سازمان جهانی بهداشت، چین را به پنهان کردن اطلاعات در مورد منشاء کووید متهم کرد

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه مقامات چینی را به دلیل خودداری از تحقیقاتی که ممکن است منشا کووید را به حیوانات وحشی مرتبط کند، سرزنش کرد و پرسید که چرا این داده‌ها سه سال پیش در دسترس نبودند و چرا اکنون گم شده‌اند.

قبل از ناپدید شدن داده‌های چینی، یک تیم بین‌المللی از متخصصان ویروس این تحقیق را که در ژانویه به صورت آنلاین ظاهر شد، دانلود و تجزیه و تحلیل کردند. آنها می گویند که از این ایده حمایت می کند که همه گیری ممکن است زمانی شروع شده باشد که سگ های راکون تجارت غیرقانونی انسان را در بازار غذاهای دریایی ووهان آلوده کردند.

اما زمانی که متخصصان پیشنهاد همکاری در تجزیه و تحلیل با همتایان چینی خود را دادند، توالی‌های ژن از پایگاه داده علمی حذف شدند.

“این داده ها می توانست – و باید – سه سال پیش به اشتراک گذاشته می شد.” تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت. او گفت که شواهد گمشده اکنون “باید فوراً با جامعه بین المللی در میان گذاشته شود.”

به گفته کارشناسانی که در حال بررسی آن هستند، این تحقیق شواهدی را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد سگ‌های راکون، حیوانات روباه‌مانندی که به انتشار ویروس‌های کرونا معروف هستند، DNA را در همان مکان در بازار ووهان به جای گذاشته‌اند که امضاهای ژنتیکی کروناویروس جدید نیز کشف شده است.

به نظر برخی از کارشناسان، این یافته نشان می دهد که حیوانات ممکن است آلوده شده باشند و ممکن است ویروس را به انسان منتقل کرده باشند.

با حجم عظیمی از اطلاعات ژنتیکی گرفته شده از سواب‌های قفس حیوانات، چرخ دستی‌ها و سطوح دیگر در بازار ووهان در اوایل سال 2020، داده‌های ژنتیکی از زمانی که یک سال پیش در مقاله‌ای از آن مطلع شدند، کانون انتظارات بی‌قرار در میان کارشناسان ویروس بود. دانشمندان چینی

یک زیست‌شناس فرانسوی هفته گذشته توالی‌های ژنتیکی را در پایگاه داده کشف کرد و او و تیمی از همکارانش شروع به استخراج آن‌ها برای سرنخ‌هایی درباره منشأ همه‌گیری کردند.

آن تیم هنوز مقاله ای در مورد یافته ها منتشر نکرده است. اما محققان این هفته در جلسه‌ای که شامل ارائه‌ای توسط محققان چینی در رابطه با همان داده‌ها بود، تجزیه و تحلیلی از این ماده را به یک گروه مشاوره سازمان بهداشت جهانی ارائه کردند.

سارا کوبی، اپیدمیولوژیست و زیست شناس تکاملی در دانشگاه شیکاگو گفت: به نظر می رسد این تجزیه و تحلیل با ادعاهای قبلی دانشمندان چینی در تضاد است که نمونه های گرفته شده در بازار که برای کروناویروس مثبت بودند تنها توسط افراد بیمار حمل شده است. در تحقیقات اخیر

دکتر دکتر می‌گوید: «بعید است که این مقدار DNA حیوانی، به‌ویژه DNA سگ راکون، با نمونه‌های ویروسی مخلوط شده باشد، اگر بیشتر آلودگی انسان باشد.» کوبی گفت.

سؤالات در مورد چگونگی جمع آوری نمونه ها، دقیقاً حاوی چه چیزی و دلیل ناپدید شدن شواهد باقی می ماند. با توجه به ابهامات، بسیاری از دانشمندان با احتیاط واکنش نشان دادند و گفتند که ارزیابی تحقیقات بدون مشاهده گزارش کامل دشوار است.

این ایده که یک حادثه آزمایشگاهی می‌تواند به طور تصادفی باعث ایجاد همه‌گیری شود، در هفته‌های اخیر به دلیل یک ارزیابی اطلاعاتی جدید از وزارت انرژی و جلسات استماع رهبری جدید مجلس نمایندگان جمهوری‌خواه، در کانون توجه مجدد قرار گرفته است.

اما تعدادی از کارشناسان ویروس که با آخرین تحلیل‌ها درگیر نیستند، گفتند که آنچه در مورد سواب‌های جمع‌آوری‌شده در بازار شناخته شده بود، نشان می‌دهد که حیواناتی که در آنجا فروخته می‌شوند جرقه همه‌گیری را زده‌اند.

دکتر دکتر “این دقیقاً همان چیزی است که انتظار دارید اگر ویروس از یک میزبان میانی یا چندگانه میانی در بازار ظاهر شود.” کوبی گفت. من فکر می کنم از نظر زیست محیطی، این به یک پرونده بسته نزدیک است.»

دکتر. کوبی یکی از 18 دانشمندی بود که در ماه مه 2021 نامه ای تاثیرگذار در مجله Science امضا کرد و خواستار بررسی جدی سناریویی شد که در آن ویروس ممکن بود از آزمایشگاهی در ووهان سرایت کند.

روز جمعه، او گفت که نشت های آزمایشگاهی همچنان خطرات زیادی را به همراه دارد و نظارت بیشتری بر تحقیقات در مورد پاتوژن های خطرناک لازم است. غرفه دکتر کوبی اضافه کرد که انباشته ای از شواهد – مربوط به دسته بندی موارد انسانی در اطراف بازار ووهان، تنوع ژنتیکی ویروس ها در آنجا، و اکنون داده های سگ راکون – باعث تقویت منشأ بازار شد.

به نظر نمی رسد که داده های ژنتیکی جدید ثابت کند که یک سگ راکون به ویروس کرونا آلوده شده است. حتی اگر چنین بود، این احتمال وجود داشت که حیوان دیگری آن ویروس را به مردم منتقل کند یا حتی فردی که به ویروس آلوده شده بود می توانست آن را به سگ راکون منتقل کند.

برخی از دانشمندان روز جمعه بر این نکات تأکید کردند و گفتند که داده‌های ژنتیکی جدید بحث در مورد منشاء همه‌گیری را تغییر چندانی نداد.

دیوید فیسمن، اپیدمیولوژیست در دانشگاه تورنتو، که نامه مه 2021 در Science را نیز امضا کرده است، می گوید: «ما می دانیم که این یک ویروس بی بند و بار است که دسته ای از گونه ها را آلوده می کند.

دانشمندان چینی در فوریه 2022 مطالعه ای را منتشر کردند و نمونه های بازار را بررسی کردند. برخی از دانشمندان حدس می زنند که محققان چینی ممکن است این داده ها را در ماه ژانویه ارسال کرده باشند، زیرا آنها باید آنها را به عنوان بخشی از بررسی مطالعه خود توسط یک مجله علمی در دسترس قرار دهند.

مطالعه چینی نشان داد که نمونه‌هایی که برای ویروس مثبت بودند، از افراد آلوده به‌جای حیواناتی که در بازار فروخته می‌شدند، تهیه شده بودند. این با روایتی که مدت‌ها توسط مقامات چینی اعلام شده بود مطابقت داشت: اینکه ویروس نه تنها از خارج از بازار، بلکه از خارج از کشور نیز سرچشمه گرفته است.

اما گزارش چینی سرنخ هایی به جا گذاشته بود مبنی بر اینکه مواد ویروسی موجود در بازار با مواد ژنتیکی حیوانات مخلوط شده است. و دانشمندان گفتند که تجزیه و تحلیل جدید توسط تیم بین المللی نشان دهنده ارتباط قوی تر با حیوانات است.

جرمی کمیل، ویروس شناس در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه ایالتی لوئیزیانا، شریوپورت، می گوید: «از نظر علمی، ثابت نمی کند که سگ های راکون منبع بوده اند، اما مطمئناً بوی آن شبیه سگ های راکون آلوده در بازار است.

وی افزود: “این موضوع سوالات بیشتری را در مورد آنچه که دولت چین واقعا می داند ایجاد می کند.”

دانشمندان هشدار دادند که مشخص نیست که مواد ژنتیکی ویروس و سگ‌های راکون به طور همزمان رسوب کرده باشند.

مایکل ایمپریال، ویروس شناس در دانشگاه میشیگان، گفت که بسته به پایداری مواد ژنتیکی ویروس و حیوانات، “آنها ممکن است در زمان های بالقوه بسیار متفاوتی در آنجا رسوب کرده باشند.”

با این حال، دکتر آرتورو کازادوال، ایمونولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ که مطالعه اخیر را با دکتر دکتر نویسندگی کرده است. Imperiale با بررسی منشأ ویروس کرونا، گفت که پیوند مواد حیوانی و ویروسی با این وجود به شواهد یک رویداد سرریز طبیعی اضافه شده است.

او گفت: “من می گویم این ایده انسان و دام را تقویت می کند، یعنی این تصور که از یک حیوان در بازار آمده است.”

در غیاب حیوان واقعی که اولین بار ویروس را به مردم منتقل کرد، دکتر. کاسادوال گفت، ارزیابی منشأ شیوع همیشه مستلزم سنجش احتمالات است. در این مورد، حیوانات فروخته شده در بازار قبل از شروع نمونه برداری توسط محققان در اوایل سال 2020 حذف شدند و یافتن مقصر غیرممکن بود.

تیم استرنز، رئیس تحصیلات تکمیلی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه راکفلر در نیویورک، گفت که آخرین یافته “یک قطعه جالب از پازل” است، اگرچه به گفته او “به خودی خود قطعی نیست و نیاز به کشف بیشتر را برجسته می کند.” بررسی کامل.»

با وجود تمام عناصر گمشده، برخی از دانشمندان گفتند که یافته‌های جدید نشان می‌دهد که دانشمندان توانسته‌اند اطلاعاتی را درباره آغاز همه‌گیری جمع‌آوری کنند، از جمله آدرس خانه برای بیماران اولیه و داده‌های توالی بازار.

تئودورا هاتزیوآنو، ویروس شناس در دانشگاه راکفلر، گفت که انتشار داده های خام بسیار مهم است. اما، او گفت، “من فکر می کنم شواهد در حال حاضر در مورد منشاء بازار بسیار زیاد است.”

او گفت و آخرین داده‌ها، “بعیدتر می‌سازد که این موضوع از جای دیگری شروع شده باشد.”

فلیسیا گودروم، ایمونوبیولوژیست در دانشگاه آریزونا، گفت که یافتن ویروس در یک حیوان واقعی قوی‌ترین شواهد مبنی بر منشأ بازار است. اما یافتن ویروس و مواد حیوانی در همان سواب نزدیک بود.

او گفت: “از نظر من، این بهترین چیز بعدی است.”

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه