سئو سایت چند زبانه نکات طلایی هنگام سئو سایت چند زبانه نبض بلاگ

سئو داخلی گام اول در سئو است که اگر به طور صحیح انجام نشود بالا آمدن سایت در گوگل غیر ممکن است . بهینه سازی سرعت لود ، سئو تکنیکال و تمامی این موارد در سئوی داخلی موثر هستند اما برای گرفتن بهترین نتیجه بررسی یک متخصص و داشتن همه موارد با هم میتواند شما را با سرعت از رقبا جلوتر ببرد . بدون شک سئو خارجی بدون یک پایه و سئو داخلی خوب امکان پذیر نیست .

اگر می‌خواهید در لیست سیاه گوگل قرار نگیرید، به کاربران سایتتان بیشتر توجه کنید. به نظر شما گوگل از چه ابزارهایی برای سنجش UX و تاثیر آن بر سئو سایت استفاده می کند؟ نظرات ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید. سرعت باز شدن صفحات سایت نقش مهمی در تجربه کاربری دارد و یکی از عوامل افزایش تاثیر UX بر سئو، سرعت سایت است. کاربران تمایل دارند از سایت‌هایی استفاده کنند که سرعت بالایی دارند. گوگل نیز سایت‌هایی با سرعت بالا را زودتر ایندکس کرده و رتبه و جایگاه بالاتری به آن‌ها می‌دهد. به کمک قوانین مفهوم تجربه کاربر، طراحان سایت پیش از هر چیزی خود را در جایگاه کاربر قرار می‌دهند و از نگاه وی به سایت یا اپلیکیشن خود نگاه می‌کنند.

 • به هر یک از فعالیت هایی که جهت بهینه سازی عناصر متفاوت وب سایت انجام می شود سئو داخلی می ‌گویند.
 • سئو خارجی را بیشتر با فرآیند لینک سازی و مدل‌های مختلف آن معرفی می‌کنند و حتی در برخی موارد در تقابل با استانداردهای گوگل و بخشی از سئو کلاه سیاه شناخته می‌شود ولی این طرز نگاه صحیح نیست.
 • سئو فنی این امکان را به موتورهای جستجو خواهد داد تا کیفیت وب سایت شما را در زمانی که به سایتتان قرار است هدایت شوند، ارزیابی کنند.
 • وقتی در یک حوزه ی کوچک و کم مخاطب فعالیت دارید و داده های کمی در مورد کلیدواژه ها دارید سعی کنید کلیدواژه ها را در اولویت دوم قرار دهید.
 • وبلاگ ها و سایت های زیادی وجود دارند که بسیار علاقه مند به بررسی محصولات و سرویس های برند های مختلف هستند.

بله، سئو خارجی می‌توانند تأثیر قابل توجهی در سئو سایت داشته باشند. اگر سایت شما لینک سازی خارجی با کیفیت و مرتبط با محتوای سایت شما داشته باشد، می‌تواند باعث بهبود سئو سایت و در نهایت رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بیانجامد. به طور کلی، سئو خارجی غیرمستقیماً تاثیری بر رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل ندارند؛ اما باعث افزایش ترافیک وب سایت شما از طریق لینک سازی می‌شوند و این امر نیز می‌تواند بهبود رتبه سایت شما را در نتایج جستجوی گوگل به همراه داشته باشد. به هر حال، تأثیر سئو خارجی بر رتبه سایت شما به عوامل دیگری نیز بستگی دارد؛ به عنوان مثال، کیفیت محتوای سایت شما و بهبود تجربه کاربری وب سایت شما هم از عوامل مهم در بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل است. بهتر است بدانید که گوگل از لینک‌سازی خارجی به عنوان یکی از شاخص های مهم در ارزیابی کیفیت و اعتبار سایت ها استفاده می‌کند. به عنوان مثال، لینک‌هایی از سایت‌های با اعتبار بالا و با محتوای مرتبط به سایت شما، می‌توانند به تأثیر قابل توجهی در بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل داشته باشند.

درس 38: بررسی اهمیت سئو ارگانیک در مقابل بازدید خریداری شده

سایتی که شما در آن می خواهید محتوا بارگذاری کنید باید با سلیقه مخاطبان هماهنگی داشته باشد. کپی نبودن محتوا و همچنین معتبر بودن محتوا یکی دیگر از ویژگی های سئو سایت داخلی می باشد. سئو داخلی به محتواهایی که مطابق هدف کاربر است اهمیت می ‌دهد.

بسیاری از مردم برای قیمت‌گذاری روی گذاشتن تبلیغ به رتبه الکسا توجه ویژه‌ای می‌کنند. علاوه بر این اکثر کاربران خوب یا بد بودن یک سایت را از روی رتبه الکسا آن‌ها نگاه می‌کنند. همانطور که بالاتر درباره اهمیت سرعت بارگذاری صفحات سایت صحبت کردیم؛ متوجه شدید که این امر بسیار مهم است. ابزارهای مختلفی برای بررسی سرعت سایت وجود دارد که ابزار Google PageSpeed Insights یکی از معروف‌ترین آن‌ها است.

اگر مقاله نرخ پرش را خوانده باشید؛ میدانید که خروج ناگهانی کاربر از هر صفحه سایت شما باعث ایجاد بانس ریت و کاهش شدید قدرت سئو سایتتان میشود. در ادامه یکی از مهم ترین نکاتی که میتواند باعث شود کاربران تصمیم به خروج ناگهانی از سایت بگیرند؛ همین تجربه کاربری نامناسب است. چه چیزی میتواند بهتر از یک ویدیو چند دقیقه ای؛ مخاطب را در مورد محصول مورد نظر شما روشن کند؟ مطمئن باشید هیچ چیز جای محتوای چند رسانه ای را در سئو محصولات سایت نمیگیرد. بنابراین اکیدا پیشنهاد میکنم تا جایی که منابع به شما اجازه میدهد؛ در مورد محصولات مختلف تحقیق کرده و برای هر کدام محتوای صوتی و ویدیویی ایجاد کنید.

طبق تحقیقات و تجربه‌های انجام‌شده هرچه آدرس URL سایت شما کوتاه‌تر،خواناتر و با موضوع شما مرتبط باشد، تأثیر بهتری در رتبه و سئو سایت شما دارد. این آدرس صفحات یکی از بخش‌هایی است که گوگل توجه بسیاری روی آن‌ها دارد. افراد در دنیای مجازی شایعات مختلفی در رابطه با صنعت، برند و کسب و کار شما می سازند.

این لنز جدید مسیر محتوای شما را تعیین می کند و ترافیک بیشتری را هم روانه ی سایت شما می کند. تازه وقتی حجم جستجوها خیلی کم است داده ها هم از دقت کافی برخوردار نیستند. داده ها پراکندگی زیادی دارند و نرم افزارهایی که مبتنی بر داده های آماری آنلاین هستند خطای زیادی دارند. به زبان ساده تر برای کسب و کارهایی که حجم جستجو خیلی کمتر است داده ها چندان راحت به دست نمی آیند. سایت های زیادی وجود دارند که شاید با توجه به نوع خدماتی که ارائه می کنند ماهانه 100 کاربر بیشتر ندارند.

با توجه به اینکه الگوریتم مرغ مگس‌خوار گوگل در حال پیشرفت است، توجه کنید که متن خود را با کلمات کلیدی، بدون در نظر گرفتن بار معنایی، پر نکنید. درواقع سعی کنید در 100 کلمه ابتدای محتوایتان از کلمه کلیدی استفاده کنید و در ادامه مقاله هم کلمه کلیدی را به مقدار مساوی توزیع نمایید. ونوس وب در سال 1390 با هدف فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه خدمات وب با کیفیت جهانی پایه گذاری شد. تا اینجا اطلاعات زیادی به دست آوردیم، حالا باید وارد مرحله تدوین استراتژی شویم.

این ابزار همه موارد تاثیرگذار در سئو را بررسی کرده و گزارش جامعی را در اختیارمان قرار می‌دهد. برای پیدا کردن لینک‌های شکسته با Screaming frog کارهای زیر را انجام دهید. لینک های شکسته یا 404 صفحاتی هستند که محتوا در آنها به طور کل حذف شده است. به همین منظور مخاطب با دیدن این صفحه، یک حس بدی به او می دهد و صفحه و سایت شما را ترک می کند.

یک شرکت سئوی خوب، شما را هم در جریان پیشرفت کار قرار می‌دهد. این شرکت‌ها به صورت ماهانه یا فصلی به شما شواهد آماری، نرخ تبدیل، میزان پیشرفت رتبه بندی و… را ارائه می‌دهند. قیمت و هزینه خدمات سئو را نمیتوان بصورت دقیق بیان کرد زیرا فاکتورهای زیادی در قیمت سئوی سایت شما دخیل هستند که از جمله می توان به سطح رقابتی کسب و کار شما ، وضعیت کنونی سایت شما و غیره اشاره کرد . 1- سوشیال سیگنال یک خدمات برای ارتقاء سئو سایت با استفاده از سیگنال شبکه اجتماعی می باشد ، این پروژه توسط نت بازده با نام سوشیال سیگنال در شبکه های اجتماعی منتشر می شود. ایجاد بک لینک و لینک‌سازی در سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر پیج اینستاگرام فرین را دنبال کنید؛ میدانید که در این چند وقته شروع کرده ایم به آنالیز سئو سایت دنبال کنندگان.

لینک‌های ایجاد شده (Created Links)

لینک های داخلی هسته اصلی یک وب سایت خوب و یک استراتژی موثر سئو هستند. آخرین گزینه ای که باید ذکر شود ایجاد پیوندهای داخلی به محبوب ترین یا جدیدترین پست ها در وب سایت شما است. ترجیحاً این بخشها را در نوار کناری یا پاورقی وب سایت خود ایجاد کنید تا در همه صفحات و پست ها نمایش داده شود. فراتر از Google ، ایجاد لینک همچنین ابزاری مفید در افزایش آگاهی از برند شما ، ایجاد ترافیک بیشتر که این خود باعث بهبود خوب رتبه الکسا  و کمک به مشتریان بالقوه در درک محصولات و خدمات شما است. همانطور که بر متن های لنگر پیوندهای داخلی کنترل دارید ، می توانید متن های لنگر (انکر تکست )منطبق دقیق داشته باشید.

یک راه برای برطرف کردن این مشکل استفاده از 301redirecte  است.ریدایرکت 301 در حقیقت روشی است که از طریق آن می توان  هنگامی که فرد وارد یک URL می شود وی را به صورت خودکار به URL دیگری منتقل کرد. پاراگراف بالا می گوید که درحالیکه لینک به “سایت های خارجی” در پاورقی ممکن است بی ارزش باشد، اما لینک به “صفحات داخلی” مطمئنا با ارزش است (چقدر این موضوع جای بحث دارد و از سایتی به سایتی دیگر متفاوت است). از پاورقی های متحرک در سایتتان استفاده کنید تا این منطقه را برای موتورهای جستجو جذابتر کنید. همچنین هرچیزی که از صفحه اول به صفحات داخل سایت لینک می شود، تضمینی قوی و مطمئن برای موتورهای جستجو می فرستد که سایت شما ارزش زیادی برای آن صفحات قائل است.

2- سئو یک علم تجربی است و سوشیال سیگنال نیز توسط سئوکاران دنیا یک عمل مثبت برای بهبود سئو و نشان دادن فعال بودن سایت برای گوگل است. خدمات سوشیال سیگنال نیز مانند کارهای دیگر در زمینه سئو هنوز بطور 100% قابل محاسبه برای اندازه گیری میزان تاثیر در سئو نمی باشد ولی تجربه نشان داده است که تاثیر خیلی خوبی برای سایت های دارای سوشیال سیگنال گرفته شده است. لذا باید دقت داشته باشید که نت بازده هیچگونه مسئولیتی در قبال تاثیر مثبت یا منفی سوشیال سیگنال ندارد.

حتما در سطح شهر دیده‌اید که برای این که شهروندان و رانندگان راه خود را پیدا کنند، تابلو هایی وجود دارد تا کاملاً حتی در شب متوجه مسیر خود شوند. حالا ما برای راحتی ربات های جستجو گر، تابلو هایی از مسیر صفحات وب برای آن ها قرار می دهیم تا سریع تر سایت را بررسی کنند. در واقع نقشه سایت فایل های XML هستند که با نصب افزونه های سئو و تنظیم کردن آن، می توانید به راحتی این فایل را ایجاد کنید. مثلا اگر در این صفحات الِمانی وجود دارد که باعث افزایش تعداد درخواست های سایت به سرور میشود؛ آنها را حذف کنید تا صفحه سریع تر بارگذاری شود. پیشنهاد میکنم برای درک بهتر؛ مقاله افزایش سرعت سایت را بخوانید.

 • بخش بزرگی از آن توسط لینک بیلدینگ یا لینک سازی خارجی صورت می‌گیرد.
 • برای لینک سازی خارجی نیز می‌توانید از دو روش کلاه‌سیاه و یا کلاه‌سفید استفاده کنید.
 • برای اینکه شما بتوانید سئو سایت خود را در تقویت کنید نیاز است که اطلاعات تان در مورد الگوریتم های موتور جستجو به روز باشد.
 • در ادامه توضیحات بالا؛ به هیچ عنوان در سایت های فروشگاهی و حتی غیر فروشگاهی، صفحات یتیم نسازید.
 • همه‌ی ما تجربه گوش دادن به پادکست‌های مختلف در اوقات فراغات، حین کار یا زمانی که سوار مترو هستیم را داریم.
 • یکی دیگر از روش‌هایی که می‌تواند در سئو خارجی شما تاثیر مثبتی داشته باشد، حضور در تالارهای گفتگو و فروم‌هاست.

ما در سئو ارزان خدمات لینک‌سازی را برای وبمستران و سئوکارها مهیا کرده‌ایم. سئو خارجی (off page SEO) یا سئو خارج از سایت، همه‌ی فعالیت‌هایی است که خارج از وب‌سایتمان صورت می‌گیرد؛ حالا یا به دست خودمان یا توسط کاربران دیگر. هر سایتی با هر هدفی، علاوه بر صفحه‌ی خانه، یک یا چند صفحه‌ی مهم دارد. زمانی که در مورد سئو خارجی حرف می‌زنیم باید علاوه بر داشتن دیدی کلی درمورد وب‌سایتمان، اعتباری بیشتری برای این صفحات مهم در نظر بگیریم. این موضوع زمانی ارزش بیشتری پیدا می‌کند که به دنبال لینک سازی خارجی هستیم. زمانی که تصمیم به لینک سازی خارجی می‌‌گیریم باید لینک‌هایمان را با انکرهای مناسب که توضیح‌دهنده‌های خوبی برای صفحه‌ی ما هستند به مقصد درست بفرستیم.

باید تمامی لینک‌های اسپم را پاک‌کنید و با روش‌های قانونی و صحیح ( سئو کلاه‌سفید) اقدام به لینک سازی خارجی نمایید. به وسیله این نوع از محتوا می توانید هم با قرار دادن لینک داخلی بک لینک بدست بیاورید و هم از طریق قرار دادن لینک این صفحات در وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی بک لینک کسب کنید. بهتر است در زمان طراحی سایتتان به این نکته توجه داشته باشید که هرچقدر کاربران شما راحت‌تر بتوانند از امکانات اشتراک‌گذاری محتوای سایت در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنند، برای شما مفیدتر خواهد بود. اگر می‎‌خواهید یک گام جلوتر بردارید، می‌توانید به‌جای نمایش پست‌های خود به مخاطبان عام، کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی خود را به‌منظور هدف قراردادن افرادی که به‌احتمال زیاد به پست شما لینک دهند، بهینه کنید. به طور خلاصه، شبکه‌های اجتماعی در صورت استفاده صحیح می‌توانند به طور غیرمستقیم به سئو خارجی شما کمک کنند.

یعنی در سئو کلاه‌سیاه سعی در فریب دادن موتور جستجو و دور زدن قوانین داریم. این روش نسبت به سئو کلاه‌سفید زودتر نتیجه می‌دهد اما تأثیر آن ابدی نیست. گوگل مدام در حال به‌روزرسانی الگوریتم‌ها و ساخت الگوریتم‌های جدید برای شناسایی این‌گونه تکنیک‌ها می‌باشد. با شناخته شدن خود می توانید از افرادی که متولی این رویدادها و جلسات هستند و نیز شرکت کنندگان بخواهید که در سایت،سئو وبلاگ و رسانه اجتماعی خود با قرار دادن مقاله شما به سایت تان بک لینک اختصاص دهند. به محتوایی که مستعد دیده شدن بیشتر توسط کاربران است و می تواند بک لینک زیادی را برای سایت به ارمغان بیاورد در اصطلاح محتوای ویروسی می گویند.

شما به‌راحتی می‌تواند با یک پست میهمان، یک‌اینفوگرافیک ساده اما دقیق یا حتی یک نظر سنجی در بستر شبکه‌های اجتماعی، از طریق بازاریابی محتوایی بر سایت خود اعتبار کسب کنید. از آنجایی که لینک سازی خارجی از طرف گوگل و سایر موتورهای جستجو، آف پیج کلاه سایه محسوب می‌شود،  باید روش‌هایی را به کار ببریم که طبیعی به نظر برسد. یکی دیگر از مواردی که سفارش بک لینک شاید نسبت به چند مورد قبلی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، متن انکر تکست لینک داخلی است. هنگامی که شما یک صفحه را با یک عبارت کلیدی یا انکر تکست لینک می کنید، به گوگل نشان می دهید که این صفحه در مورد همان انکر تکست است. هنگام لینک دادن، سعی کنید از کلمات کلیدی پر جستجو استفاده کنید تا گوگل به صفحه مورد نظر با همان کلمه کلیدی رتبه بدهد.

منظورم عنوانی است که در آن از کلمه کلیدی اصلی صفحه استفاده کرده باشید، طول زیادی نداشته باشد و در نهایت اینکه کاربر را ترغیب به کلیک کند. شما همچنین احتمالاً در وب سایت خود پیوندهایی دارید که برای SEO مهم نیست. برای مثال اگر در صفحه اصلی برای مشتری خود پیوند ورود دارید ، نمی خواهید ارزش پیوند را به صفحه ورود خود نشت دهید – آن صفحه نیازی به رتبه بالایی در نتایج جستجو ندارد.

برای سفارش آنلاین سئوی پایه کافیست در سایت ثبت نام نموده و سفارش آنلاین سئوی پایه ثبت نمائید تا بلافاصله فاکتور دریافت نمائید و سپس تصمیم گیری فرمائید. اطلاعاتی که در بالا اشاره کردیم به‌صورت اعداد و ارقام در یک نگاه در اختیار شما قرار می‌گیرد. حالا اگر به دنبال اطلاعات دقیق‌تر هستید از منوی سمت چپ روی گزینه‌ی Backlinks کلیک کنید تا جزئیات بیشتری به شما نمایش داده شود. کمتر کسی دانشی که با سعی و تلاش به دست آورده را به دیگران ارائه می‌دهد به همین دلیل برای آموزش تخصصی در هر حوزه‌ای، نیازمند مراجعه به منابع خارجی هستیم. شاید اگر به 7 نکته‌ای که در بخش قبل گفتیم توجه نداشته باشید راه‌اندازی PBN ساده و ارزان بنظر برسد ولی احتمال شناسایی آن توسط گوگل و جریمه شدن سایت‌ها بسیار بالا خواهد بود. الگوریتم‌های جدید و سیستم EEAT به قدری قدرتمند شدند که بدون وجود لینک نیز می‌توانند اعتبار یک سایت را تشخیص دهند.

چرا به سئو سایت احتیاج است؟

این کار باعث می شود اطلاعات این صفحه ها پس از جستجوی یک عبارت خاص در کسری از ثانیه برای کاربر به نمایش در بیاید. در بالاتر درباره تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه و سئو کلاه‌سفید توضیح کامل دادیم. برای لینک سازی خارجی نیز می‌توانید از دو روش کلاه‌سیاه و یا کلاه‌سفید استفاده کنید. روش‌هایی مانند خرید لینک‌های اسپم (خرید لینک از سایت‌های بی‌کیفیت) جزء تکنیک‌های سئو کلاه‌سیاه است.

قبل از هرچیز باید این واقعیت را بدانید که فرآیند چند زبانه کردن سایت و سپس سئوی آن فرایندی سخت و زمان‌بر است. اگر سایت کوچکی دارید، شما نیازی به بازار جهانی ندارید و بازار داخلی برای شما کفایت می‌کند؛ پس بهتر است بجای سایت چند زبانه، وقت و سرمایۀ خود را جای دیگری هزینه کنید. این الگوریتم محتوای نامناسب و کپی شده از سایت‌های دیگر را شناسایی می‌کند و باعث جریمه شدن سایت‌ها می‌شود. درصورتی‌که شما با این الگوریتم جریمه‌شده‌اید، با به‌روزرسانی صفحات ضعیف و کپی شده سایتتان، شانس بازگشت دارید. با استفاده از ابزار پرکاربرد گوگل آنالیتیکس (google-analytics) می‌توانید اطلاعاتی درباره کاربران، مدت‌زمان سپری کرده در سایت شما، آمار بازدید صفحات، نرخ تبدیل کاربران به مشتری و بسیاری از اطلاعات پرکاربرد دیگر را به دست آورید. بعد از گوگل وب کنسول، بهترین ابزار برای تحلیل رفتار کاربران محسوب می شود.

 • برند شما باید روی موضوعات و تمام موارد مربوط به محصولات و خدمات تان سوار شود.
 • بنابراین اگر می خواهید لینک سازی داخلی شما تاثیر زیادی در رشد سایت داشته باشد، بهتر است تعداد لینک های کمتری داشته باشید.
 • برای چنین مواقعی بهترین حالت این است که گزینه‌ای در سایت قرار دهید که کاربر بتواند زبان مورد نظر خود را انتخاب کند.
 • برای صفحاتی که یک محتوای یکسان را زبان‌های مختلف نوشته‌اند، باید از تگ hreflang استفاده کنید تا اعتبار هر صفحه به خود آن صفحه تعلق بگیرد.
 • تمام کاربران همیشه از صفحه اصلی وارد سایت نمی‌شوند، پس سایت باید طوری طراحی شود که دسترسی برای کاربر برای رسیدن به مطالب دیگر حداکثر با 3 کلیک صورت گیرد.

برخی از آن‌ها توسط افراد حرفه‌ای انجام شده‌ و نتایج خوبی به دنبال داشته‌اند. اما برخی دیگر مانند گذشته تأثیرگذار نیستند و نباید به سراغ آن‌ها بروید. در ادامه، موثرترین تکنیک‌های سئو Off-Page را معرفی خواهیم کرد تا در صورت نیاز از آن‌ها برای لینک بیلدینگ استفاده کنید.

دومین نکته هم به نرخ CTR و شانس کسب مخاطب مربوط است؛ به این معنی که اگر در صنعت ما رقابت جدی در تبلیغات گوگل وجود داشته باشد قاعدتا سهم رتبه‌های برتر از کلیک کاهش یافته و رسیدن به رتبه 1 گوگل به اندازه‌ای که باید اثربخش نیست. فعالیت‌های جانبی و پیدا کردن روش‌هایی برای فریب گوگل موجب می‌شود که تمرکز و زمان کافی برای سایت خود نداشته باشیم. تعیین هریک از این فاکتورها برای سایت به عوامل متعددی در داخل و خارج سایت وابسته است. مثلا اگر یک رسانه معتبر پزشکی به سایت ما که ارائه دهنده خدمات درمانی است ارجاع دهد بر روی اعتبار و قابل اعتماد بودن آن تاثیر مستقیم خواهد داشت. بعد از پیدا کردن سایت‌های مربوطه، با آن‌ها مذاکره کرده و مطالب خود را به اشتراک بگذارید. تحلیل رقبا یکی دیگر از خدمات سئو ارائه شده در مسیر سئو میباشد با تحلیل رقبا میتوان یافت که رفتار آن ها در کلمات مختلف چگونه است و با تحلیل رفتار آن ها میتوان از کلمات مربوطه پیشی گرفت.

 • برندها معمولا قابل‌اعتمادتر هستند و احتمالاً مورد اعتماد کاربران قرار خواهند گرفت و این به معنی تجربه کاربری بهتر و شادتر بودن کاربران گوگل است.
 • ما در سئو ارزان خدمات لینک‌سازی را برای وبمستران و سئوکارها مهیا کرده‌ایم.
 • در ابتدا فرض می‌کنیم که می‌خواهید یک سایت دو زبانۀ فارسی و انگلیسی داشته باشید؛ پس در قدم اول باید یک بخش جداگانه برای زبان دوم سایت خود (زبان انگلیسی) در نظر بگیرید.
 • گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر با استفاده از لینک‌ها، سایت‌ها را تعقیب می‌کنند.
 • سئو تکنیکال یا همان فنی به تمامی جوانب فنی یک وب سایت می پردازد و مواردی همچون هاست، سرعت وب سایت، نقشه ایکس ام ال، ربات و همچنین ده ها استراتژی دیگر که می توان در این سئو پیاده سازی شود.

توصیه می‌کنم مقاله «8 ترفند شبکه اجتماعی برای رشد هر استارتاپ» بخوانید. مهم‌ترین کی‌وردهای سایتان را در گوگل جستجو کنید و ببینید کدام سایت رتبه‌ اول را دارد. پیشنهاد می‌کنم تنها به یک سایت اکتفا نکنید و حداقل 3 رتبه‌ی اول جستجو را به لیست رقبای خود اضافه کنید. اگر فکر می‌کنید کسب‌وکارتان بستر مناسبی برای تولید پادکست نیست، شاید نیاز باشد سراغ یک اتاق فکر خلاق بروید. مطمئن باشید که می‌توانید موضوع مناسب برای تولید پادکست در ارتباط با کسب‌وکارتان را بیابید. این امکان وجود دارد که یک سایت اینترنتی مرتبط با یک موقعیت مکانی ثبت شده در گوگل باشد و از این طریق شانس ما برای دیده شدن در جستجوهای محلی (مثلا عبارت “رستوران ایتالیایی میرداماد”) را افزایش دهد.

شاید بپرسید استفاده از شبکه‌های اجتماعی چه تأثیری روی سئو خارجی سایت دارد؟ یکی از مزیت‌های شبکه‌های اجتماعی این است که شما با عضویت در آن‌ها و ساخت صفحه برای سایت خود، می‌توانید لینک سایت و مطالب خود را در آن‌ها به اشتراک بگذارید. مزیت دیگر شبکه‌ها این است که با فعالیت در آن‌ها شما در حال برند سازی هستید. درواقع با قرار دادن لینک یکی از مطالبتان در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توجه مخاطبان را جلب می‌کنید و آن‌ها را برای لایک، کامنت و به اشتراک‌گذاری مطالبتان تشویق می‌کنید. درواقع با کمک سئو، باعث می شوید سایت شما توسط گوگل شناسایی گردد، زمینه فعالیت شما مشخص شود و بر اساس کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت شما (در مثال خرید لباس) سایتتان را در صدر نتایج جستجو نشان دهد. این یعنی سئو به افزایش بازدید و خرید سایت شما کمک ویژه‌ای می‌کند.

پلتفرم های شخصی لینک سازی ما و شبکه های خبری و ربات های اتوماتیک بک لینک ، سئو را با کمک هوش مصنوعی از همیشه آسان تر کرده اند . سئو داخلی با یک درک متفاوت از عملکرد موتور های جستجو بررسی میشود . برای سفارش لینک سازی خارجی و مشاوره سئو داخلی به ما در تلگرام پیام دهید یا پلن های ما را در سایت بررسی کنید . خدمات سئو سایت با استفاده از روش‌های هوشمندانه (مثل استفاده درست از کلمات کلیدی، بهبود سرعت لود صفحه، ساختار صفحه، نحوه طراحی قالب و…) به وبسایت‌تان کمک می‌کنند که جزو صفحات اول در نتایج جستجو باشد.

از میان شبکه‌های اجتماعی می‌توان به توییتر (ایکس)، فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین اشاره کرد. زمانی که کاربران در بستر این شبکه‌ها فعالیتی می‌کنند نظیر لایک، کامنت، فالو، ذخیره یا بازنشر اطلاعات مرتبط با شما، گوگل این فعالیت‌ها را سیگنال در جهت اعتباریابی وب‌سایت یا برند شما تلقی می‌کند. درست است که تولید محتوا، بخش مهمی از استراتژی‌های سئو داخلی وب‌سایت است؛ اما اگر به‌درستی اقدام به تولید محتوای باکیفیت و مرتبط کنید شانس بیشتری برای مانور در بخش سئو خارجی نیز خواهید داشت. یکی از معیارهای گوگل برای تشخیص لینک سازی غیرطبیعی و جریمه سایت‌ها، توجه به تنوع انکرتکست و تعادل میان لینک‌های فالو و نوفالو است.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما