سازمان ملل می گوید برای جلوگیری از قحطی در سومالی حداقل یک میلیارد دلار نیاز است

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل روز سه‌شنبه پیش‌بینی کرد که برای جلوگیری از قحطی در سومالی در ماه‌های آینده و اوایل سال آینده، زمانی که انتظار می‌رود دو فصل خشک دیگر خشکسالی تاریخی را که کشور شاخ آفریقا را تحت تأثیر قرار داده است، تشدید کند، به حداقل یک میلیارد دلار نیاز فوری خواهد داشت.

مارتین گریفیتس در یک نشست ویدیویی از موگادیشو پایتخت سومالی گفت که گزارش جدیدی از یک هیئت معتبر متشکل از کارشناسان مستقل می گوید که قحطی در سومالی بین اکتبر و دسامبر رخ خواهد داد “اگر ما موفق به جلوگیری از آن نشویم و از آن اجتناب نکنیم. در سال‌های 2016 و 2017 نیز چنین بوده است.»

معاون وزیر کل در امور بشردوستانه به خبرنگاران سازمان ملل گفت که بیش از یک میلیارد دلار بودجه جدید علاوه بر درخواست سازمان ملل در حدود 1.4 میلیارد دلار مورد نیاز است. او گفت که این درخواست به لطف آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده که در ماه ژوئیه اهدای 476 میلیون دلاری کمک های بشردوستانه و توسعه را اعلام کرد، “بسیار خوب تامین شده است.”

شبکه سیستم‌های هشدار زودهنگام قحطی که توسط USAID ایجاد شده است، در گزارشی روز دوشنبه گفت که پیش‌بینی می‌شود قحطی اواخر امسال در سه منطقه در منطقه خلیج جنوب شرقی سومالی، از جمله Baidoa بدون کمک‌های بشردوستانه فوری ظاهر شود.

بر اساس تحلیل اخیر طبقه‌بندی مرحله امنیت غذایی یکپارچه یا IPC که توسط شبکه برای توصیف شدت استفاده می‌شود، تا ۷.۱ میلیون نفر در سراسر سومالی برای درمان و پیشگیری از سوء تغذیه حاد و کاهش تعداد مرگ‌های ناشی از گرسنگی به کمک فوری نیاز دارند. از ناامنی غذایی

منطقه شاخ آفریقا برای اولین بار در بیش از نیم قرن گذشته شاهد چهار فصل بارانی ناموفق بوده است که حدود 20 میلیون نفر را در یکی از فقیرترین و آشفته ترین مناطق جهان به خطر انداخته است.

گریفیث گفت که هواشناسان احتمال پنجمین فصل بارانی ناموفق را از اکتبر تا دسامبر پیش‌بینی کرده‌اند و ششمین فصل بارانی ناموفق از ژانویه تا مارس سال آینده نیز محتمل است.

او گفت: «این اتفاق قبلاً در سومالی رخ نداده بود. “این بی سابقه است.”

ما در حال کوبیدن بر طبل و تکان دادن درختان بوده ایم و تلاش می کنیم از نظر توجه، چشم انداز، و احتمالات و وحشت قحطی که به شاخ آفریقا آمده است در سطح بین المللی حمایت کنیم – شاید اول اینجا در سومالی، اما اتیوپی و کنیا. گریفیث گفت، احتمالاً آنها خیلی عقب نیستند.

او گفت که برنامه جهانی غذای سازمان ملل اخیرا به 5.3 میلیون سومالیایی کمک کرده است که “خیلی زیاد است، اما اگر قحطی بیاید بدتر خواهد شد.” وی گفت: 98 درصد این کمک ها از طریق توزیع نقدی از طریق تلفن انجام می شود.

اما هزاران نفر کمکی دریافت نمی‌کنند و خانواده‌های گرسنه در سومالی روزها یا هفته‌ها در زمین‌های خشک شده در جستجوی کمک سرگردان بوده‌اند.

گریفیث گفت که یک چالش بزرگ دسترسی به مردم قبل از اینکه از خانه‌هایشان نقل مکان کنند، برای کمک به جلوگیری از آوارگی گسترده است.

بسیاری از سومالیایی ها دامپروری می کنند که برای بقای آنها کلیدی است، اما او گفت که سه میلیون حیوان به دلیل کمبود باران مرده یا سلاخی شده اند.

گریفیث گفت: «تداوم خشکسالی، تداوم شکست فصول بارانی به این معنی است که شیوه زندگی یک نسل در معرض تهدید است.

او گفت که جامعه بین‌المللی باید به سومالیایی‌ها کمک کند تا راه دیگری برای زندگی و امرار معاش پیدا کنند، که برای کاهش تأثیر تغییرات آب و هوایی به بودجه توسعه و بودجه نیاز دارد.

گریفیث، یک دیپلمات بریتانیایی، گفت که جنگ در اوکراین بر کمک های بشردوستانه تأثیر گذاشته است، به طوری که درخواست های بشردوستانه سازمان ملل در سراسر جهان به طور متوسط ​​حدود 30 درصد از پول مورد نیاز را دریافت می کند.

او گفت: «خطاب به کشورهایی که به طور سنتی بسیار سخاوتمند هستند، از جمله کشور من و بسیاری دیگر. لطفا سومالی را فراموش نکنید. “

(AP)

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما