جهان به “نقطه عطف غم انگیز” یک میلیون مرگ ناشی از COVID-19 تا کنون در سال 2022 رسیده است |

او گفت: «نمی‌توانیم بگوییم که داریم یاد می‌گیریم با کووید-19 زندگی کنیم، در حالی که تنها در سال جاری یک میلیون نفر بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که دو سال و نیم از این همه‌گیری می‌گذرد. تمام ابزارهای لازم برای جلوگیری از این مرگ و میرهاتدروس در جریان نشست منظم خود از ژنو گفت.

او مجدداً از همه دولت ها خواست اقدامات لازم را برای واکسینه کردن تمام کارکنان بهداشتی، افراد مسن و سایر افراد در معرض خطر افزایش دهیدبه عنوان بخشی از تلاش برای تلقیح 70 درصد از جمعیت جهان.

پیشرفت برای گروه های اولویت دار

تدروس گفت که از اینکه می بیند برخی از کشورهایی که کمترین میزان واکسیناسیون را دارند اکنون به ویژه در آفریقا در حال پیشرفت هستند، خوشحال است.

در ژانویه، سازمان جهانی بهداشت و شرکای مشارکت در تحویل واکسن کووید-19 را راه‌اندازی کردند که عمدتاً بر روی 34 کشوری متمرکز بود که تحت پوشش 10 درصد یا کمتر از آن قرار داشتند. همه به جز شش نفر در این قاره هستند.

امروزه تنها 10 کشور هنوز کمتر از 10 درصد پوشش دارند که بیشتر آنها با شرایط اضطراری بشردوستانه مواجه هستند.

واکسیناسیون هنوز عقب مانده است

اگرچه تدروس از پیشرفت در پوشش گروه های دارای اولویت استقبال می کند، اما تاکید کرد که باید اقدامات بیشتری انجام شود. یک سوم جمعیت جهان واکسینه نشده اند.

این شامل دو سوم کارکنان بهداشتی و سه چهارم افراد مسن در کشورهای کم درآمد است.

«همه کشورها در تمام سطوح درآمدی باید برای واکسیناسیون افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، برای اطمینان از دسترسی به درمان‌های نجات دهنده زندگی، ادامه آزمایش‌ها و توالی‌یابی، و تعیین سیاست‌های متناسب و متناسب برای محدود کردن انتقال و نجات جان افراد، تلاش بیشتری انجام دهند. این بهترین راه برای پیشبرد یک بهبودی واقعا پایدار است.”

مردی از آبله میمون در بیمارستانی در لندن، بریتانیا بهبود می یابد.

مردی از آبله میمون در بیمارستانی در لندن، بریتانیا بهبود می یابد.

معکوس آبله میمون

در همین حال، انتقال شدید آبله میمون در منطقه قاره آمریکا ادامه دارد، اگرچه تعداد موارد ابتلا در سطح جهانی در هفته گذشته بیش از 20 درصد کاهش یافت.

در حالی که بیشتر موارد در مراحل اولیه شیوع در اروپا بود، با نسبت کمتری در قاره آمریکا، وضعیت اکنون معکوس شده است.

در حال حاضر کمتر از 40 درصد موارد گزارش شده در اروپا و 60 درصد در قاره آمریکا هستند.

تدروس گزارش داد که نشانه‌هایی مبنی بر کند شدن شیوع در اروپا وجود دارد، جایی که ترکیبی از اقدامات مؤثر بهداشت عمومی، تغییر رفتار و واکسیناسیون به جلوگیری از انتقال کمک می‌کند.

با این حال، به ویژه در آمریکای لاتین، آگاهی کافی یا اقدامات بهداشت عمومی ناکافی است در حال ترکیب با a عدم دسترسی به واکسن برای شعله‌ور کردن شعله‌های شیوع این بیماری، او گفت.

تدروس از سازنده واکسن باواریا نوردیک که روز چهارشنبه توافقنامه ای را با دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در قاره آمریکا برای حمایت از دسترسی به واکسن آبله میمون در آمریکای لاتین و کارائیب امضا کرد، تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این توسعه به کنترل شیوع بیماری در منطقه کمک کند.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما