فرارو | ساعت بازی تیم ملی والیبال ایران

مرحله یک یازدهم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی جهان امشب به پایان می رسد و مهم ترین دیدار برای ما حوالی ساعت 23:30 خواهد بود که تیم ملی والیبال ایران به مصاف برزیل یکی از قدرتمندترین تیم های جهان می رود. این بازی که آخرین مرحله هجدهم نهایی است در شرایطی برگزار می شود که نیمی از امید به برتری تیم ملی ایران مقابل رقیب آمریکای جنوبی اش وجود دارد.

اگر ایران در مرحله گروهی آخرین بازی به مصاف هلند نمی رفت در این مرحله قرعه بسیار راحت تری داشت اما به هر حال برای صعود به مراحل بالاتر باز هم باید با قدرت های جهان بازی می کرد. . شاگردان بهروز عطایی در تیم ملی والیبال ایران با دو برد و پنج امتیاز در رده دوم گروه F مرحله مقدماتی و در رده دوازدهم کلی (24 تیم) این مسابقات قرار گرفتند و حریف شدند. برزیل روی کاغذ، برزیل شانس بیشتری برای پیروزی در این دیدار دارد. حداقل گذر از افتخارات این جوان چنین چیزی را در رشته والیبال رقم می زند.

برای مرور قدرت برزیل همین بس که در مجموع 19 دوره مسابقات قهرمانی والیبال مردان جهان برگزار شده است که تیم ملی والیبال مردان برزیل با سه قهرمانی و دو نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت ها محسوب می شود. البته افتخارات روسیه از برزیل بیشتر است اما روس ها این بار در مسابقات حضور ندارند. والیبال مردان برزیل نیز از سال 1964 برای اولین بار در بازی های المپیک شرکت کرده و 14 بار در این رویداد مهم ورزشی شرکت کرده و سه قهرمانی در سال های 1992، 2004 و 2016 از افتخارات این تیم است. تیم ملی والیبال مردان برزیل سه مدال نقره المپیک را در خزانه خود دارد، یعنی شش بار در فینال المپیک شرکت کرده است. والیبال تجربه گرانبهایی است که بسیاری از نوجوانان آرزوی آن را دارند. زردپوشان برزیلی 10 عنوان قهرمانی، 7 عنوان نایب قهرمانی، 4 مدال برنز و مقام سوم کسب کرده اند و 21 بار در لیگ جهانی و لیگ ملت ها روی سکو رفته اند. برزیل به عنوان نماینده آمریکای جنوبی در اولین مرحله گروهی دو ست مغلوب کوبا شد اما پس از آن موفق شد روند خود را به خوبی آغاز کند. برزیل در مرحله مقدماتی کوبا، ژاپن و قطر را شکست داد و با هشت امتیاز قهرمان شد.

نکته جالب در مورد رقابت تیم های برزیل و ایران این است که این دو تیم 18 بار در کلاس سنتی و 19 بار در کلاس سنتی به مصاف یکدیگر رفته اند. اگر 18 بازی برگزار شود، برزیل 15 بار برد و اگر 19 بازی باشد، برزیل 16 بار مقابل ایران پیروز شده است. واضح است که هر کدام از این دو آمار صحیح است، ایران تنها سه بار موفق به شکست قوی ترین رقیب خود شده است. آخرین دیدار تیم های ملی ایران و برزیل نیز به هفته دوم لیگ ملت ها در سال 2022 برمی گردد که شاگردان بهروز عطایی در سومین روز امسال با نتیجه 3 بر صفر مغلوب این تیم شدند. و دیدار امشب فرصت خوبی برای جبران این شکست تیم ملی ایران پس از 74 روز است.

شاید روی کاغذ و طبق آمار برزیل شانس بیشتری برای پیروزی در این دیدار داشته باشد اما اگر این تیم تاکنون سه بار به مصاف ایران رفته باشد، این احتمال برای چهارمین بار نیز امکان پذیر است. با این حال، این دشوار و بسیار دشوار است. با این حال آنطور که بازیکنان تیم ملی ایران اذعان کرده اند، هیچ تیمی تا به حال برای شکست بازی نکرده است. انشاالله تمام توان خود را به کار می گیریم تا عملکرد قابل قبولی مقابل برزیل داشته باشیم. برزیل تیم قدرتمندی است که قبلاً قهرمان المپیک و جهان شده است. در مسابقات جهانی هیچ تیمی اجازه شکست را ندارد و تیم ایران نیز از این امر مستثنی نیست و امیدوارم بتوانیم بهترین عملکرد را مقابل برزیل داشته باشیم. این بخشی از همراهی جواد معنوی‌نژاد است که تیم ملی را در مورد بازی هیجان‌انگیز امشب مقابل برزیل کشف کرد. همراهی های مشابه با دیگر بازیکنان تیم ملی جوان نشان می دهد که آنها هم انگیزه لازم را برای خوشحالی اهالی والیبال دارند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما