فینال مردان آزاد فرانسه 2023: نواک جوکوویچ در آستانه بیست و سومین گرند اسلم تاریخی در حالی که برای قهرمانی با کاسپر رود روبرو می شود.CNN

برای سال‌ها، “سه نفر بزرگ” تنیس مردان – راجر فدرر، رافائل نادال و نواک جوکوویچ – گرند اسلم‌ها را پشت سر گذاشته‌اند و هر کدام دلایل خاص خود را برای تاج‌گذاری به عنوان بهترین بازیکن مردان تمام دوران ارائه می‌کنند.

اکنون، با بازنشستگی فدرر و مصدومیت نادال، جوکوویچ این فرصت را دارد که ادعای خود را در آن مناظره پایان ناپذیر مطرح کند و رکورد بیست و سومین عنوان گرند اسلم را در روز یکشنبه در مسابقات آزاد فرانسه به دست آورد و از رکوردی که در حال حاضر با نادال دارد فراتر رود.

کاسپر رود در مقابل جوکوویچ ایستاده است که اکنون به سه فینال از پنج فینال گرند اسلم گذشته رسیده است، از جمله فینال سال گذشته در رولان گاروس که در آن نادال با نتیجه 6-3 6-3 6-0 شکست خورد.

اگر جوکوویچ بتواند روز یکشنبه برنده شود، به صدر رده بندی جهانی باز می گردد و اولین بازیکن مردی خواهد بود که در هر تورنمنت گرند اسلم حداقل سه بار قهرمان شده است. او پس از پیروزی در نیمه نهایی گفت، با این حال، چنین فشاری برای صرب آشنا است.

به گزارش ATP Tour، او گفت: تاریخ همیشه چیزی است که بر من معلق است، اما بسیار خوشحالم که در این موقعیت قرار دارم تا تاریخ این ورزش را بنویسم. “من فقط به پیروزی در بازی بعدی فکر می کنم.

“فشار همیشه روی شانه های من است، بنابراین فرقی نمی کند. اما این بخشی از ورزش من است، بخشی از زندگی من، تمام کارهایی که انجام می دهم. فکر می کنم فشار داشتن یک امتیاز است. اما این یک منبع انگیزه نیز هست. انگیزه عالی برای بازی خوب و رسیدن به یکشنبه.”

نواک جوکوویچ در نیمه نهایی کارلوس آلکاراز را شکست داد.

این یک مسیر نسبتاً ساده برای جوکوویچ برای رسیدن به فینال بوده است، زیرا او فقط دو ست را واگذار کرده است – یکی مقابل کارن خاچانوف در مرحله یک چهارم نهایی و یک ست در مقابل ست شماره. 1 نفره کارلوس آلکاراز در نیمه نهایی.

آن مسابقه مقابل آلکاراز به عنوان یک بازی کلاسیک اعلام شده بود، اما در نهایت جوکوویچ پس از اینکه بازیکن جوان اسپانیایی در ابتدای ست سوم دچار گرفتگی عضلات شد و در ضربات ایستگاهی کاملا آماده بود، به پیروزی رسید.

این صرب در سه سال گذشته در گرند اسلم ها قدرتمند بوده است، باخت به نادال در مسابقات آزاد فرانسه در سال گذشته تنها نقص در مسابقات اصلی است که او توانسته در آن شرکت کند.

اما صف آرایی در برابر چنین بازیکن مسلطی برای رود یک موقعیت آشنا است زیرا او با حریفی روبرو می شود که به دنبال شکستن یا افزایش رکورد مجموع عنوان قهرمانی گرند اسلم برای دومین سال متوالی است.

«سال گذشته مقابل رافا بود، امسال مقابل نواک، پس چه می‌توان گفت؟ به گزارش گاردین، رود پس از پیروزی خود در نیمه نهایی گفت: این دو تا از سرسخت ترین بازیکنان تاریخ هستند. من باید مثل امروز ضعیف باشم، بدون احساسات بازی کنم، فقط سعی کنید لذت ببرید.”

این بازیکن 24 ساله نروژی هرگز حتی در یک ست مقابل جوکوویچ برنده نشده است و هر چهار مسابقه خود را باخته است و این خلأ تضمین می کند که او به عنوان بازیکن ضعیف وارد زمین خواهد شد، اگرچه او اکنون می تواند از تجربه دو گرند اسلم قبلی استفاده کند. حضورهای نهایی

کاسپر رود در فینال اوپن فرانسه سال گذشته مغلوب نادال شد.

به گزارش ATP Tour، رود گفت: مطمئناً سخت خواهد بود. او برای 23 سالگی خود بازی می کند. من برای اولین بار دارم بازی می کنم. بنابراین من فقط سعی می کنم بدون فشار بازی کنم و فقط سعی کنم از لحظه لذت ببرم.

فکر می‌کنم این ذهنیت من در سال گذشته (در برابر نادال) نیز بود و آنطور که من پیش نمی‌رفتم. بدیهی است که دوست دارم سعی کنم بهتر از سال گذشته کار کنم. ببینیم از دو فینال قبلی (فینال مهم) که سال گذشته بازی کردم چیزی یاد گرفته ام یا نه. برگشتن احساس خیلی خوبی دارد.»

رود علیرغم ورود به مسابقات پس از شروعی متفاوت در فصل، فرم خود را پیدا کرده است و برای اولین بار در یک گرند اسلم مقابل یک بازیکن برتر 10 ساله پیروز شد که در یک چهارم نهایی هولگر رون را شکست داد و الکساندر زورف را در نیمه نهایی از بین برد. .

این عملکرد نیمه نهایی، رود را پیش از فینال تقویت می کند، زیرا او به دنبال برهم زدن شانس و کسب اولین عنوان گرند اسلم است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما