راتنش سادا، جاناتا دال متحد MLA از سونبارسا، به عنوان وزیر بیهار سوگند یاد کرد | بیهار نیوز

پتنا: راتنش سادا، نماینده مجلس نمایندگان جاناتا دال یونایتد از کرسی مجلس سونبارسا، روز جمعه به عنوان وزیر در کابینه نیتیش کومار، وزیر ارشد بیهار سوگند یاد کرد. سوگند رسمی و رازداری توسط فرماندار بیهار راجندرا ویشوانات آرلکار در راج باوان در اینجا به سادا داده شد. سادا سه بار MLA از کرسی سونبارسا (SC) است. در مراسم ادای سوگند، نیتیش کومار، وزیر ارشد، تجاشوی یاداو، معاون وزیر امور خارجه و چند تن دیگر از مقامات بلندپایه حضور داشتند. سانتوش کومار سومان، پسر جیتان رام منجی، بنیانگذار سابق CM و هندوستانی Awam Morcha HAM(S)، اخیراً از کابینه نیتیش کومار کناره گیری کرده و راه را برای القای سادا هموار کرده است.

راتنش سادا کیست؟

راتنش سادا، که نماینده حوزه انتخابیه مجلس سونبارسا است، از رهبران دالیت است و مانند وزیر ارشد سابق بیهار و جیتان رام منجی، رئیس HAM، به جامعه موصحار تعلق دارد. در آنچه که توسط وزیر ارشد بیهار به عنوان یک ضربه بزرگ تلقی می شود، Sada ممکن است دارای پورتفولیوی رفاه SC و ST نیز باشد که قبلاً در اختیار Santosh Suman بود. سومان اخیرا به اتهام “فشار” JD-U برای ادغام حزب خود هندوستانی آوام مورچا با حزب حاکم استعفا داد. سادا، قانونگذار سه بار از JD-U با فرقه Kabirpanthi مرتبط است.

اوایل زندگی

راتنش صدا در زندگی خود با سختی ها و کشمکش های زیادی روبرو بوده است. سادا قبل از اینکه وارد عرصه سیاست شود، برای امرار معاش خود یک ریکشا رانندگی می کرد. به گزارش رسانه ها، راتنش صدا از اهالی روستای سیمار از توابع کلانتری ماهیشی است. خانواده او در بند شماره سکونت دارند. 6 واقع در کهرا کوتی سنبرسا. پدرش لاکشمی به عنوان کارگر قراردادی کار می کرد. بر اساس سوگندنامه ثبت شده در کمیسیون انتخابات، راتنش صدا فارغ التحصیل می باشد. MLA Ratnesh Sada دارای سه پسر و دو دختر است.

زندگی سیاسی

فعالیت سیاسی راتنش سادا در سال 1987 آغاز شد. با این حال، او از کرسی رزرو شده سونبارسا از سهمیه JDU در سال 2010 به عضویت MLA درآمد. او سه بار پیاپی برنده شده است. او همچنین رئیس سلول Mahadalit JDU است. او همچنین سمت‌های کلیدی دیگری از جمله معاونت JDU را در این حزب داشته است. MLA Ratnesh Sada رئیس JDU Mahadalit Cell است. سادا برنده انتخابات مجلس 2020 از کرسی ذخیره سونبارسا شد و تارنی ریشیدف از کنگره را شکست داد. او در حال حاضر شلاق JD-U است و بسیار نزدیک به Bihar CM Nitish Kumar است. مجموع دارایی های منقول و غیرمنقول اعلام شده وی 1.30 کرور است و هیچ پرونده کیفری علیه وی ثبت نشده است.

استاد استروک توسط نیتیش کومار

بالا بردن راتنش سادا، که اهل شمال پرجمعیت بیهار است، توسط نیتیش کومار، وزیر ارشد، که به دنبال خنثی کردن آسیبی است که جیتان رام مانجی می تواند وارد کند، به عنوان یک ضربه استادانه تلقی می شود، به خصوص اگر قبل از این به NDA به رهبری BJP بازگردد. انتخابات 2024 لوک صبها

سونبرشا MLA همچنین دو پدر و پسر HAM را متهم کرده است که نیتیش کومار را به دلیل “طمع سیری ناپذیر و جاه طلبی خود” رها کرده اند. سادا همچنین منجی را متهم کرد که “به دالیت ها، به ویژه موسهارها، علیرغم اینکه از دهه 1980 وزیر چندین دولت بوده است، علاوه بر مدت کوتاهی به عنوان وزیر امور خارجه، خدمت کرده است.”

گسترش کابینه بیهار

پس از اینکه JD(U) روابط خود را با BJP برای تشکیل دولت ماهاگاتبندان (اتحاد بزرگ) در آگوست 2022 قطع کرد، مدتهاست که توسعه کابینه مورد انتظار بوده است. در حال حاضر، 30 وزیر در کابینه بیهار به دنبال استعفای سومان وجود دارند. بر اساس مجموع قدرت مجلس، حداکثر می تواند 36 وزیر باشد. Mahagathbandhan دارای 164 MLA در مجمع 243 کرسی بیهار است. RJD 16 وزیر، JD(U) 11 و کنگره دو وزیر در کابینه دارد. یک عضو مستقل نیز وجود دارد. در حالی که سانتوش سومان عضو شورای قانونگذاری است، HAM در مجموع چهار نماینده MLA در مجمع دارد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances