دولت بایدن حفاری نفت و گاز در اطراف دره چاکو را ممنوع کرد

دولت بایدن روز جمعه برای جلوگیری از اجاره نفت و گاز جدید در زمین های فدرال در اطراف چاکو کنیون در نیومکزیکو، یکی از قدیمی ترین و مهم ترین مکان های بومی آمریکا از نظر فرهنگی، اقدام کرد. دب هالند وزیر کشور اعلام کرد که آژانس او ​​زمین های عمومی را در شعاع 10 مایلی چاکو کانیون و منطقه اطراف آن، معروف به پارک ملی تاریخی فرهنگ چاکو، از دسترسی به اجاره نفت و گاز جدید به مدت 20 سال پس می گیرد. تعهد پرزیدنت بایدن در سال 2021 برای حفاظت از منطقه در برابر حفاری. این اقدام بر اجاره های نفت و گاز موجود در زمین یا حفاری در املاک خصوصی در شعاع 10 مایلی تأثیری نخواهد گذاشت.

طرحی که توسط خانم هالند، اولین وزیر بومیان آمریکا پس از دهه‌ها درخواست قبیله‌ای به این سمت آمد. هدف از آن تاکید بر تلاش های رئیس جمهور بایدن برای تمرکز بر مسائل بومیان آمریکا و گسترش حفاظت از زمین های عمومی است. اما مخالفت جمهوری خواهان و صنعت نفت و گاز نیومکزیکو را نیز برانگیخته است. این اعلامیه در طول یک هفته منتشر شد که فعالان محیط زیست از اقدام دولت بایدن برای تسریع در ساخت خط لوله گاز طبیعی 300 مایلی در ویرجینیای غربی به عنوان بخشی از توافق برای افزایش سقف بدهی خشمگین شدند.

پارک چاکو کانیون، مساحتی به وسعت 30000 هکتار در میان بیابان های مرتفع شمال غربی نیومکزیکو، در سال 1907 توسط رئیس جمهور تئودور روزولت تأسیس شد. این مکان که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، شبکه گسترده ای از ویرانه های دوران پیش از کلمبیا را در خود جای داده است. بین قرن‌های نهم و سیزدهم، این منطقه مرکز فرهنگ پوئبلو، با سکونتگاه‌های متعدد خانه‌های چند طبقه و مکان‌های مقدس بود. اما در دهه گذشته، پوئبلو و دیگر گروه‌های بومی نگران بودند که پروژه‌های نفت و گاز پارک را تهدید کند.

در حالی که کنگره برخی ممنوعیت های کوتاه مدت حفاری در اطراف پارک را وضع کرده است، هیچ سیاست بلندمدت یا دائمی برای جلوگیری از حفاری در لبه های آن وجود نداشته است.

خانم خانم گفت: «امروز با حفاظت از چاکو کانیون، مکانی مقدس که برای مردم بومی که اجدادشان از زمان های بسیار قدیم این مکان را خانه نامیده اند، معنای عمیقی دارد، گام مهمی در تحقق تعهدات پرزیدنت بایدن در قبال کشور هند است. هالند در بیانیه ای

امسال آقای بایدن یک بنای تاریخی ملی جدید به نام Spirit Mountain را در نوادا ایجاد کرد که در برابر توسعه نیم میلیون هکتاری که مورد احترام بومیان آمریکایی است، محافظت می کند. او همچنین حفاظت‌های بنای یادبود ملی Bears Ears و Grand Staircase-Escalante در یوتا را بازسازی و گسترش داد، مکان‌هایی که برای بومیان آمریکا مقدس هستند و توسط دولت ترامپ برای استخراج و حفاری باز شده بودند.

اداره مدیریت زمین برای تقریباً 10 سال است که اجاره نفت و گاز را در بافر 10 مایلی اطراف چاکو کانیون صادر نکرده است، و نیومکزیکو اجاره مواد معدنی در اطراف چاکو کانیون را از طریق یک تعلیق در سطح ایالت در سال 2019 متوقف کرد. یک تعلیق فدرال در موارد جدید. از ژانویه 2022، زمانی که وزارت کشور اعلامیه ای مبنی بر خروج پیشنهادی در ثبت فدرال منتشر کرد، ادعاهای استخراج معادن وجود داشته است. این پیشنهاد برای یک دوره 120 روزه نظرات عمومی که شامل 6 جلسه عمومی و بیش از 110000 نظر شفاهی و کتبی بود، باز بود. آژانس گفت که این اطلاعات، همراه با مشورت با 24 کشور قبیله ای، به شکل گیری طرح نهایی کمک کرد.

حفاری نفت و گاز جزء اصلی اقتصاد نیومکزیکو است. در آن زمان آقای بایدن برنامه های خود را برای حفاظت از منطقه چاکو کانیون اعلام کرد، سخنگوی انجمن نفت و گاز نیومکزیکو این اقدام را “خودسرانه” خواند و گفت که این اقدام فرصت های اقتصادی را در آن بخش از ایالت، احتمالا برای نسل های آینده محدود می کند. مشخص نیست که آیا صنعت تلاش خواهد کرد تا حمایت های جدید را به چالش بکشد.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما