خرده فروشان برای جذب کارگران پیش از تعطیلات تلاش می کنند

میسی برای هر یک از دوستان یا اعضای خانواده که کارمندان برای پیوستن به شرکت استخدام می‌کنند تا 500 دلار پاداش‌های ارجاع ارائه می‌کند. والمارت برای شروع 17 دلار در ساعت پرداخت می کند و شروع به ارائه شهریه رایگان دانشگاه به کارگران خود کرده است. و برخی از مشاغل انبار آمازون اکنون پاداش امضای تا سقف 3000 دلار را دارند.

خرده فروشان که انتظار دارند فصل خرید تعطیلات امسال پس از شیوع ویروس کرونا در سال 2020 بار دیگر شلوغ شود، در تلاش هستند تا کارگران کافی برای کارکنان فروشگاه ها و مراکز توزیع خود را در بازار کار فشرده پیدا کنند. جذب متقاضیان به صنعتی که بیش از بسیاری از چالش‌های این همه‌گیری، از دعوا بر سر پوشیدن ماسک گرفته تا میزان بالای عفونت در میان کارکنان، آسیب دیده است، آسان نیست. کارگران مشتاق خرده‌فروشی احتمالاً حقوق بیشتری دریافت می‌کنند و ساعات کمتری کار می‌کنند، در حالی که مصرف‌کنندگان ممکن است با موجودی کمتر و فروشگاه‌های کم‌کار مواجه شوند.

مارک A. کوهن، مدیر مطالعات خرده فروشی در دانشکده بازرگانی دانشگاه کلمبیا، می گوید: «کسانی که به دنبال کار در خرده فروشی هستند، معمولاً انتخاب بسیار کمی دارند – عمدتاً به دلیل جغرافیا و در دسترس بودن ساعات کار است. “اکنون آنها می توانند انتخاب کنند و انتخاب کنند که چه کسی بالاترین، بهترین مزایا، پاداش ها و نرخ های ساعتی را دارد. و همانطور که دیدیم، تشدید تنش ها چشمگیر بوده است.”

یا همانطور که جف جنت، مدیر اجرایی میسی، که قصد دارد 76000 کارمند تمام وقت و پاره وقت را در این فصل استخدام کند، در مصاحبه اخیر خود گفت: “همه این را تجربه می کنند – جنگ برای استعدادها در خط مقدم وجود دارد. حس من این است که همه ما باید بازی خود را بالا ببریم.”

در حالی که برخی از سخاوتمندانه ترین مزایا، مانند بازپرداخت شهریه، عمدتاً به کارگران طولانی مدت ارائه می شود، حتی کارگران فصلی دستمزد بالاتر از حد معمول را خواهند دید. به ویژه برای خرده فروشان بسیار مهم است که در سال جاری کمک موقت استخدام کنند زیرا کارمندان موجود در حال حاضر از نزدیک به دو سال شرایط همه گیر تحت فشار قرار گرفته اند. فدراسیون ملی خرده‌فروشی، یک گروه صنعتی، رکورد فروش تعطیلات را پیش‌بینی می‌کند و پیش‌بینی کرده است که خرده‌فروشان 500000 تا 665000 کارگر فصلی را استخدام خواهند کرد که بسیار بیشتر از 486000 کارگر فصلی در سال 2020 است.

اسکات ماشکین، مشاور مالی R5 Capital، مستقر در نیو کنان، کان، گفت: “بزرگترین خطر برای خرده فروشان و توزیع کنندگان این است که آنها نیروی کار فعلی خود را بیش از حد کار می کنند.” “اضافه کاری فقط تا این حد می تواند پیش برود. نیروی کار خسته شده است.

آقای. ماشکین در جریان بازدید ماه گذشته از یک انبار خانه در ناپرویل، ایالت، به طور مستقیم تجربه کرد که خرده فروشان چقدر مشتاق به کارگران هستند.

“من به تابلویی نگاه می‌کردم که موقعیت‌های باز در فروشگاه را فهرست می‌کرد که اساساً مدیری با من تماس گرفت و از من پرسید که آیا مایل به درخواست هستم یا خیر.” مشکین گفت.

آقای. مشکین گفت که نه تنها از ناامیدی مدیر، بلکه از تعداد پست های موجود نیز متاثر شده است. او گفت: «اساساً هر شغلی در آن فروشگاه باز است. “پس چه کسی اکنون آن کارها را انجام می دهد؟ چه کسی سستی را برمی دارد؟

این فشارها ممکن است توضیح دهد که چرا خرده فروشان بزرگ مانند والمارت به دنبال استخدام 150000 کارگر اضافی برای تکمیل کادر فعلی خود در این فصل هستند. برای چندین سال منتهی به همه‌گیری، والمارت به کارگران موجود در تعطیلات ساعات بیشتری را پیشنهاد می‌کرد، اما یک طرح بزرگ استخدامی آغاز نکرد. (کارمندان موجود هنوز هم می توانند برای ساعات اضافی ثبت نام کنند.) اخیراً حداقل دستمزد خود را به 12 دلار در ساعت افزایش داده است و در برخی فروشگاه ها به کارگران جدید 17 دلار در ساعت پیشنهاد می دهد.

آمازون همچنین در این فصل تعطیلات به دنبال 150000 نفر دیگر است که به دنبال تلاش برای افزایش 125000 نیروی کار دائمی است. با توجه به اینکه خرده فروشان غول پیکر بسیاری از نامزدهای شغلی را می بلعند، جذب کارمندان جدید برای دیگران بسیار سخت تر است.

بسیاری از خرده فروشان، مانند Saks Off 5th، تعهدات خود را برای بسته ماندن در روز شکرگزاری امسال تکرار کردند، یک تغییر خوشایند برای کارگران پس از یک روند طولانی خرید در تعطیلات. تقاضا از کارمندان برای کار در فروشگاه ها در آن روز احتمالاً امسال فروش بسیار سختی خواهد بود.

Nordstrom که قصد دارد 28600 کارمند فصلی و عادی را استخدام کند، گفت که پاداش و دستمزد تشویقی را به 650 دلار برای کارگران ساعتی و شبانه فروشگاه ها افزایش داده است، از 400 دلار در سال گذشته.

Saks Off 5 در اکتبر اعلام کرد که حداقل دستمزد پایه خود را برای کارگران فروشگاه های ساعتی به 15 دلار در ساعت افزایش می دهد – بیش از دو برابر حداقل دستمزد فدرال – و امسال ساعات طولانی خرید تعطیلات را ارائه نمی دهد تا کارکنان بتوانند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشند. .

Best Buy به متقاضیان شغل اجازه می‌دهد به‌جای حضور فیزیکی برای دور اول مصاحبه، فیلم ارسال کنند و در بیانیه‌ای اخیر گفته است که این ویدیوها «بدون نیاز به زمان‌بندی رفت و برگشت قابل ضبط و بازبینی هستند».

تقلا توسط خرده فروشان در حالی رخ می دهد که اقتصاد آمریکا در حال تقویت است و 531000 شغل در ماه اکتبر ایجاد کرده است که نسبت به ماه قبل رشد چشمگیری داشته است. اما حتی با کاهش نرخ بیکاری از 4.8 درصد به 4.6 درصد، نرخ مشارکت نیروی کار – که سهم جمعیت در سن کار شاغل یا جویای کار را اندازه می‌گیرد – در ماه گذشته ثابت بود و 61.6 درصد بود. این نشان می دهد که تعداد کارگران در دسترس همچنان فشرده است.

ما در حال خروج از بحرانی هستیم که تجربه ای در مواجهه با آن نداریم، که در آن میلیون ها نفر از کار اخراج یا اخراج شده اند یا از نیروی کار اخراج شده اند، و فکر می کنیم که همه آنها در تاریخ معینی برای بازگشت حاضر می شوند. کار کردن به نوعی احمقانه است. کوهن گفت. “بعضی از مردم هنوز از بازگشت به کار می ترسند، به خصوص در شغلی که در معرض دید تعداد زیادی از مردم قرار می گیرند.”

در حالی که ترس از نوع دلتا ممکن است برخی از کارگران را دور نگه دارد، صنعت خرده‌فروشی از ترس اینکه کارگران فروشگاه را ترک کنند و پیدا کردن کارمندان فصلی سخت‌تر شود، از تحمیل دستورات واکسن بیزار بودند. یک الزام جدید واکسیناسیون یا آزمایش برای شرکت‌های با 100 کارمند یا بیشتر که توسط دولت بایدن در روز پنجشنبه اعلام شد، اساساً دست آنها را مجبور کرد، اگرچه قرار نیست تا ژانویه اجرایی شود. 4 و به طور موقت روز شنبه توسط یک دادگاه تجدید نظر فدرال در لوئیزیانا مسدود شد. (این دستور به کارفرمایان دستور می دهد که کارگران واکسینه نشده را ملزم به پوشیدن ماسک تا 5 دسامبر کنند.)

فدراسیون ملی خرده‌فروشی از این دستور انتقاد کرد و گفت که “الزامات جدید سنگینی را در طول فصل خرید تعطیلات مهم بر خرده‌فروشان تحمیل می‌کند.”

استفان اسمیت، مدیر اجرایی LL Bean، خرده‌فروشی در فضای باز مستقر در مین، گفت که استخدام کارمندان ساعتی، به‌ویژه برای بیش از 50 فروشگاه آن، “بسیار چالش برانگیز” بوده است. این زنجیره پاداش ارائه نمی دهد، اما اولویت را به اشکال جدید انعطاف پذیری برای جذب کارگران داده است. به عنوان مثال، مشاغل در مرکز تماس داخلی آن اکنون کاملاً از راه دور هستند.

در فروشگاه ها، آقای اسمیت گفت: «ما ساختار شیفت خود را تغییر داده‌ایم تا بتوانید شیفت‌های دو یا چهار ساعته انجام دهید» تا «اگر مسئولیت‌های خانوادگی را انجام می‌دهید بسیار آسان‌تر شود».

این شرکت همچنین به دنبال تأکید بر مزایای منحصر به فرد خود از جمله چندین روز مرخصی با حقوق برای کارمندان برای دنبال کردن تجربیات در فضای باز بوده است.

چالش پیدا کردن کارگران، توجه زیادی را به دشواری بسیاری از مشاغل خرده‌فروشی و فرصت کوتاهی که برای بسیاری از کارگران فروشگاه‌ها در بدترین شرایط همه‌گیری داده شده است، قرار داده است. آنها مرتباً در معرض کووید-19 قرار داشتند و درگیر درگیری‌های مشتری در مورد پوشیدن ماسک بودند و به طور متناقض به آنها پرداخت خطر یا سایر غرامت برای تلاش‌هایشان پیشنهاد می‌شد. بسیاری از کارگران خرده‌فروشی می‌گویند زمانی که در فروشگاه‌ها در معرض ویروس قرار می‌گیرند به درستی به آنها اطلاع داده نشده است.

آنتونی استروپولی، یک خریدار شخصی در برگدورف گودمن، یکی از مشاغل پرسود و مشتری‌دار را دارد که در سال‌های اخیر در خرده‌فروشی محو شده است و او خاطرنشان کرد که خرده‌فروشی لوکس بازی متفاوتی بود. او قبلاً در بارنیز نیویورک کار می کرد که در سال 2019 اعلام ورشکستگی کرد.

“بسیاری از مردم در حال حاضر نمی خواهند در خرده فروشی کار کنند – من واقعاً واقعاً آن را می بینم.” استروپولی گفت. «مردم احساس قدردانی یا جبران عادلانه نمی‌کنند، و من فکر می‌کنم کل این موضوع کووید باعث شده است که واقعاً در این مورد تجدید نظر کنند. آنها می خواهند احساس ارزشمندی کنند.»

همه به این معنی است که کارگران در این فصل اهرم بیشتری نسبت به گذشته دارند. جوئل بینز، یکی از رهبران جهانی بخش خرده فروشی در شرکت مشاوره AlixPartners، گفت اگر خرده فروشان بخواهند در این فصل کارگر کافی پیدا کنند، باید به آنها دستمزد بیشتری بپردازند و اساساً شرایط کار را بهبود بخشند.

برای خرده فروشانی که با کارگران خود به عنوان چرخ دنده های غیرقابل مصرف رفتار می کنند تا درآمد را افزایش دهند، اینکه بگویند از اینکه نمی توانند افرادی را پیدا کنند که برای آنها کار کنند شوکه شده اند، باورشان سخت است. بینس گفت.

وی افزود: «چیزی که صنعت باید بداند این است که کارگران اکنون نمایندگی دارند. آنها به گونه ای نمایندگی دارند که قبلاً هرگز نداشتند.»

با ساپنا ماهشواری در [email protected] و مایکل کورکری به آدرس [email protected] تماس بگیرید.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما