خرده فروشی ایالات متحده در ماه اوت 0.3% افزایش یافت که نشان دهنده انعطاف پذیری در برابر تورم است

مصرف کنندگان در ماه گذشته در فروشگاه ها و رستوران ها با سرعت ثابتی خرج کردند که علیرغم تورم بالا، تقاضای پایدار را نشان داد.

وزارت بازرگانی روز پنجشنبه اعلام کرد خرده فروشی، معیاری برای هزینه در فروشگاه ها، آنلاین و رستوران ها، در ماه آگوست نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش یافته است. این افزایش از تورم پیشی گرفت و از کاهش 0.4 درصدی جولای عقب‌نشینی کرد.

به طور کلی، مصرف کنندگان می توانند با در نظر گرفتن افزایش قیمت ها، مقداری هزینه های خود را افزایش دهند. خریداران در ماه اوت به دلیل کاهش قیمت بنزین، اتاق تکان دادن بیشتری داشتند. گزارش روز پنجشنبه نشان داد که آمریکایی ها ماه گذشته کمتر در جایگاه های بنزین و در بسیاری از مقوله های دیگر بیشتر خرج کردند.

خرده فروشی برخلاف بسیاری از گزارش های دولتی، با تورم تعدیل نمی شود. خرده فروشی نیز در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال قبل با سرعتی سریعتر از تورم افزایش یافت که در تابستان امسال به بالاترین حد خود در چهار دهه گذشته رسید.

تداوم رشد شغلی قوی – کارفرمایان 1.1 میلیون شغل در سه ماه گذشته اضافه کردند – و افزایش دستمزدها به مصرف کنندگان بدبختی می دهد، حتی اگر آنها با افزایش سریع قیمت کالاهای روزمره دست و پنجه نرم کنند. اقتصاددانان می گویند که این امر فدرال رزرو را در مسیر ادامه افزایش نرخ بهره معیار خود در تلاش برای کاهش تقاضا و تورم نگه می دارد.

ری فاریس، اقتصاددان ارشد در Credit Suisse، گفت که نکته اصلی گزارش خرده فروشی این است که مصرف کنندگان به خرج کردن ادامه می دهند، بازار کار در حال افزایش مشاغل است و تورم “مدام به بالا بردن سر زشت خود ادامه می دهد” که “فدرال رزرو را در موقعیتی قرار می دهد که در آن قرار دارد.” باید تهاجمی تر پیاده روی کند.”

وزارت کار روز سه شنبه گزارش داد که قیمت مصرف کننده در ماه آگوست نسبت به جولای 0.1 درصد و نسبت به آگوست سال گذشته 8.3 درصد افزایش یافته است. داده‌ها نشان داد که پس از حذف قیمت‌های نوسانات مواد غذایی و انرژی، فشارهای تورمی اساسی در حال گسترش و افزایش است.

این گزارش باعث شد که فدرال رزرو در نشست هفته آینده خود نرخ بهره را حداقل 0.75 درصد افزایش دهد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

تورم چه تاثیری بر مخارج شما دارد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

به طور جداگانه، فدرال رزرو روز پنجشنبه گزارش داد که تولید صنعتی در ماه آگوست به دلیل افت شدید تولید آب و برق که احتمالاً منعکس کننده شرایط آب و هوایی است، تولید صنعتی 0.2 درصد در ماه اوت کاهش یافت.

برخی برآوردها از فعالیت اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه سوم پس از انتشار داده های روز پنجشنبه کاهش یافت.

مدل GDPNow بانک فدرال رزرو آتلانتا، که در طول سه ماهه با انتشار داده های اقتصادی جدید به روز می شود، در روز پنجشنبه پیش بینی کرد که تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه تعدیل فصلی 0.5 درصد در سه ماهه سوم رشد خواهد کرد که کمتر از برآورد 1.3 درصدی در سه ماهه سوم است. پایان هفته گذشته S&P Global Market Intelligence، یک شرکت تحقیقاتی، گفت که تخمین می زند تولید ناخالص داخلی با سرعت 0.4 درصد در سه ماهه سوم افزایش یافته است.

اقتصاد ایالات متحده در دو سه ماهه اول سال کاهش یافت.

وزارت بازرگانی گفت که رشد مخارج خرده‌فروشی در ماه اوت به دلیل افزایش 3 درصدی فروش در نمایندگی‌های خودرو بوده است. این افزایش قیمت خودروها و کامیون‌های جدید را منعکس می‌کند و نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان همچنان به دنبال وسایل نقلیه هستند، علی‌رغم اینکه نرخ‌های بهره بالاتر پرداخت‌های ماهانه را برای بسیاری از خریداران گران‌تر می‌کند.

آمریکایی‌ها نیز ترجیح می‌دهند خودروهای لوکس بیشتری نسبت به قبل بخرند و این خریداران ثروتمند معمولاً تأمین مالی نمی‌کنند.

هنوز هم برای سایر آمریکایی ها، افزایش قیمت کالاهای اساسی مانند غذا و اجاره بها مشکل است. بسیاری برای دریافت کالاها و خدمات مشابه سال گذشته، هزینه بیشتری می پردازند.

“ما می بینیم که هزینه ها همچنان مثبت است، اما آنها کمتر به خانه می روند. لیندسی پیگزا، اقتصاددان ارشد بانک سرمایه گذاری استیفل گفت: تورم همچنان به این صعود بی امان ادامه می دهد..

“شما به جای دو جعبه، یک جعبه غلات می گیرید.”

بر اساس نظرسنجی ها در مورد احساسات مصرف کننده، نگرانی در مورد سرعت افزایش قیمت ها همچنان در خط مقدم خانواده های آمریکایی باقی مانده است. با این حال، نظرسنجی های دانشگاه میشیگان و هیئت کنفرانس هر دو در ماه آگوست با افزایش انتظارات مصرف کنندگان در مورد چشم انداز اقتصادی بهبود یافتند.

هزینه های خرده فروشی علی رغم فشارهای تورمی تا حد زیادی انعطاف پذیر باقی مانده است.


عکس:

apu gomes / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

توماس دنیسون، مهندس بازنشسته ای که در کلیرواتر، فلوریدا زندگی می کند، گفت که قبلاً کتاب های زیادی می خرید، اما اخیراً برای اولین بار پس از سال ها یک کارت کتابخانه دریافت کرده است تا خرید کتاب را کاهش دهد.

این مرد 67 ساله برای صرفه جویی در مصرف بنزین، سفرهای ماشینی را تجمیع می کند و سعی می کند تا حد امکان از موتورسیکلت خود استفاده کند زیرا مسافت پیموده شده سوخت بهتری نسبت به ماشینش دارد. او همچنین برندهای فروشگاهی را در خواربارفروشی می‌خرد و در میان تورم بالا، غذا خوردن را کاهش می‌دهد.

قیمت بنزین معمولی در ماه آگوست کاهش یافت و ماه را به کمتر از 4 دلار در هر گالن خاتمه داد که نسبت به اوج 5 دلاری در اواسط ژوئن کاهش یافت و با افزایش هزینه خواربار و سایر محصولات، مقداری پس انداز به مصرف کنندگان ارائه کرد. با حذف هزینه های خودرو و بنزین، فروش خرده فروشی در ماه اوت 0.3 درصد افزایش یافت.

هزینه در بارها و رستوران‌ها، تنها دسته خدمات در گزارش خرده‌فروشی، در ماه آگوست 1.1 درصد افزایش یافت که نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان با وجود افزایش هزینه‌های منو، مشتاق صرف غذا در بیرون از خانه هستند. این به نشانه هایی می افزاید که پایان تابستان یک دوره قوی برای گردشگری و سرگرمی بود.

با افزایش تورم در ایالات متحده، افزایش هزینه های غذا و انرژی محبوب ترین شاخص قیمت این کشور را به بالاترین سطح خود در چهار دهه اخیر رسانده است. گوین گیلفورد از WSJ توضیح می دهد که شاخص قیمت مصرف کننده چگونه کار می کند و چه چیزی می تواند در مورد تورم به شما بگوید. تصویر: جیکوب رینولدز

فروش در فروشگاه‌های بزرگ، لباس‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های لوازم ورزشی همگی در ماه آگوست افزایش یافت، ماه کلیدی برای هزینه‌های بازگشت به مدرسه. بسیاری از خرده فروشان برای باز کردن فضایی برای کالاهای تعطیلات و کاهش مازاد موجودی ناشی از مشکلات زنجیره تامین مرتبط با همه گیری، اقلام را تخفیف می دهند.

پنه لوپه اسمایلی، مدیر بازاریابی مستقر در نزدیکی میلواکی، در طول تابستان به جای اینکه منتظر فصل بازگشت به مدرسه باشد، برای دو پسرش پوشه، مداد رنگی و سایر وسایل آموزشی خرید.

او گفت: “من شروع کردم به توجه به همه فروش ها بیش از حد معمول”.

در میان کاهش فروش خانه و افزایش شدید هزینه های وام، هزینه در فروشگاه های مبلمان کاهش یافت. بر اساس نظرسنجی از وام دهندگان که روز پنجشنبه توسط غول وام مسکن فردی مک منتشر شد، میانگین نرخ وام مسکن ثابت 30 ساله در این هفته به 6.02 درصد افزایش یافت که نسبت به 2.86 درصد در سال گذشته افزایش یافت..

فروش برای خرده فروشان آنلاین، فروشگاه های مراقبت های بهداشتی و خرده فروشان لوازم الکترونیکی نیز کاهش یافت.

بنویسید هریت توری در [email protected] و آستن هافورد در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما