شورای حقوق بشر می شنود اتیوپی: غیرنظامیان دوباره گرفتار جنگ سخت و مرگبار هستند |

کمیسیون بین المللی کارشناسان حقوق بشر در مورد اتیوپی در اولین گزارش گسترده خود به شورای حقوق بشر در ژنو گفت که آنها معتقدند جنایات علیه بشریت نیز در جنگی که در نوامبر 2020 در منطقه شمالی شروع شد مرتکب شده است. .

بدترین نقض حقوق

نقض جدی حقوق در Tigray “مداوم” بوداین گزارش ادامه داد و اشاره کرد که درگیری ها در ماه گذشته از سر گرفته شد و آتش بس پنج ماهه شکسته شد.

قتل های فراقانونی، تجاوز جنسی، خشونت جنسی و گرسنگی دادن به غیرنظامیان به عنوان یک روش جنگیشورا شنیده است که از اولین روزهای درگیری در اتیوپی اتفاق افتاده است.

با استناد به اطلاعات “منابع موثق”، رئیس کمیسیون، کری بتی مورانگی – که مانند دو عضو دیگر هیئت یک کارشناس مستقل حقوق منصوب از سوی سازمان ملل است – گفت که “تشدید” در حملات پهپادی توسط نیروهای دولتی که از سلاح های انفجاری “با اثرات منطقه ای گسترده در مناطق پرجمعیت” استفاده کردند.، از زمانی که خصومت ها از سر گرفته شد.

او گفت: «تحقیقات ما نشان می‌دهد که استفاده از آنها غیرنظامیان را در معرض خطرات جدید و افزایش یافته قرار داده است. ما گزارش‌هایی از حملات هواپیماهای بدون سرنشین در تیگری در چهار هفته گذشته دریافت کرده‌ایم که گفته می‌شود غیرنظامیان از جمله کودکان کشته و زخمی شده‌اند.»

با توجه به نیروهای تیگرایان، خانم. مورانگی اصرار داشت که آنها همچنین احتمالاً مرتکب نقض جدی حقوق بشر شده اند “که به جنایات جنگی تبدیل می شود”.

این شامل “کشتار گسترده غیرنظامیان آمهارا، تجاوز جنسی و خشونت جنسی، و غارت و تخریب گسترده اموال غیرنظامی در کوبو و چنا در اوت و سپتامبر 2021.

به عنوان مثال، نیروهای تیگرایان در جریان بازرسی از خانه‌های خود در کوبو به دنبال سلاح بودند و بسیاری از مردان را از خانه‌هایشان بیرون کشیدند و آنها را اغلب جلوی چشم خانواده‌هایشان اعدام کردند.»

شرایط ناامید کننده

امروز، علیرغم وضعیت وخیم آنجا، دسترسی بشردوستانه بین المللی به Tigray همچنان مسدود است. مورنگی گفت.

دلایل منطقی برای این باور وجود داشت که دولت فدرال و متحدانش “کالاهای ضروری برای بقای غیرنظامیان در تیگری را غارت و نابود کردند. کشتن دام ها، از بین بردن فروشگاه های مواد غذایی و از بین بردن محصولات کشاورزی وی با بیان اینکه بیش از یک سال است که شش میلیون نفر از دسترسی به برق، اینترنت، مخابرات و بانکداری محروم بوده اند، افزود: در عین حال محدودیت های شدیدی برای دسترسی بشردوستانه به تیگری اعمال می کند.

این محرومیت و ممانعت از دسترسی به خدمات اولیه، غذا، مراقبت‌های بهداشتی و امداد مربوطه «مبلغ (واحد) جنایات علیه بشریت آزار و اذیت و اعمال غیر انسانیرئیس کمیسیون تاکید کرد.

“تاکتیک” گرسنگی

ما همچنین دلایل معقولی برای این باور داریم که دولت فدرال در حال ارتکاب جنایت جنگی استفاده از آن است گرسنگی به عنوان روشی برای جنگ،این کارشناس ارشد مستقل حقوق ادامه داد و خاطرنشان کرد که نیروهای تیگرایان طبق گزارش ها کمک های بشردوستانه را غارت کرده اند.

بر اساس آخرین داده های بشردوستانه وخیم دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه (OCHA)، درگیری و آوارگی در شمال اتیوپی رخ داده است. بیش از نه میلیون نفر در مناطق تیگری، آفار و آمهارا نیازمند هستند، در حالی که خشکسالی شدید میلیون ها نفر را در جنوب تحت تاثیر قرار داده است.

به نقل از OCHA، خانم Murungi گفت که اثر ترکیبی از اقدامات دولت فدرال باقی مانده است 90 درصد از جمعیت در نیاز شدید هستند – افزایش 80 درصدی از آغاز درگیری.

او گفت: «اکثر جمعیت در تیگری اکنون باید با رژیم های غذایی محدود و ناکافی از نظر تغذیه زنده بمانند،» و افزود که «افزایش ازدواج کودکان و کار کودکان، قاچاق انسان، و روابط جنسی مبادله ای به عنوان ابزاری ناامیدکننده برای بقا وجود داشته است».

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

© یونیسف/ کریستین نسبیت

کودکی درون خودرویی نشسته است که در جریان درگیری در منطقه تیگری در شمال اتیوپی سوخته است.

زنان و دختران تیگرای در امان نبودند

به گفته رئیس کمیسیون، تجاوز جنسی و جنایات خشونت جنسی “در مقیاسی خیره کننده” اتفاق افتاده است از اولین روزهای درگیری، “با نیروهای اتیوپی و اریتره و شبه نظامیان منطقه ای که زنان و دختران تیگرایایی را با خشونت و وحشیگری خاصی هدف قرار می دهند”.

نیروهای تیگرایان همچنین مرتکب تجاوز و خشونت جنسی علیه زنان و دختران آمهارا و پناهندگان اریتره ای شده بودند. خانم. مورانگی گفت که اثرات مخرب درازمدت برای بازماندگان شامل تروما، بارداری ناخواسته و عفونت HIV را برجسته کرد.

“بررسی غیرمنصفانه و مغرضانه”

هیئت اتیوپی با رد یافته های این گزارش ادعای خود مبنی بر اینکه دولت فدرال تحت “بررسی غیرمنصفانه و مغرضانه” در شورا قرار گرفته است را تکرار کرد. برای بیش از یک سال

شورا شنیده است که آدیس آبابا در پاسخ به “گروه مسلح شورشی که تمامیت ارضی کشور را به خطر انداخته است” مشغول بوده است.

کمیسیون بین المللی کارشناسان حقوق بشر در مورد اتیوپی پس از تصویب قطعنامه S-33/1 شورای حقوق بشر در 17 دسامبر 2021 تأسیس شد.

این هیئت به هیئتی متشکل از سه کارشناس حقوق بشر – منصوب شده توسط رئیس شورای حقوق بشر – موظف شد “تحقیقات کامل و بی طرفانه در مورد اتهامات نقض و نقض قوانین بین المللی حقوق بشر و نقض قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین بین المللی پناهندگان را انجام دهند. اتیوپی از 3 نوامبر 2020 توسط همه طرف های درگیر متعهد شده است.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان