جمهوری خواهان با اتهامات ترامپ روبرو می شوند: وفاداری یا قانون و نظم

کیفرخواست فدرال رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ، حزب جمهوری خواه – و رقبای او را برای نامزدی این حزب – در یک انتخاب جدی بین تعویق به نظام قانون و نظمی که برای نیم قرن در هویت حزب نقش محوری داشته است، گذاشته است. یک مسیر رادیکال تر مقاومت، به حزب دمکرات در قدرت و به بالاترین نهادهای کشور که آقای. ترامپ اکنون مسخره می کند.

اینکه چگونه مردان و زنانی که به دنبال رهبری حزب در انتخابات 2024 هستند به اتهامات رئیس جمهور سابق در ماه های آینده، پیامدهای بسیار زیادی برای آینده جمهوریخواه خواهد داشت.

تاکنون نامزدهای اعلام شده برای ریاست جمهوری که آقای. ترامپ در رابطه با کیفرخواست فدرال خود در پنج شنبه گذشته به سه گروه تقسیم شده است: کسانی که به شدت از او حمایت کرده اند و اصرار او بر اینکه این کیفرخواست وسیله ای سیاسی برای انکار او از دومین دوره ریاست جمهوری در کاخ سفید است، مانند ویوک راماسوامی. کسانی که آمریکایی ها را ترغیب کرده اند که این اتهامات را جدی بگیرند، مانند کریس کریستی و آسا هاچینسون. و کسانی که در هر دو اردوگاه قرار گرفته‌اند، کیفرخواست را محکوم می‌کنند، اما رای‌دهندگان را تشویق می‌کنند تا از کنار آقای آقایی عبور کنند. رهبری ترامپ، مانند ران دیسانتیس و نیکی هیلی.

ترفند، برای همه آقای. رقبای ترامپ تعادل را بین مهار خشم رای دهندگان اصلی حزب که به او ارادت دارند و در عین حال حمایت آنها را به عنوان یک نامزد جایگزین جلب می کنند، پیدا خواهند کرد.

آقای. ترامپ قرار است روز سه شنبه در دادگاهی در فلوریدا حاضر شود. خطر برای جمهوری خواهان، پس از ژانویه. 6 شورش کاپیتول، این است که تشویق خشم بیش از حد می تواند به هرج و مرج منجر شود – و به چیزی که نظرسنجی ها آن را “گتویی کردن” حزب خود می نامند: محدود به وضعیت اقلیت توسط رای دهندگانی که تمایلی به کنار گذاشتن باورهای پرشور که توسط اکثریت رد شده اند را ندارند.

این نکته روز یکشنبه توسط یک نظرسنجی جدید CBS News/YouGov آشکار شد که نشان داد 80 درصد از آمریکایی‌های خارج از پایگاه اصلی رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه، خطر امنیت ملی را در آقای دکتر دیدند. رفتار ترامپ با اسناد محرمانه هسته ای و نظامی، در حالی که تنها 38 درصد از رای دهندگان احتمالی جمهوریخواه در انتخابات مقدماتی، چنین خطری را تشخیص دادند.

در همان نظرسنجی، تنها 7 درصد از جمهوری‌خواهان گفتند که کیفرخواست، دیدگاه آنها را نسبت به رئیس‌جمهور سابق تغییر داده است. 14 درصد گفتند که دیدگاه هایشان برای بهتر شدن تغییر کرده است. و اکثریت، 61 درصد، گفتند که دیدگاه هایشان تغییر نخواهد کرد. بیش از سه چهارم رای دهندگان مقدماتی جمهوری خواه گفتند که این کیفرخواست ها دارای انگیزه سیاسی بوده است.

یک نظرسنجی جداگانه ABC News/Ipsos نشان داد که 61 درصد از آمریکایی‌ها این اتهامات را جدی می‌دانستند، در حالی که در آوریل که نظرسنجی‌ها درباره سوء استفاده از اسناد طبقه‌بندی شده سؤال کردند، این میزان 52 درصد بود. در میان جمهوریخواهان، 38 درصد گفتند که این اتهامات جدی هستند، همچنین از 21 درصد در بهار امسال. اما تنها حدود نیمی از آمریکایی ها گفتند که آقای. ترامپ باید بدون تغییر از آوریل متهم شود.

«رای دهندگان پایه استاندارد دوگانه را در سیاست می بینند. کاتون داوسون، رئیس سابق حزب جمهوری خواه کارولینای جنوبی و مشاور ارشد خانم بایدن، گفت: من همچنان می‌شنوم: «چه زمانی قرار است بایدن‌ها را متهم کنند؟» هیلی، فرماندار سابق کارولینای جنوبی و آقای. سفیر ترامپ در سازمان ملل. اما، او افزود، “65 درصد از رای دهندگان اولیه ما فقط از این همه درام خسته شده اند و فکر می کنم به دنبال نسل جدیدی از جمهوری خواهان هستند تا ما را از بیابان خارج کنند.”

ام‌اس. هیلی این عمل متعادل کننده را مجسم کرده است و در یک بیانیه گفته است: “در کشور ما عدالت نباید اینگونه دنبال شود” و همچنین “زمان آن رسیده که از درام بی پایان عبور کنیم.”

آقای. نزدیکترین رقیب ترامپ برای نامزدی 2024، آقای. دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، زمانی که روز جمعه به این فکر افتاد که اگر اسناد طبقه بندی شده را در طول خدمتش در نیروی دریایی گرفته بود، «در یک دقیقه در دادگاه نظامی نیویورک محاکمه می شد» همین روحیه را به خود گرفت. اشاره او به هیلاری کلینتون بود – که این هفته به عنوان یک مرد جمهوری خواه بازگشته است – و سوء استفاده او از مطالب طبقه بندی شده به عنوان وزیر امور خارجه، اما معنای دوگانه واضح بود، همانطور که او گفت: «باید یک استاندارد وجود داشته باشد. عدالت در این کشور بیایید آن را بر همه اعمال کنیم.»

کسانی که از رای دهندگان می خواهند تا اتهامات وارده به آقای را بخوانند. ترامپ – سوء استفاده از اسناد بسیار محرمانه در مورد برخی از حساس ترین اسرار کشور و اقدامات بعدی او برای ایجاد مانع در اجرای قانون – یک گروه تنهاتر در حزب جمهوری خواه است. فقط دو فرماندار سابق کاندیدای ریاست جمهوری – هر دو دادستان سابق – آقای. کریستی از نیوجرسی و آقای. هاچینسون از آرکانزاس، با پراکنده‌ای از رهبران دیگر مانند سناتور میت رامنی از یوتا، که تنها سناتور جمهوری‌خواه بود که به برکناری او رای داد، همسو هستند. ترامپ دو بار از قدرت برکنار شد.

اما به احتمال زیاد صدای آنها در روزهای آینده توسط رسانه ای که مشتاق است میکروفون در اختیار آنها قرار دهد تقویت خواهد شد. آقای. کریستی دوشنبه شب در CNN جلسه ای در تالار شهر برگزار خواهد کرد، در حالی که آقای. هاچینسون، بلندترین فیلم برای این نامزدی، مصاحبه های زیادی انجام داده است.

آقای جمهوری خواه گفت: «حزب جمهوری خواه نباید این پرونده را از روی دست رد کند. هاچینسون در مصاحبه ای گفت. “اینها اتهامات جدی است که هیئت منصفه دلیل احتمالی آنها را پیدا کرده است.”

صبح یکشنبه، آقای ویلیام پی بار، دادستان کل سابق ترامپ در فاکس نیوز یکشنبه گفت: گفت که او “شوکه شده است”. با توجه به میزان حساسیت این اسناد و تعداد آنها.»

“اگر حتی نیمی از آن درست باشد، او نان تست است.” آقای. بار گفت. «این یک کیفرخواست بسیار مفصل است و بسیار بسیار نفرین‌انگیز است. این ایده برای معرفی ترامپ به عنوان یک قربانی در اینجا – قربانی شکار جادوگر – مضحک است.

منتقدان آقای ترامپ همچنین جذابیتی دارد که به مرکز هویت حزب می رود: قانون و نظم. جمهوری‌خواهان همچنان به دموکرات‌ها در افزایش جرایم خیابانی پس از همه‌گیری حمله می‌کنند، حتی زمانی که آنها به FBI، وزارت دادگستری، دادستان ویژه و سیستم هیئت منصفه فدرال حمله می‌کنند.

او گفت: “اگر کنگره توانایی نظارت بر وزارت دادگستری را دارد، من آنها را تشویق می کنم که این کار را قوی و منصفانه انجام دهند و تمام سوالات مورد نیاز خود را بپرسند.” کریستی در CNN گفت. اما کاری که ما باید انجام دهیم این است که از افرادی که در پست‌های مسئولیت هستند حساب باز کنیم و بگوییم، اگر بد رفتار کنید، باید برای آن مجازات در نظر گرفته شود. باید هزینه ای پرداخت شود.»

اما رای دهندگان مشتاق باور داستان های تاریکی هستند که توسط آقای. ترامپ در یک «دولت عمیق» شرور، «کمونیست‌هایی» که برای نابودی آمریکا تلاش کرده‌اند، از نامزدهایی که ظاهراً آقای ترامپ هستند تشویق می‌شوند. رقبای ترامپ برای آنها، به نظر می رسد که اگر مشکلات حقوقی رئیس جمهور سابق به کار سیاسی او پایان دهد، این محاسبات نظر رای دهندگان را جلب می کند.

“من شخصاً به همه چیزهایی که در آن کیفرخواست آمده است عمیقاً شک دارم.” آقای. راماسوامی، یک کارآفرین و نویسنده ثروتمند، در برنامه CNN گفت: “وضعیت اتحادیهروز یکشنبه و افزود: «من شخصاً هیچ اعتقادی به این اتهامات مبهم ندارم.»

سایر کاندیداها کمتر صریح بودند اما به همان اندازه مایل بودند که یکپارچگی سیستم قضایی، یک سیستم را به چالش بکشند. سناتور تیم اسکات از کارولینای جنوبی گفت، “جایی که ترازو وزن می شود” در برابر محافظه کاران.

“اگر می خواهید به رئیس جمهور ترامپ برسید، باید از طریق من و 75 میلیون آمریکایی مانند من بگذرید. کری لیک، نامزد شکست خورده برای فرمانداری آریزونا، گفت و اکثر ما اعضای کارت‌دار NRA هستیم.

تعجب آورتر این بود که صداهایی در سمت راست ترامپیست که نگرانی های خود را بیان کردند – در مورد اتهامات و تأثیر آنها بر آینده حزب جمهوری خواه. زمانی که چارلی کرک از نقطه عطف طرفدار ترامپ در ایالات متحده آمریکا از سایر نامزدهای جمهوری خواه برای ریاست جمهوری خواست تا در همبستگی با آقای ترامپ از رقابت کناره گیری کنند. ترامپ، آن کولتر، پرتاب کننده بمب جناح راست، پاسخ داد“این که چیزی نیست! من از همه جمهوری‌خواهان می‌خواهم که در همبستگی با ترامپ، خودکشی کنند!» – اذعان به اینکه تجمع در اطراف رئیس جمهور سابق می تواند حزب را به فراموشی بسپارد.

مایک سرنوویچ، وکیل و تحریک کننده جناح راست، از کیفرخواست به عنوان یک “تعقیب قضایی انتخابی” انتقاد کرد، اما همچنین گفت: “ترامپ در این تله قدم گذاشت.”

اینکه حزب و نامزدهای ۲۰۲۴ آن چگونه پاسخ خواهند داد، برای کشور و ثروت سیاسی حزب مهم است. رای‌دهنده اصلی جمهوری‌خواه ممکن است در کنار آقای. ترامپ، اما اکثر آمریکایی ها به احتمال زیاد این کار را نخواهند کرد. کلیفورد یانگ، رئیس امور عمومی ایالات متحده در شرکت نظرسنجی و بازاریابی ایپسوس اذعان کرد که این یک معضل است.

او گفت: «برای یک آمریکایی معمولی در میانه، آنها وحشت زده هستند، اما برای پایگاه، نه تنها پشتیبانی تقویت می شود، بلکه آنچه را که اتفاق می افتد باور نمی کنند.»

او افزود: “هک، آنها معتقدند که او در انتخابات پیروز شده است.”

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان