شریک اسپیس ایکس قصد دارد ایستگاه فضایی تجاری را راه اندازی کند

ثبت نام برای خبرنامه علمی نظریه شگفتی CNN. با اخبار مربوط به اکتشافات جذاب، پیشرفت های علمی و موارد دیگر، جهان را کاوش کنید.CNN

Vast – یک استارت‌آپ مستقر در کالیفرنیا و یکی از جدیدترین شرکت‌کنندگان در دنیای پروازهای فضایی خصوصی شده – قصد دارد از موشک SpaceX برای پرتاب آن استفاده کند. امیدوار است که اولین ایستگاه فضایی تجاری جهان باشد و مسافران قایق به و از این پست در مدار گردش کنند.

مشخص نیست این توافق که روز چهارشنبه توسط Vast اعلام شد، چقدر هزینه دارد. رهبری شرکت از اظهار نظر در مورد این موضوع به CNN خودداری کرد. همچنین مشخص نیست که سفر به ایستگاه فضایی پیشنهادی چه هزینه ای برای بازدیدکنندگان دارد که می تواند شامل فضانوردان حرفه ای یا گردشگران باشد.

جد مک‌کالب، بنیان‌گذار و مدیرعامل Vast که قبلاً در تجارت ارزهای دیجیتال ثروت زیادی به دست آورده است، در بیانیه‌ای گفت که این شرکت از آغاز این سفر برای راه‌اندازی اولین ایستگاه فضایی تجاری جهان، Haven-1 و اولین آن، هیجان‌زده است. خدمه، Vast-1.”

مک‌کالب گفت که 300 میلیون دلار از پول خود را در این تلاش سرمایه‌گذاری می‌کند و تا زمانی که این شرکت ایستگاه فضایی پیشنهادی خود را ساخته و درآمدزایی کند، قصد ندارد به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی برای Vast باشد. وی افزود که تصدیق می کند که کل پروژه احتمالاً بیش از 300 میلیون دلار برای او هزینه خواهد داشت.

مشخص نیست که واست واقعاً اولین شرکتی باشد که یک ایستگاه فضایی خصوصی را در مدار قرار می دهد. واست می‌گوید قصد دارد تاریخ راه‌اندازی خود را در اوایل آگوست 2025 اعلام کند. با این حال، توسعه یک ایستگاه فضایی، یک تلاش بسیار پیچیده است که به آزمایش‌های گسترده و فناوری‌های کلیدی مانند سیستم‌های پشتیبانی حیات نیاز دارد.

مک‌کالب گفت وست مزیتی خواهد داشت زیرا می‌تواند از سیستم‌های پشتیبانی حیاتی که قبلاً برای فضاپیمای دراگون اسپیس ایکس توسعه داده شده است، استفاده کند، که این شرکت قصد دارد از آن برای حمل مسافران به ایستگاه فضایی خود استفاده کند.

مک‌کالب به سی‌ان‌ان گفت که واست ایستگاه فضایی Haven-1 خود را به مواد مصرفی لازم – مانند اکسیژن و سایر مواد حیاتی – مجهز می‌کند، اما این شرکت مجبور نیست یک سیستم پشتیبانی حیات را از ابتدا توسعه دهد.

شرکت‌های دیگر – از جمله چندین شرکت با حمایت ناسا – نیز در حال کار برای توسعه ایستگاه‌های فضایی خصوصی هستند. ناسا به همراه شرکای جهانی خود به دنبال استفاده از یک ایستگاه فضایی توسعه یافته خصوصی برای جایگزینی ایستگاه فضایی بین المللی قدیمی است که از سال 2000 به طور مداوم در مدار پایین زمین ساکن بوده است.

دولت بایدن هریس و مقامات در کانادا، ژاپن و کشورهای شرکت کننده در آژانس فضایی اروپا به ایستگاه فضایی بین‌المللی اجازه دادند تا تا سال 2030 فعال بماند. اما شریک کلیدی دیگر در ایستگاه فضایی بین‌المللی، روسیه، گفته است که مشارکت را تنها از طریق تضمین می‌کند. 2028.

مشخص نیست که چه مقدار از 300 میلیون دلاری که McCaleb به پروژه Haven-1 اختصاص داده است برای خدمات پرتاب به SpaceX اختصاص خواهد یافت. Vast جزئیات مالی در مورد توافق خود را با این شرکت به اشتراک نمی گذارد.

“تیم اژدها و تیم و رهبری (در SpaceX) واقعاً می‌خواهند یک ایستگاه فضایی مبتنی بر Falcon 9 بسازند. مکس هاوت، واست رئيس جمهور. هاوت پیش از خریداری شرکت هوافضا لانچر توسط واست رهبری می کرد در ماه فوریه “بنابراین ما بسیار بسیار هماهنگ هستیم.”

ایستگاه فضایی Haven-1 ساده و تک ساختاری واست می‌تواند بر فراز موشک فالکون 9 اسپیس ایکس پرتاب کند، وسیله‌ای که اسپیس ایکس بیش از یک دهه است که پرتاب می‌کند.

رندر ارائه شده توسط Vast ایستگاه فضایی تجاری پیشنهادی Haven-1 این شرکت را نشان می دهد.

پس از اینکه فضاپیما به مدار فرستاده شد، اسپیس ایکس به چهار عضو خدمه ای که هنوز نامش فاش نشده است، برای مأموریتی به نام Vast-1 آموزش می دهد.

این شرکت در یک بیانیه خبری گفت: “Vast تا چهار صندلی خدمه را در ماموریت افتتاحیه Haven-1 می فروشد.” مشتریان مورد انتظار شامل آژانس های فضایی داخلی و بین المللی و افراد خصوصی درگیر در پروژه های علمی و بشردوستانه هستند.

در ابتدا، این شرکت قصد دارد Haven-1 به طور مستقل و شناور آزاد در مدار زمین عمل کند. بعداً، این شرکت قصد دارد فضاپیما را به عنوان یک ماژول به یک ایستگاه فضایی بزرگتر متصل کند.

واست گفت که هدف نهایی آن ایجاد یک ایستگاه فضایی عظیم در مدار با گرانش مصنوعی است که می تواند بر فراز وسیله نقلیه استارشیپ اسپیس ایکس پرتاب شود، موشکی که هنوز در مراحل توسعه است و در خلال پرواز آزمایشی خود در ماه آوریل در هوا منفجر شد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان