زمان پایان دادن به خشونت مبتنی بر جنسیت، تقویت نقش زنان در سیاست و زندگی عمومی است

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در نشست سالانه شورا در ژنو در مورد حمایت از حقوق زنان و دختران گفت که این یک کار فوری است و نیاز به عدم تحمل خشونت مبتنی بر جنسیت وجود دارد.

او این واقعیت نگران‌کننده را برجسته کرد که مدافعان حقوق بشر زن، روزنامه‌نگاران زن، و کسانی که در مناصب دولتی و مناصب تصمیم‌گیری سیاسی هستند، مرتباً مورد حمله «وحشیانه» قرار می‌گیرند.

آمار دلخراش

او گفت: «این گونه اعمال عمدی هستند و متوجه آن‌هایی هستند که مفاهیم سنتی خانواده و جنسیت را به چالش می‌کشند یا هنجارهای اجتماعی سنتی مضر». ترک.

او افزود: «هدف آنها روشن است، اعمال کنترل، تداوم تبعیت و به فعالیت های سیاسی و آرمان ها را در هم بشکند از زنان و دختران.»

برای نشان دادن آن، آقای. تورک به مطالعه اخیر توسط IPU در 39 کشور اشاره کرد. پیدا کرد 81.8 درصد از زنان پارلمان خشونت روانی را تجربه کرده اند، در حالی که 44.4 درصد گزارش داده اند که به مرگ، تجاوز جنسی، ضرب و شتم و آدم ربایی تهدید شده اند.

علاوه بر این، 25.5 درصد نوعی خشونت فیزیکی را متحمل شده بودند.

مطالعه دیگری که توسط یونسکو انجام شده است، تخمین می زند 73 درصد از زنان روزنامه نگار با خشونت آنلاین مواجه شده انداز جمله از طریق انتشار اخبار جعلی، تصاویر دستکاری شده، و تهدیدها و حملات کلامی مستقیم.

تحمل صفر

مقابله با تبعیض ساختاری عمیق مستلزم تغییر جامع و سیستماتیک است. کمیسر عالی تورک خواستار تقویت چارچوب های قانونی ملی برای تضمین برابری جنسیتی و محافظت از زنان در برابر خشونت چه آنلاین و چه آفلاین شد.

“ما باید کدهای رفتاری را با تحمل صفر برای خشونت مبتنی بر جنسیت کمیساریای عالی گفت و مکانیسم‌های گزارش‌دهی مؤثری را برای کسانی که آن را تجربه می‌کنند، ایجاد کنید.

اقدامات بتن، اعم از موقت و دائمی، به فوریت مورد نیاز است. آقای. ترکی خط کشی کرد نیاز به سهمیه برای زنان در زندگی عمومی و سیاسی. او معتقد است که باید زن داد شانس بیشتری برای انتخاب شدن برای خدمت در ارگان های عمومی برای آن، کمپین های آگاهی بخشی و سایر اشکال کمک به زنانی که می خواهند وقت خود را به سیاست اختصاص دهند، مورد نیاز است.

ریم آلسالم، گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان و دختران، که روز جمعه نیز در این شورا سخنرانی کرد، با حمایت از این موضوع گفت: «ما باید موج خشونت علیه زنان و دختران را در عرصه خصوصی، عمومی و سیاسی زندگی متوقف کنیم. اکنون باید این کار را انجام دهیم

مفاهیم باستانی را به چالش بکشید

رئیس دفتر حقوق سازمان ملل متحد (OHCHR) گفت: افزایش مشارکت باید با تغییر رفتار معمول شروع شود.

“ما نیز باید به چالش کشیدن مفاهیم باستانی که کار خانگی و مراقبتی را فقط به زنان و دختران محدود می‌کند،» او تاکید کرد که مشوق‌های اقتصادی، اقدامات حمایت اجتماعی و کمپین‌های برابری جنسیتی می‌توانند نیروی محرکه برای ترویج برابری بیشتر در کل باشند.

آقای. ترک گفت در حال بهبود تحصیلات پیش شرط اساسی برای مشارکت برابر زنان در امور عمومی بود. او بر اهمیت افزایش مشارکت در زمینه‌های سنتی مردانه مانند علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM) تاکید کرد. سیستم های آموزشی و برنامه های درسی باید شامل زنان به عنوان الگو و سهم خود را در طول تاریخ برجسته کنید فقدان دید و تشخیص را برطرف کنید.

«زنان نیمی از بشریت را تشکیل می دهند. برابری جنسیتی مسئله تنها دستاوردهای مجزا برای زنان نیست یک کار جمعی است که به نفع کل جوامع استگفت آقای تورک، از کشورهای عضو و شورا می‌خواهد که متعهد شوند اقدام ملموس و متحول کننده برای مقابله با خشونت مبتنی بر جنسیت علیه زنان و دختران در زندگی عمومی و سیاسی و ارتقای مشارکت و رهبری آنها».

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما