قطار Maglev: چین نمونه اولیه ای را معرفی کرد که می تواند به سرعت 620 کیلومتر در ساعت برسدCNN

چین نمونه اولیه قطار پرسرعت Maglev را معرفی کرده است که می تواند به سرعت 620 کیلومتر (385 مایل) در ساعت برسد.

این قطار با نیروی ابررسانا با دمای بالا (HTS) کار می کند که به نظر می رسد قطار در امتداد ریل های مغناطیسی شناور است.

نمونه اولیه شیک 21 متری (69 فوت) در شهر چنگدو، استان سیچوان، در 13 ژانویه در معرض دید رسانه ها قرار گرفت. علاوه بر این، محققان دانشگاه 165 متر (541 فوت) مسیر ساختند تا نشان دهند قطار چگونه خواهد بود. به گزارش شینهوا نیوز دولتی، احساس حمل و نقل کنید.

پروفسور هی چوان (معاون رئیس دانشگاه جنوب غربی جیائوتنگ که روی نمونه اولیه کار می کرد) به خبرنگاران گفت که قطار می تواند ظرف 3 تا 10 سال “عملیاتی” شود.

وی افزود: سیچوان دارای منابع غنی خاکی کمیاب است که برای ساخت مسیرهای آهنربای دائمی ما بسیار مفید است و در نتیجه باعث توسعه سریعتر آزمایشات می شود.

یک فضای داخلی ممکن برای قطار جدید Maglev.

چین بزرگترین شبکه ریلی پرسرعت جهان را در خود جای داده است که بیش از 37000 کیلومتر امتداد دارد و سریع‌ترین قطار تجاری – مگلو شانگهای – است.

اولین قطار سریع السیر مگلو کشور، در سال 2003 شروع به کار کرد. این قطار با حداکثر سرعت 431 کیلومتر در ساعت، فرودگاه پودونگ شانگهای و جاده لونگ یانگ را در ضلع شرقی شانگهای به هم متصل می کند.


چین مشتاق بهبود زیرساخت های بیشتر قبل از بازی های المپیک زمستانی 2022 است که در پکن برگزار می شود.

سال گذشته در این زمان، چین از یک خط راه آهن پرسرعت جدید 174 کیلومتری رونمایی کرد که پکن را به شهر میزبان بازی های المپیک زمستانی 2022 یعنی Zhangjiakou متصل می کند و زمان سفر بین این دو را از سه ساعت به 47 دقیقه کاهش می دهد.

در اوایل این ماه، این کشور قطار گلوله‌ای را به‌طور خاص برای مقاومت در برابر دمای انجماد طراحی کرد. قطار CR400AF-G می تواند تا 350 کیلومتر در ساعت در هوای سرد تا 40- درجه سانتیگراد (40- درجه فارنهایت) حرکت کند.

این مسیر در مسیرهای بین پکن، شن یانگ و هاربین اجرا خواهد شد – که دومی آنقدر سرد است که میزبان جشنواره سالانه برف و یخ است.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما