خطوط هوایی سنگاپور امیدوار است اولین شرکت هواپیمایی جهان باشد که کاملاً واکسینه شده استCNN

شرکت هواپیمایی ملی سنگاپور امیدوار است به اولین خط هوایی جهان تبدیل شود که تمام خدمه خود را علیه کووید-19 واکسینه می کند.

خطوط هوایی سنگاپور (SIA) به سی ان ان سفر تایید کرد که دولت سنگاپور به همه خدمه آن – از جمله خلبانان، ماموران گیت، مهمانداران هواپیما و هرکسی که شغلشان نیاز به تماس با مردم دارد – واکسن کرونا رایگان دریافت کرده است.

این کشور واکسن فایزر را خریداری کرده است که نیاز به دو واکسن دارد.

گو چون فونگ، مدیرعامل این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای که در 18 ژانویه برای کل شرکت ارسال شد، گفت: «ما از دولت سنگاپور به خاطر اولویت بخشیدن به بخش هوانوردی در تمرین واکسیناسیون کشور سپاسگزاریم.

این نشان‌دهنده اهمیت این بخش و نقش حیاتی ما در بهبود اقتصادی سنگاپور و مبارزه با همه‌گیری است.»

به گفته این شرکت هواپیمایی، 5200 کارمند SIA در حال حاضر برای گرفتن عکس ثبت نام کرده اند. تلقیح از چند روز دیگر آغاز خواهد شد.

فونگ، در کنار وزیر حمل و نقل سنگاپور، اونگ یه کونگ، از اولین شهروندان این ایالت شهر بودند که واکسینه شدند. او اولین واکسن از دو واکسن خود را دریافت کرده است و گزارش می دهد که “این روش بدون درد و بدون سر و صدا بود.”

پس از واکسینه شدن، اعضای خدمه تحت نظارت کمتر و اقدامات امنیتی مرتبط با ویروس کرونا قرار خواهند گرفت. به عنوان مثال، خدمه پروازی که در حال حاضر در روز هفتم پس از بازگشت به سنگاپور آزمایش می شوند، از این آزمایش معاف خواهند بود.

واکنش سنگاپور به همه‌گیری به دلیل بسته شدن مرزها و یک برنامه ملی ردیابی قرارداد تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بوده است. بر اساس داده های دانشگاه جانز هاپکینز، این کشور 59113 مورد تایید شده ویروس و تنها 29 مورد مرگ داشته است.

با این حال، شهروندان ایالت-شهر ابراز علاقه کرده اند که بتوانند دوباره سفر کنند. ایجاد “حباب سفر” با هنگ کنگ در دسامبر به طور نامحدود به تعویق افتاد، زیرا هنگ کنگ افزایش موارد ویروس را داشت.

شاخص سالانه پاسپورت هنلی، سنگاپور را از نظر قدرت پاسپورت در رتبه دوم جهان قرار داد – تنها یک امتیاز کمتر از ژاپن در نزدیکی آن. سنگاپوری ها می توانند بدون نیاز به ویزا وارد 190 کشور یا منطقه در سراسر جهان شوند.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما