داخل پارک تریلر مجلل مونتاک

در یکی از غروب‌های اخیر ماه می، جانت اوبراین در خانه‌اش در مونتاک از افراد قدیمی و تکیلا روی یخ برای دوستانش سرو کرد. منوی مکالمه‌ای که می‌توان از یک ساعت کوکتل همپتون انتظار داشت را نشان می‌داد: سفرهای گذشته و آینده به مراکش، منهتنی‌هایی که به ندرت پا در بروکلین می‌گذارند و شایعات درباره هزینه‌های همسایه‌ها برای نوسازی.

صحنه شاید جالب ترین قسمت باشد: خانم. خانه O’Brien در جایی است که همه آنها به آن “پارک تریلر” می گویند.

Montauk Shores، جامعه خانگی تقریباً 200 واحدی که مشرف به ساحل Ditch Plains است، وقتی به پارک تریلر فکر می‌کنید، فوراً به ذهنتان خطور نمی‌کند. برخورد امواج اقیانوس، هوا را سوراخ می کند، و تقریباً همه چیز در پارک در شرایط بکر به نظر می رسد – از جمله چمن های آراسته، جاده های صاف آسفالت شده و “تریلرها”.

برای بسیاری از مردم، زندگی در یک خانه تولیدی یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است. در اینجا «تریلرها» خانه دوم یا سوم چندین نفر هستند و اغلب تنها خانه آنها در همپتون ها نیستند. پید-آ-تره برای پید-آ-تره.

به گفته سازمان تجاری موسسه مسکن تولیدی، متوسط ​​قیمت یک خانه تک‌بخشی در ایالات متحده 86100 دلار است. اما در Montauk Shores، جایی که یک خانه ساحلی 800 فوت مربعی در ماه فوریه به قیمت 3.75 میلیون دلار فروخته شد، این بیشترین فروش ثبت شده در تاریخ پارک است.

پارک تریلر میلیون دلاری بی سابقه نیست – برای مثال پارک خانه موبایل Paradise Cove در مالیبو یا Smuggler Park در آسپن را در نظر بگیرید. جوامع تجملی به طور کلی به عنوان چیزی بسیار متفاوت شکل گرفتند. Montauk Shores به عنوان یک کمپینگ شروع به کار کرد و در دهه 1970، به طور رسمی به یک کاندومینیوم خانه سیار تبدیل شد.

در روزهای اولیه، تریلرهای کاملاً مبله معمولاً 10000 دلار قیمت داشتند. این مکانی مقرون به صرفه برای کارگران یقه آبی و خانواده‌ها بود تا از زندگی ساحلی همپتون‌ها لذت ببرند، پناهگاهی برای کسانی که در غیر این صورت نمی‌توانستند داشته باشند. «بسیاری از مردم آنجا آتش نشان و پلیس بودند. تام زمایتیس، 73 ساله، که در ابتدا از Montauk Shores به عنوان محل کمپ می‌دانست و در سال 1976 با همسرش Cherie Doughan یک تریلر خریداری کرد، گفت: “ما دوست داشتیم به Montauk برویم، اما اینطور است. تغییر کرد.”

خانه‌ها بزرگ‌تر و درخشان‌تر شده‌اند. خیابان‌ها اکنون مملو از بی‌ام‌و و مرسدس بنز هستند. در یک مقطع، جی. داریوس بیکف، بنیانگذار ویتامین واتر، خانه ای در آنجا خرید.

ام‌اس. O’Brien، موسس و رئیس یک شرکت رویدادها و پذیرایی، صاحب سه خانه است: اقامتگاه اصلی او در Sag Harbor، یک مخفیگاه زمستانی در Snowmass، Colo.، و خانه او نه چندان دور از خانه در Montauk Shores.

او در سال 2005 برای به دست آوردن جایگاه خود در ساحل مونتاک، با جیمی بافت برای یک واحد ساحلی وارد یک جنگ مناقصه شد. مالک پیشنهاد 430000 دلاری او را پذیرفت و این دو همچنین بر سر میراث مشترک ایرلندی خود، خانم، با هم پیوند خوردند. اوبرایان گفت. در سال 2020، او آن خانه را نزدیک به 1.4 میلیون دلار فروخت و از پول آن برای خرید خانه دیگری در پارک به قیمت 725000 دلار استفاده کرد.

ام‌اس. خانه دو خوابه فعلی O’Brien دارای یک عرشه، دوش در فضای باز و فضای داخلی کاملاً سفید – شامل مبلمان سفید، بالش، لوازم خانگی و دکوراسیون است. خانم می‌گوید: انتخاب طرح سفید شده برای مقابله با زندگی پر استرس او عمل می‌کند. اوبرایان، 52.

خانم می‌گوید: «من فقط این را می‌دانستم – که می‌خواهم یک جایی در آنجا داشته باشم، از اینکه فقط در آنجا باشم و در ساحل باشم. O’Brien، که هر واحد را در ماه های اوج تابستان به مستاجران اجاره می دهد. تخته موج سواری ام را پشت سه چرخه ام می گذارم و طناب بانجی روی آن می بندم و به سمت دروازه می روم. با گذشتن از سرعت‌گیرها، تا آنجا که می‌توانم خوشحالم.»

وقتی در سال 2014 واحدی در مونتاک سورس برای فروش رفت، لوئیز فیلیپس فوربس می‌دانست که باید سریع عمل کند.

او پیشنهادی را ارائه کرد که دیده نشده بود و ملک را به قیمت حدود 570000 دلار خرید.

خانم گفت: “پسرم، وقتی به آنجا رسیدیم، خیلی زیبا نبود.” فوربس، 60 ساله، یک دلال املاک و مستغلات. “من حتی داخل آن راه نمی روم. من تازه خریدمش درختی در داخل خانه روی زمین بود.»

ام‌اس. فوربس و همسرش آن را خراب کردند و با یک خانه دو خوابه 900 فوت مربعی، کامل با کاغذ دیواری دستی که با امواج تزئین شده بود و یک صفحه آشپزخانه گرانیتی که به صورت وارونه نصب شده بود، جایگزین کردند. (خانم فوربس روکش مات را به براق بودن قسمت بالایی ترجیح می داد.)

“من دوست دارم بگویم که من سطل زباله تریلر هستم، فقط به این دلیل که دوست دارم ببینم مردم چگونه پاسخ می دهند. اما صادقانه بگویم، از نظر فنی یک خانه پیش ساخته خواهد بود. فوربس گفت. محل سکونت اصلی او در قسمت غربی منهتن است و او همچنین مکانی در بریج همپتون دارد.

Montauk Shores بیشتر برای اوقات فراغت خانوادگی و موج سواری در نظر گرفته شده است. او گفت: «این در مورد بلند شدن از رختخواب و اپیلاسیون تخته و گرفتن درس موج سواری است. «بچه ها در یک گله می دویدند. آنها این آزادی را داشتند که وقتی بچه شهری هستید نمی توانید داشته باشید.»

به طور مشابه، آلیشیا مورفی، طراح داخلی، گفت که جذابیت اصلی برای خرید در Montauk Shores برای لذت بردن از چهار فرزندش بود.

خانم می‌گوید: «ما به بچه‌هایمان تابستانی قدیمی، آمریکایی و مبتنی بر جامعه می‌دهیم که واقعاً دیگر به ندرت وجود دارد. مورفی، 37 ساله، که به طور تمام وقت در آماگانست در همان نزدیکی زندگی می کند. فکر می‌کنم به همین دلیل است که همه این افراد ثروتمند این خانه‌ها را می‌خرند، زیرا می‌خواهند تابستان آرامی را در ساحل در یک کلبه کوچک 800 فوتی به بچه‌ها و خانواده‌شان بدهند.»

وقتی خانم مورفی و همسرش برای اولین بار این ملک را در سال 2013 خریدند، این ملک “تقریباً کوچک” بود. خانم موکت‌های شگ، آشپزخانه سبز آووکادو و دیوارهای آینه‌ای داشت. مورفی گفت. “یک بار وارد شدم و گفتم “من نمی توانم اینجا باشم” و بیرون رفتم.”

آنها آن را با یک اقامتگاه ساخته شده با طراحی سفارشی جایگزین کردند که دارای سقف شیبدار به ارتفاع 14 فوت، دوش با نورگیر و عرشه است. از آنجایی که هزینه کار در مونتاک گرانتر بود، خانم. مورفی گفت که با یک تولید کننده خارج از ایالت برای نصب ویژگی های مختلف کار کرده است. «آشپزخانه را سفارش دادم، آن را به ایندیانا فرستادم. ما پنجره ها را سفارش دادیم، آنها را به ایندیانا فرستادیم. من از ساوتهمپتون کاشی سفارش دادم و آنها را به ایندیانا فرستادم.”

آقای. زمایتیس و خانم دوگان، که اکنون در Placida، فلوریدا زندگی می کند، به خوبی به یاد می آورد که Montauk Shores چگونه بوده است. آنها اکنون هر دو بازنشسته هستند – خانم. دوغان به عنوان فیزیوتراپ کار می کرد و آقای. Zemaitis یک مشاور فناوری اطلاعات بود (پس از اجرای کنسرت در یک گروه راک و کار در یک فروشگاه موسیقی).

در دهه‌های 1960 و 1970، ساکنان پارک با هم تله‌های خرچنگ درست می‌کردند، موج‌سواری می‌کردند و با هم جشن می‌گرفتند.اعتبار…با حسن نیت از Cherie Doughan و Tom Zemaitis

«همیشه مهمانی ها برگزار می شد. ما یک مهمانی تکیلا داشتیم.” دوگان، 73 ساله. این زوج برای تعطیلات آخر هفته از آپارتمان خود در کیپس بی، منهتن با دو گربه خود – بمبئی و کاپیتان مورگان – که با نزدیک شدن به پارک هیجان زده می شدند، رانندگی می کردند. “آنها از حضور در آنجا بسیار خوشحال بودند زیرا ما آنها را آزاد کردیم.”

این زوج در ابتدا در یک کلوپ شبانه در مونتاوک به نام کولا کوپا با هم آشنا شدند و هر دو تابستان‌ها را در پارک سپری کرده بودند. ام‌اس. پدر دوغان، الدوغان، نقش مهمی در شکل گیری پارک داشت. با فعالیت به عنوان یک فروشنده، آقای. دوگان واحدهای خانه سیار را به قیمت حدود 10000 دلار به مردم فروخت. او در تلاش بود تا جامعه را تبلیغ کند و دسترسی مردم به خانه های نقلی را آسان کند. زمایتیس گفت.

تام زمایتیس و کاپیتان مورگان (گربه، نه رام) در حال پختن همبرگر روی عرشه اش هستند.اعتبار…با حسن نیت از Cherie Doughan و Tom Zemaitis

زمانی که در دهه 1960 بیشتر فقط چادر بود، آقای. زمایتیس به یاد می آورد، جاده های خاکی و سرویس های بهداشتی عمومی تنها با آب سرد وجود داشت. او همچنین به یاد داشت که با ساکنان پارک تله‌های خرچنگ درست می‌کرد و تقریباً هر بار که Mr. دوغان آن را پوشید، زیرا او برای صرف یک کوکتل با همسایه سرگردان بود. آقای “همیشه می سوزد.” زمایتیس گفت.

او گفت: «در طول سال‌ها، همه چیز گران‌تر شد. وقتی برای بازدید برگشتیم، قبل از رسیدن به مونتاک، چیزهایی را در داخل کشور می‌خریدیم، زیرا اگر یک پوند کره می‌خریدید، مثل این بود که باید وام مسکن بگیرید.» در حدود سال 1990، این زوج تریلر خود را به قیمت 45000 دلار فروختند.

تعداد انگشت شماری از مالکان اصلی امروز در پارک باقی مانده اند، از جمله آقای. برادر Zemaitis. خانم خانم با فکر کردن به همه راه هایی که طی سال ها تغییر کرده است، “من را غمگین می کند.” دوغان گفت. من با همه آنجا بزرگ شدم.»

امروزه در Montauk Shores، معنای زندگی در پارک تریلر برای بسیاری از ساکنان کنونی، از هدف اصلی خانه‌های تولیدی فاصله گرفته است. در دهه 1980، تقریباً در زمان تأسیس رسمی پارک، خانه‌های تولیدی سریع‌ترین نوع اقامتگاه در کشور بودند که به عنوان راه‌حلی برای هزینه‌های بالای مسکن در کشور تکثیر شدند. در سال 1992، تایمز گزارش داد که نزدیک به 16 میلیون آمریکایی یا تقریباً 1 در 16 در آنها زندگی می کنند.

به گفته سازمان تجاری موسسه مسکن تولیدی، امروزه حدود 22 میلیون ساکن آمریکا در خانه های تولیدی زندگی می کنند. در سال‌های اخیر، سهام مسکن مقرون‌به‌صرفه که خانه‌های تولیدی نشان می‌دهند به طور فزاینده‌ای مورد تهدید قرار گرفته است و سرمایه‌گذاران مسئول افزایش سهام خرید پارک خانه‌های سیار هستند.

حداقل یکی از جنبه های زندگی در سواحل مونتاوک ممکن است در طول زمان ثابت مانده باشد. چندین مالک – گذشته و حال – تأکید کردند که با همسایگان خود احساس رفاقت قوی دارند. خانه‌ها نزدیک به هم قرار گرفته‌اند، بنابراین پارک طبیعتاً خود را به نوعی زندگی مشترک می‌دهد. همچنین میزبان فعالیت های هنری و صنایع دستی برای کودکان، شب های بینگو و صبحانه پنکیک است.

اما گاهی اوقات تنش هایی بین مالکان جدیدتر و کسانی که مدت طولانی تری آنجا بوده اند وجود داشته است. اوبرایان گفت. او به یاد می آورد که در طول سال ها به دلیل تخلفات جزئی جریمه شده است، از جمله به دلیل داشتن مستاجران پر سر و صدا. او گفت: “بسیاری از نگهبانان قدیمی اینجا از موج سواران شکایت داشتند.” به هر حال، ما به آرامی و مطمئناً به نوعی در حال تصاحب آن هستیم.»

خانم در حال قدم زدن در کنار خانه قدیمی اش در کنار اقیانوس. O’Brien به مالکان مختلفی که دارای چندین ملک در پارک بودند اشاره کرد. «آنها این یکی را خریدند و فکر می کنم یکی دیگر را خریدند. منظورم این است که افرادی با پول برای سوزاندن هستند.”

اگر امواج برای موج سواری خوب هستند، خانم. O’Brien گفت، برخی از مالکان فقط بیرون می آیند و از واحدهای خود به عنوان رختکن استفاده می کنند. او افزود: “من هم همینطور هستم.”

برای برخی، که بین نوستالژی گذشته و واقعیت های حال گیر افتاده اند، زندگی در مونتاوک شورز احساس تضاد می کند.

آندریا تسه، 40 ساله، حدود یک دهه پیش شروع به اجاره خانه در پارک کرد. او که یک رستوران‌دار و ماهی‌گیر است، بیشتر وقت خود را در ماهیگیری با نیزه و مگس سپری می‌کند – خانم بسیار شلوغ‌تر از آن است که از موج‌سواری لذت ببرد. تسه اضافه کرد. او گفت: “الان خیلی پر زرق و برق تر است.” «قبلاً احساسی آرام‌تر و قدیمی‌تر وجود داشت. آدم متفاوتی در پارک تریلر بود، مثل یک پلیس بازنشسته.»

خانم گفت: “من اینطوری که بود را دوست داشتم.” اینها. “اما حدس می‌زنم من هم بخشی از تغییر هستم، درست است؟ بنابراین من واقعاً نمی توانم شکایت کنم.”

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما