در حالی که آمیت شاه از آروناچال پرادش بازدید می کند، پکن می گوید که حاکمیت چین را نقض می کند | اخبار جهان

دهلی نو: چین روز دوشنبه با سفر آمیت شاه وزیر کشور اتحادیه به آروناچال پرادش مخالفت کرد و گفت که این اقدام حاکمیت چین بر این منطقه را نقض می کند. وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به سوالی درباره سفر شاه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که فعالیت این مقام ارشد هندی در این منطقه “برای صلح و آرامش” در مناطق مرزی مفید نیست. وانگ ونبین همچنین گفت که زانگنان – نام چینی آروناچال پرادش – قلمرو چین است.

دهلی نو که اخیراً پکن را به دلیل تغییر نام برخی مکان‌ها در این ایالت مرزی در تلاش برای به خطر انداختن ادعای خود بر منطقه مورد انتقاد قرار داد، تاکنون به اظهارات وانگ واکنشی نشان نداده است.

وانگ ونبین گفت: “فعالیت مقام ارشد هندی در زنگنان، حاکمیت ارضی چین را نقض می کند و برای صلح و آرامش در مناطق مرزی مفید نیست. ما قاطعانه با این امر مخالفیم.”

آمیت شاه روز دوشنبه از آروناچال پرادش برای راه اندازی برنامه “دهکده پر جنب و جوش” در روستای مرزی کیبیتو بازدید کرد.

اوایل هفته گذشته، چین اعلام کرد که نام 11 مکان دیگر در آروناچال پرادش را به چینی تغییر داده است که آنها ادعا می کنند به عنوان تبت جنوبی هستند.

با این حال، هند به تندی پاسخ داد و گفت که آروناچال پرادش “هست، بوده و همیشه” بخشی جدایی ناپذیر و جدایی ناپذیر از هند است.

آریندام باغچی سخنگوی وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت: “آروناچال پرادش بخشی جدایی ناپذیر و جدایی ناپذیر از هند است، بوده و همیشه خواهد بود. تلاش برای تعیین نام های اختراعی این واقعیت را تغییر نخواهد داد.”

این سومین دسته از نام‌های جغرافیایی استاندارد شده برای آروناچال پرادش بود که توسط وزارت امور مدنی چین صادر شد.

تغییر نام مکان‌ها در آروناچال پرادش توسط چین در بحبوحه بن‌بست مرزی شرقی لاداخ رخ داد که در ماه مه 2020 آغاز شد.

از زمان بن بست، هند آمادگی کلی نظامی خود را در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) در بخش آروناچال پرادش نیز تقویت کرده است.

سربازان ارتش هند و چین در یک رویارویی تقریباً سه ساله در نقاط اصطکاک خاصی در شرق لاداخ قرار دارند، حتی در حالی که دو طرف پس از مذاکرات گسترده دیپلماتیک و نظامی، نیروهای خود را از چندین منطقه جدا کردند.

هند مدعی است که روابطش با چین نمی تواند عادی باشد مگر اینکه در مناطق مرزی صلح برقرار شود.

هیچ کس نمی تواند حتی یک وجب از سرزمین ما را تجاوز کند: آمیت شاه در آروناچال پرادش

آمیت شاه روز دوشنبه برنامه “دهکده پر جنب و جوش” را در روستای مرزی کیبیتو در آروناچال پرادش راه اندازی کرد.

رهبر حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) در سخنرانی خود گفت که دورانی که هر کسی می‌توانست به سرزمین‌های مرزی هند تجاوز کند گذشته است و «هیچ کس جرات نمی‌کند» به تمامیت ارضی هند چشم بد بیندازد.

او گفت که مناطق مرزی اولویت اصلی دولت به رهبری نارندرا مودی است.

شاه گفت: «دورانی که هر کسی می توانست به سرزمین ما دست درازی کند، گذشته است. اکنون حتی زمینی برابر با «سوی کی نوکه» (اینچ زمین) هم نمی تواند تجاوز کند…».

او همچنین گفت که در سال 62 هرکسی که برای دست اندازی به این سرزمین آمده بود به خاطر مردم وطن پرست ساکن اینجا باید برمی گشت.

وزیر گفت که طرح “روستای پر جنب و جوش” پیش بینی می کند که آب لوله کشی، برق، گاز پخت و پز، شمول مالی، اتصال دیجیتال و فیزیکی و فرصت های شغلی در مناطق دورافتاده مرزی در دسترس باشد.

وی گفت: دولت برای ارائه چنین تسهیلاتی در این مناطق یک هدف سه ساله در نظر گرفته است.

این طرح هدفی سه جانبه دارد، زیرا این امر موجب تضمین توسعه فردی افراد، فراهم کردن امکانات اولیه و راه‌های اشتغال به منظور عدم ترک روستاهای مرزی برای ایجاد فرصت‌های بهتر در سرزمین اصلی و ایجاد امکانات زیربنایی اولیه، برق و … سلامتی، شاه گفت.

شاه همچنین در طول سفر خود از پاسگاه مرزی ITBP در آروناچال پرادش بازدید کرد و از آمادگی این نیروها را بررسی کرد.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

تماس با ما