ضربه نهایی به آیفون؛ اتحادیه اروپا استفاده از پورت USB-C را تایید کرده است

فرارو- ژوئن گذشته، مذاکره کنندگان پارلمان اروپا و شورای اروپا به توافقی موقت برای اجرای سیاست یک سیستم شارژ مشترک برای همه دستگاه های الکترونیکی از پاییز 2024 دست یافتند. روز گذشته پارلمان اتحادیه اروپا با اکثریت 602 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع به این دستورالعمل رای مثبت داد.

बह रोगल फरारो बह निकल अग रहनामातो، بر این اساس، از پایان سال 2024 به بعد، درگاه USB-C یک الزام استاندارد برای تمامی تلفن های همراه، تبلت ها و دوربین های فروخته شده در اتحادیه اروپا خواهد بود و این کانکتور نیز از بهار سال 2026 برای تمامی لپ تاپ ها اجباری خواهد بود. گام بعدی این است که شورای اروپا دستورالعمل های جدید را قبل از اجرای رسمی آنها تصویب کند.

قانون جدید همچنین طیف گسترده ای از وسایل الکترونیکی کوچک و متوسط ​​مانند هدفون، بلندگوهای قابل حمل، کنسول های بازی های ویدئویی دستی، کتابخوان های الکترونیکی، صفحه کلید، ماوس ها و سیستم های ناوبری قابل حمل را در بر می گیرد.

دستگاه‌هایی که از نظر فیزیکی برای داشتن پورت USB-C بسیار کوچک هستند، مانند ردیاب‌های سلامت و تجهیزات ورزشی، فعلاً از این سفارش جدید مستثنی خواهند شد.

هدف بلندمدت قانون جدید کمک به مصرف کنندگان در کاهش ضایعات الکترونیکی و پایدار کردن دستگاه های الکترونیکی آنها است. استانداردهای شارژ بی سیم و سریع نیز در محصولات فروخته شده در اتحادیه اروپا در سال های آینده استاندارد خواهد شد.

پارلمان اتحادیه اروپا تخمین می زند که مصرف کنندگان به لطف قانون جدید سالانه 250 میلیون یورو صرفه جویی خواهند کرد و در عین حال حدود 11000 تن زباله های الکترونیکی را کاهش خواهند داد.

این قانون استفاده از دستگاه ها و اپلیکیشن های هوشمند را برای اکثر شرکت ها دشوار خواهد کرد. اپل تاکنون در برابر تغییر پورت لایتنینگ مقاومت کرده است، اما به نظر می رسد اکنون باید این سیاست را کنار بگذارد یا بازار اتحادیه اروپا را فراموش کند، که تقریبا غیرممکن به نظر می رسد، زیرا اروپا یکی از بازارهای مهم اپل است. در سراسر جهان در نظر گرفته شده است.

با این توضیحات می توان حدس زد که آیفون های سری 16 که در سال 2024 عرضه می شوند، اولین آیفون های مجهز به پورت USB-C باشند.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما