و بررسی: استفان کرامر، رئیس اطلاعات داخلی در ایالت تورینگن، جایی که چندین حمله انجام شد، گفت: «این نشان دهنده تشدید تنش است. «آنها قصد داشتند به برلین راهپیمایی کنند و بخشی از دولت فدرال را بیرون کنند. آنها در طرح سرنگونی حکومت حاضر به پذیرش مرگ بودند».

مربوط: شاهزاده هاینریش سیزدهم از رئوس، 71 ساله، دلال املاک و از نوادگان یک خانواده اشرافی 700 ساله که زمانی بر ایالت کوچکی در شرق آلمان سلطنت می کردند، به عنوان یکی از رهبران این گروه نام برده شد.


در حالی که جنگ او در اوکراین به دهمین ماه خود کشیده شد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به شهروندان هشدار داد که نبرد طولانی خواهد شد، اما تلاش کرد تا بدترین ترس را از یک جمعیت خسته از جنگ کاهش دهد. او گفت که در حال حاضر، کرملین نیروهای رزمی بیشتری را برای خدمت در آنچه که او همچنان آن را «عملیات نظامی ویژه» می خواند، فرا نخواهد خواند.

اظهارات او که به شورای حقوق بشر کرملین ارائه شد، پس از سه حمله پهپادی اوکراینی به اهدافی در اعماق خاک روسیه بیان شد و واقعیت جنگ را به جمعیت عمدتاً بی تفاوت روسیه نزدیک کرد. روسیه مرتباً با موشک، پهپاد و گلوله به اهداف غیرنظامی در سراسر اوکراین حمله کرده است.

اینکه روسیه چگونه می‌تواند بدون فرستادن سربازان بیشتر به انجام یک جنگ طولانی‌مدت بپردازد، مشخص نیست، اگرچه کرملین می‌گوید که بسیاری از 300000 سربازی که در ماه سپتامبر به خدمت گرفته شدند، هنوز میدان نبردی را ندیده‌اند. پوتین گفت که حدود 77000 سرباز وظیفه درگیر جنگ در اوکراین هستند و سایرین در یگان های دفاع ارضی خدمت می کنند یا به تلاش های آموزشی کمک می کنند.

تغییر پیام ها: پوتین همچنین امکان استفاده از سلاح های هسته ای را به رغم تهدید پنهان خود در گذشته مبنی بر اینکه آنها یک گزینه در اوکراین هستند، نادیده گرفت. او گفت که با وجود اینکه تهدید جنگ هسته‌ای در حال افزایش است، روسیه «دیوانه نیست» و کرملین قرار نیست «این سلاح‌های هسته‌ای را مانند تیغ بدل کند».

در اخبار دیگر از جنگ:

  • گزارش سازمان ملل متحد 441 قتل غیرنظامیان توسط ارتش روسیه در ماه اول جنگ را مستند کرده است و اعدام های کوتاه مدت را به عنوان جنایات جنگی محتمل توصیف می کند.


در چرخشی قابل توجه از سه سال سیاست های طراحی شده برای از بین بردن ویروس کرونا، دولت چین دیروز اعلام کرد که به طور گسترده از این قوانین عقب نشینی می کند، یک امتیاز ضمنی پس از اعتراضات گسترده خیابانی در ماه گذشته که گسترده ترین چالش را برای حزب کمونیست حاکم در دهه های اخیر ایجاد کرد.

به نظر می رسد که این حزب در تلاش است تا یک عقب نشینی تاکتیکی و محافظه کارانه را انجام دهد که به شی جین پینگ، رهبر ارشد چین اجازه می دهد تا بدون اذعان به مخالفت گسترده و درد اقتصادی دست او را مجبور به تغییر مسیر کند. رسانه‌های دولتی چین این حرکت را به عنوان یک انتقال برنامه‌ریزی‌شده پس از اینکه رویکرد عدم تحمل شی چین بر یک ویروس تضعیف شده پیروز شد، توصیف کردند.

این حرکت، حتی از آنجایی که ممکن است معترضان را آرام کند، به احتمال زیاد با رفع قرنطینه، بازگشایی مدارس و تلاش مردم برای از سرگیری زندگی عادی منجر به افزایش عفونت‌ها خواهد شد. اکنون دولت باید فوریت بسیار بیشتری را برای واکسیناسیون قائل شود: فقط دو سوم افراد 80 ساله و بالاتر واکسینه شده اند، در حالی که 90 درصد جمعیت کل آن را تشکیل می دهد.

سیاست های: قوانین جدید دامنه قرنطینه‌ها را محدود می‌کند، بستری شدن اجباری در بیمارستان و قرنطینه‌های انبوه را لغو می‌کند و به داروخانه‌ها دستور می‌دهد که فروش داروهای سرماخوردگی و آنفولانزا را کنترل نکنند – سیاستی که برای جلوگیری از استفاده مردم از داروهای بدون نسخه برای کاهش تب و جلوگیری از شناسایی استفاده می‌شود.

در تصاویر: عکاسان ما زندگی تحت سیاست‌های «کووید صفر» در چین را ثبت کردند.

از روزنامه تایمز: فرانسه و انگلیس، آرژانتین و برزیل، مسی و رونالدو: مرحله یک چهارم نهایی همه چیز را ارائه می دهد به جز یک مسیر آسان برای رسیدن به جام. در اینجا چیزی است که شما باید بدانید.

تعهدات اجتماعی، مشکلات هدیه دادن، تنش های خانوادگی، چالش های سفر، نگرانی های مالی: تعطیلات استرس زا هستند. از کارشناسان خواستیم چند راهکار ارائه دهند.

نه گفتن را یاد بگیر اینگر برنت-زیگلر، دانشیار دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن، سه راه متفاوت برای کاهش را توصیه کرد. او توضیح داد که می‌توانید به سادگی بگویید «نه»، زیرا «نه» یک جمله کامل است. می‌توانید بگویید «نه، در حال حاضر نه» و یک جدول زمانی متفاوت پیشنهاد کنید، یا می‌توانید بگویید «من نمی‌توانم این کار را انجام دهم، اما می‌توانم آن را انجام دهم».

خود را از نظر مالی کش ندهید. جودیت گروبر، مددکار اجتماعی و درمانگر مالی، گفت: هنگامی که بودجه ای در نظر گرفتید، با عزیزانتان درباره آنچه در این فصل بیشتر دوست دارید صحبت کنید و هزینه های آن را در اولویت قرار دهید. این ممکن است به معنای انتخاب یک مبادله هدیه، سازماندهی یک تجربه گروهی مانند پیاده روی یا سفر به موزه یا رفتن به یک شام با غذا باشد.

سعی کن حضور داشته باشی آنجلا نیل بارنت، استاد روانشناسی در دانشگاه ایالتی کنت، گفت: تمرکز بر روی کار پیش روی شما به جای پیگیری همزمان ایمیل ها می تواند به کاهش استرس کمک کند. وقتی حواس‌مان پرت می‌شود، ذهن‌مان از یک فکر به فکر دیگر می‌پیوندد و باعث می‌شود که احساس غرق شدن کنیم. او اضافه کرد که مرخصی به ما مهلت می دهد تا کاری انجام ندهیم.

آیا راه حلی برای مدیریت استرس تعطیلات دارید؟ برنامه های خود را برای درج در خبرنامه آینده به ما اطلاع دهید [email protected].

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما