رحم خود را بشناسید – نیویورک تایمز

رحم رتروگرا (همچنین به عنوان رحم کج یا نوک دار شناخته می شود) زمانی رخ می دهد که اندام به سمت پایین کمر زاویه پیدا کند. مارس آف دایمز تخمین می زند که حدود 20 درصد از زنان این نوع را دارند و ممکن است در برخی موارد در حین رابطه جنسی باعث درد شود، اما به طور کلی در بارداری تداخلی ایجاد نمی کند.

درد لگن می تواند دلایل زیادی داشته باشد، از جمله عفونت، سندرم روده تحریک پذیر یا مشکلات مثانه، بنابراین آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا بفهمد که چرا برای شما اتفاق می افتد. این همچنین علامت کلاسیک آندومتریوز است، زمانی که بافت رحم به خارج از پایه اصلی خود حرکت می کند و ضایعاتی را در سایر نواحی بدن، مانند حفره لگن یا شکم ایجاد می کند. آندومتریوز می تواند منجر به درد خارج از پریود، در طول قاعدگی یا در حین رابطه جنسی شود. به گفته ACOG، حدود 10 درصد از زنان در سال های باروری به این بیماری مبتلا هستند و اغلب حتی پس از درمان نیز عود می کند.

نظریه های زیادی در مورد علت آندومتریوز وجود دارد. به عنوان مثال، قاعدگی رتروگراد – زمانی که خون قاعدگی برعکس جریان می یابد – ممکن است سلول های آندومتر را از طریق لوله های فالوپ و به داخل حفره شکم بفرستد. کریستین پاتزکوفسکی، دکتر، متخصص زنان در پزشکی جان هاپکینز. او گفت، اما مشخص نیست که چرا سلول‌ها در مکان نامناسبی برای برخی زنان کاشته می‌شوند و رشد می‌کنند اما برخی دیگر نه. همچنین علت دقیق درد به طور کامل شناخته نشده است، اگرچه ممکن است با تورم و التهاب بافت فعال آندومتر در طول قاعدگی جرقه بزند. همه افراد مبتلا به اندومتریوز، حتی در مراحل پیشرفته تر، از درد یا مشکلات دیگر رنج نمی برند.

اندومتریوز یک عامل خطر برای ناباروری است – اما این بدان معنا نیست که همه افراد مبتلا به اندومتریوز حتی در موارد جدی باردار شدن را با مشکل مواجه می کنند. پاتزکوفسکی گفت. (طبق گفته ACOG، حدود 40 درصد از زنان مبتلا به ناباروری، اندومتریوز دارند.) به ندرت، اندومتریوز می تواند به اندام های دیگر، مانند روده، مثانه یا حالب (لوله ای که ادرار را از کلیه به مثانه می برد) حمله کند و به طور بالقوه باعث سایر اندام ها شود. مشکلات جدی سلامتی

اگر به اندومتریوز مشکوک یا تایید شده اید، درمان به علائم، ویژگی های بیماری و اینکه آیا می خواهید بچه دار شوید بستگی دارد. درمان‌های پزشکی می‌تواند شامل درمان هورمونی باشد که از طریق قرص‌های ضدبارداری ترکیبی، پچ یا حلقه انجام می‌شود. یا یک قرص، تزریق، ایمپلنت یا IUD فقط پروژسترون. و همچنین داروهایی به نام آگونیست و آنتاگونیست GnRH. (مسکن‌های درد نیز ممکن است کمک کنند.) اگر درمان‌های خط اول مؤثر نبودند یا اگر فعالانه برای باردار شدن تلاش می‌کنید، ممکن است پزشک شما جراحی لاپاراسکوپی (برای برداشتن ضایعات) را به منظور مشخص کردن تشخیص توصیه کند. پاتزکوفسکی گفت. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد هیسترکتومی (برداشتن رحم) بسته به شدت علائم، سن و خواسته های شخصی شما صحبت کند.

قاعدگی های سنگین شایع هستند و می توانند دلایل زیادی داشته باشند، از جمله قبل از یائسگی یا آی یو دی های خاص. یکی از مشکلات شایع تر: فیبروم رحم، یا تومورهای خوش خیم رحم که می تواند منجر به خونریزی و درد زیاد شود. به گفته دکتر، حدود 65 تا 70 درصد از زنان به طور کلی و بیش از 85 درصد از زنان آفریقایی-آمریکایی تا سن 50 سالگی به این بیماری مبتلا می شوند. دکتر اریکا مارش، دانشیار مامایی و زنان در دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان و رئیس بخش غدد درون ریز تولید مثل و ناباروری. اکثر فیبروم ها بدون علامت هستند. (دکتر مارش گفت: “این تنها چیز خوب در مورد آنهاست.” فیبروم های علامت دار می توانند باعث خونریزی شدید، درد و فشار در شکم شوند. به طور کلی، آنها با پیامدهای بارداری ضعیف‌تر همراه نیستند، اما اگر به اندازه کافی بزرگ هستند یا در موقعیتی قرار دارند که ممکن است در حاملگی یا حاملگی تداخل داشته باشند، ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشند. فیبروم را می توان به روش های مختلفی از جمله از طریق سونوگرافی یا سایر آزمایش های تصویربرداری تشخیص داد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances