“عشق گوشتی” عکاس هال، زوج‌ها، خانواده‌ها و خانه‌هایشان را به تصویر می‌کشد.

نوشته شده توسط اسکار هلند، CNNیوکی کوریهارا، سی ان ان

داشتن یک پرتره خانوادگی توسط هاروهیکو کاواگوچی با یک شرط غیرمعمول همراه است: این که او تمام خانه شما را در پلاستیک بپیچد و سپس شما را با جاروبرقی در یک کیسه هوابند ببندد.

از آنجا، عکاس ساکن توکیو تنها چند ثانیه فرصت دارد تا قبل از رها کردن سوژه های نفس گیر خود، تصاویر مورد نیاز خود را ثبت کند.
این تصاویر خیره‌کننده که کاواگوچی آن‌ها را به‌عنوان «عکس‌های یادگاری برای خانواده» توصیف می‌کند، بخشی از سریال در حال انجام او «عشق گوشت» است، یک ماموریت تقریباً دو دهه‌ای برای کشف صمیمیت انسانی با بسته‌بندی افراد در پلاستیک.

کاواگوچی از طریق تماس ویدیویی از اوکیناوا ژاپن گفت: «زمانی که سریال را شروع کردم، از برخی از نزدیکترین دوستانم خواستم تا آزمایش کنند که چقدر می توانند نفس خود را حبس کنند، و متوجه شدم که حدود 15 ثانیه است. بنابراین، تصمیم گرفتم یک «قانون 10 ثانیه‌ای» تنظیم کنم که به موجب آن کیف را بعد از 10 ثانیه باز می‌کنم، فارغ از اینکه (عکس را گرفته‌ام) یا نه.»

کاواگوچی ورق های پلاستیکی عظیمی را سفارشی ساخت تا کل خانه ها، از جمله درختان و وسایل نقلیه را در بر بگیرد.

کاواگوچی ورق های پلاستیکی عظیمی را سفارشی ساخت تا کل خانه ها، از جمله درختان و وسایل نقلیه را در بر بگیرد. اعتبار: عکاس هال

با شروع تصاویر صمیمی عاشقانی که در داخل کیسه‌های قابل مهر و موم به دام افتاده‌اند، که زمانی برای نگهداری فوتون‌ها استفاده می‌شد، عکس‌های او از آن زمان به بعد در مقیاس بزرگ‌تر شدند. آخرین نصب از مجموعه او، با عنوان “Flesh Love All”، عکاس را می بیند که زوج ها یا خانواده ها و مکان هایی که برای آنها مهم است – معمولا خانه های آنها، با درختان، ماشین ها و موتورها – را در ورقه های پلاستیکی سفارشی می پوشاند.

کاواگوچی با نام عکاس هال، اشاره ای به کامپیوتر سخنگو در «2001: یک ادیسه فضایی» استنلی کوبریک، گفت که عکس های او در درجه اول درباره عشق هستند. و در حالی که تمرکز او از نوع جنسی به خانواده تغییر کرده است، هدف او ثابت می ماند: به تصویر کشیدن ارتباط انسانی در اشکال مختلف آن.

او گفت: «(عکس‌های جدیدتر) حاوی پیام ارتباط با دنیای بیرون است و به همه چیز به طور مساوی ابراز عشق می‌کند. فقط به خودشان.”

ایجاد بسته‌های سفارشی و تنظیم یک تصویر واحد ممکن است دو هفته طول بکشد، در حالی که عکس‌برداری نهایی به کمک حدود هفت نفر نیاز دارد. اگر عکاس نتواند این کار را انجام دهد، یک دستیار همیشه آماده است تا کیسه ها را باز کند – یا در مواقع اضطراری آنها را باز کند. او همچنین یک مخزن اکسیژن قابل حمل و همچنین یک اسپری برای خنک نگه داشتن سوژه ها در طول عکاسی گرم تابستان در دسترس دارد.

برای سریال های قبلی اش،

کاواگوچی برای سری قبلی‌اش، «عشق گوشت برمی‌گردد»، از زوج‌ها خواست در مکان‌هایی که برایشان معنادار است عکس بگیرند. اعتبار: عکاس هال

کاواگوچی اعتراف کرد که برخی افراد هنگام تماشای عکس‌های او احساس کلاستروفوبیک می‌کنند. و او کاملاً آگاه است که محصور شدن در داخل یکی از کیسه های هواگیر چقدر احساس خفگی می کند — زیرا خودش آن را امتحان کرده است.

او می گوید: «وقتی در کیف بودم، احساس کردم که زندگی و مرگ من کاملاً تحت کنترل دیگران است. من واقعاً می توانستم احساس کنم که سوژه هایم چگونه زندگی خود را به من می سپارند.»

وقتی دوتا یکی میشن

این سریال به زمانی برمی گردد که کاواگوچی در دهه 20 خود یک عکاس تجاری بود. او که وقت آزاد کمی برای تولید آثارش داشت، دوربینش را به کنسرت ها و کلوپ های شبانه می برد، جایی که اغلب از زوج های جوان عکس می گرفت.

او می‌گوید: «به نظرم زوج‌ها به عنوان سوژه بسیار جذاب هستند، زیرا آنها سرشار از شادی، خشم، غم و شادی بودند. وقتی آنها را مشاهده کردم، همچنین احساس کردم که بین فاصله فیزیکی و عاطفی بین دو نفر رابطه وجود دارد.”

او گفت که کاواگوچی با یافتن داوطلبانی در میان دوستان خود (و دوستانش)، “عشق جسمی” را به عنوان راهی برای “تجسم صمیمیت و عشق” بین زوج ها آغاز کرد. عکاس با سوژه‌ها کار کرد تا موقعیت‌هایی پیدا کند که شکاف‌های بین بدن‌های روغن‌کاری شده – و گاهی کاملاً برهنه – آنها را از بین ببرد، قبل از اینکه هوا را با استفاده از جاروبرقی از کیسه خارج کند.

عکاس گفت که تناسب زوج ها با هم است

این عکاس گفت که قرار دادن زوج ها در کنار هم “مانند یک پازل” است. اعتبار: عکاس هال

او گفت: «من از سوژه‌هایم می‌خواهم که ژست‌های خود را بارها و بارها تمرین کنند و سپس افراد برگزیده را در کیف بازآفرینی کنند.

کاواگوچی گفت که او از “سمپوزیوم” افلاطون الهام گرفته است، که در آن فیلسوف گفت که مردان و زنان زمانی موجوداتی مجرد بودند، با چهار دست، چهار پا و دو صورت، قبل از اینکه خدای یونانی زئوس آنها را به دو نیم کند.

این عکاس گفت: «پیچیدن سوژه ها در یک کیف فقط یک محصول جانبی بود. «هدف اصلی هنر من این است که دو نفر را که همدیگر را دوست دارند دوباره به یک موجود تبدیل کنم.

او افزود: «هنوز دقیقاً نمی‌دانم عشق چیست، اما فکر نمی‌کنم فقط به دور بودن مربوط باشد.» با کمال تعجب، گاهی اوقات احساس می‌کنم که سوژه‌ها خیلی صمیمی به نظر نمی‌رسند، حتی اگر بدن آنها کاملاً به هم نزدیک باشد. برعکس آن نیز صادق است.»

در حالی که عکس های اولیه او از یک پس زمینه ساده استودیویی استفاده می کردند، کاواگوچی در فیلم «بازگشت عشق تازه» زوج ها را در خانه ها و دیگر محیط های داخلی عکس می گرفت. او گفت که در همین حال سریال دیگری به نام “زاتسوران” او را دید که زوج ها را با دارایی هایشان کوچک می کند، از آلات موسیقی گرفته تا دوچرخه، مانند “عروسک ها در بسته بندی تاول”.

او که اکنون کل خانه‌ها را بسته است، امیدوار است که بزرگ‌تر شود، مانند بسته‌بندی یک پارک کامل. او همچنین امیدوار است که “سبک های هنری جدید” را کشف کند.

وی گفت: سریالی به نام ماشین لباسشویی را هم در دست تصویربرداری دارم که در آن سوژه ها را در ماشین لباسشویی قرار می دهم.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما