در این میان ترم، چین در حال کپی برداری از برنامه مداخله روسیه در توییتر است

من همچنین میزبان سه بحث در مورد چالش های تکنولوژیکی جهانی پیش روی جهان بودم. بدیهی است که تمرکز اصلی چین بود – همانطور که شما خوانندگان خبرنامه می دانید، یکی از مهم ترین بازیگران فناوری امروز است. مهمانان من به سؤالات مهمی پرداختند، مانند: چرا کنترل‌های اخیر صادرات تراشه بسیار مهم است؟ و چگونه آنها را نه فقط از منظر ژئوپلیتیک – بلکه از منظر اخلاقی درک کنیم؟ من همچنین یک مکالمه متمرکز بر اطلاعات نادرست رسانه های اجتماعی داشتم، که ثابت کرد بسیار به موقع داده شده است گزارش ها هفته گذشته شبکه‌های ربات مستقر در چین که در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای امروز تلاش می‌کردند بر سیاست آمریکا تأثیر بگذارند.

خب، این گفتگوها دقیقاً اینطور نبودند امیدوار کننده مهربان، اما آنها به من مقداری شفافیت لازم را در مورد آنچه در آن سوی اقیانوس آرام در حال رخ دادن است، دادند. چرخه اخبار چین همیشه شلوغ بوده است (به همین دلیل است که این خبرنامه وجود دارد!)، اما خوب است کمی هم بنشینیم، گپ بزنیم و بفهمیم که در رابطه با روابط ایالات متحده و چین در کجا هستیم.

در صورتی که رویداد امسال را از دست دادید، در اینجا نکات برجسته مربوط به چین وجود دارد که فکر می کنم به آنها علاقه مند خواهید بود:

استراتژی – و منطق واقعی – پشت محدودیت های ایالات متحده بر چین چیست؟

چند سالی است که روابط ایالات متحده و چین به طور واضحی کاهش یافته است و دانشگاهیان و کارکنان فناوری هر دو طرف اکنون پذیرفته اند که تنش ها به این زودی حل نخواهد شد. وقتی از مت شیهان، یکی از همکاران فناوری جهانی در بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی، پرسیدم که امروز درباره روابط ایالات متحده و چین چه احساسی دارد، او گفت که در آستانه است، زیرا «تصمیم‌های زیادی به‌سرعت در حال اتخاذ هستند. نتایج بسیار نامطمئن».

یکی از این تصمیمات بزرگ تشدید محدودیت های دولت بایدن بر صادرات چیپ به چین است. در حالی که مردم هنوز در تلاش برای درک این سیاست در زمان واقعی هستند، مشخص شده است که اقدامات دولت فقط به اضافه کردن شرکت های چینی بیشتر یا فناوری های تراشه بیشتر به لیست اهداف نیست، بلکه تغییر در طرز فکر دولت ایالات متحده است. چین را مهار می کند.

شیهان گفت: برای مدت طولانی، سوال اصلی در مورد کنترل صادرات چین این بود که آیا “تا آنجا که می توانید امروز آسیب وارد کنید در مقابل حفظ اهرم خود در مقیاس زمانی طولانی تر”.

دومی – ادامه فروش تراشه‌ها و فناوری‌های مرتبط به چین به امید اینکه این کشور اکوسیستم خودکفا خود را توسعه ندهد – کاری است که ایالات متحده انجام داده است. اما به گفته شیهان، این موضوع تغییر خواهد کرد: «من فکر می‌کنم که این آخرین نوع کنترل به طور محکم این بحث را حل می‌کند. [Washington] DC در سمت انجام آسیب امروز. مردم به این نتیجه رسیدند که به هر حال اهرم به طور طبیعی در طول زمان در حال فرسایش است و ما باید تا زمانی که می توانیم از این اهرم استفاده کنیم.

عکسی از ام‌تک ام‌آی‌تی که سخنرانان یانگ یانگ چنگ، مت شیهان و زی یانگ را نشان می‌دهد

اما بررسی دقیق توجیهات این کنترل های صادراتی نیز مهم است. آیا آنها واقعاً مبتنی بر پرداختن به نگرانی های حقوق بشری هستند، همانطور که اغلب ادعا می شود، یا صرفاً بیشتر بازی های سیاسی هستند؟ یانگ یانگ چنگ، یکی از همکاران مرکز چین پل تسای دانشکده حقوق ییل، در این پانل خاطرنشان کرد که این سیاست‌ها «از لحاظ منطقی ناسازگار و از نظر اخلاقی غیرقابل دفاع هستند» اگر دلیل «به این دلیل نباشد که ساخت سلاح بد است یا ساخت انواع مختلف سیستم‌های نظارتی بد است. اما به این دلیل که می‌خواهم سلاح‌های بهتر و سیستم‌های نظارتی بهتر بسازم.»

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما