ساختار باتری های بازیابی شده از پوست پوست

فرارو- دانشمندان اخیراً نوعی باتری از الکترولیت موجود در پوست ساخته اند. از آنجایی که باتری های قابل شارژ سنتی که معمولاً باتری های لیتیوم یونی هستند، به راحتی قابل تجزیه زیستی نیستند و به محیط زیست آسیب می رسانند، بسیاری از مردم در سراسر جهان در تلاش برای تولید باتری های سازگار با محیط زیست هستند.

بر اساس این گزارش، «لیانگ بینگ هو» مدیر مرکز نوآوری مواد دانشگاه مریلند می گوید: باتری های مختلفی که این روزها تولید می شوند، احتمال بروز مشکلات زیست محیطی را افزایش می دهند. به عنوان مثال، صدها سال طول می کشد تا جداکننده های پلی پروپیلن و پلی کربنات که به طور گسترده در باتری های لیتیوم یون استفاده می شوند، تجزیه شوند و به محیط زیست اضافه شوند.

باتری ها از الکترولیت برای حرکت یون ها بین پایانه های مثبت و منفی استفاده می کنند. این الکترولیت ها معمولا مایع، مخمر یا ژل هستند و بسیاری از باتری ها از مواد شیمیایی قابل اشتعال یا خورنده برای این منظور استفاده می کنند. یک باتری جدید که می تواند منابع انرژی باد و خورشید را در مقیاس بزرگ ذخیره کند، از ژل الکترولیت ساخته شده از یک ماده بیولوژیکی به نام کیتوزان استفاده می کند.

کیتوزان محصولی است که از کیتین به دست می آید. می توان آن را از منابع بسیاری تهیه کرد. از جمله آنها می توان به دیواره سلولی قارچ ها، اسکلت بیرونی سخت پوستان و ماهی های مخلوط اشاره کرد. فراوان ترین منبع کیتوزان اسکلت بیرونی سخت پوستان از جمله خرچنگ، میگو و خرچنگ است و به راحتی از ضایعات غذاهای دریایی به دست می آید.

ساختار باتری های بازیابی شده از پوست پوست

حدود دو سوم باتری های ساخته شده با این الکترولیت ها می توانند توسط میکروب ها تجزیه شوند. این الکترولیت کیتوزان در عرض پنج ماه کاملاً تجزیه می شود.

او می گوید: روی در پست زمین از لیتیوم فراوانتر است. به طور کلی، باتری های مبتنی بر سرب ارزان تر و ایمن تر هستند. این باتری ها 99.7 درصد راندمان انرژی را پس از 1000 چرخه ارائه می دهند. باتری های مبتنی بر سرب گزینه مناسبی برای ذخیره انرژی تولید شده توسط باد و خورشید و در نهایت انتقال آن به شبکه برق خواهند بود.

او و تیمش امیدوارند که در آینده بتوانند باتری هایی بسازند که سازگارتر با محیط زیست باشند و باتری هایی تولید کنند که تمام اجزای آن قابل تجدید باشند.

منبع: راهنما

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما