مایکروسافت روی جلبک ها سرمایه گذاری می کند!

در سال های اخیر، فناوری با سرعت شگفت انگیزی رشد کرده است و غول هایی مانند گوگل، مایکروسافت و آمازون از جمله پیشتازان این حوزه هستند. افزایش سرعت فناوری رشد بر محیط زیست نیز تأثیر داشته است. زیرا ردپای کربن این شرکت ها همچنان در حال افزایش است. مصرف انرژی برای مراکز داده غول های بزرگ فناوری جهان و همچنین مصرف انرژی برای مصرف کنندگان و کارکنان این شرکت ها سهم زیادی در انتشار کربن دارد.

با وجود تمام تلاش‌ها برای استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، سرعت و مقیاس این اقدامات با سرعت توسعه فناوری همخوانی ندارد و در نتیجه تأثیر آنها بر کاهش انتشار کربن رضایت‌بخش نیست. به همین دلیل، در دسترس بودن پایداری و کاهش ردپای کربن برای شرکت های بزرگ فناوری بسیار مهم است.

مایکروسافت، یکی از غول های فناوری، با مشکل انتشار کربن مواجه است. این شرکت قصد دارد تا سال 2030 انتشار کربن حاصل از فعالیت های خود را به صفر برساند. اما این مقدار در حال حاضر در حال افزایش است.

بهنوشتهی Gizmochaina، غول فناوری ردموند، از راه حل های Running Tide برای در دسترس قرار دادن آن برای این منظور استفاده می کند. سازمانی که در کاهش اثرات زیست محیطی تخصص دارد و قبلا با برندهای بزرگی مانند Shopify و Stripe همکاری داشته است. این شرکت قصد دارد با استفاده از منابع موجود در اقیانوس ها به کاهش ردپای کربن فعالیت های مایکروسافت کمک کند.

ایده این است که از جلبک های شناور روی آب قبل از غرق شدن برای جذب دی اکسید کربن استفاده شود. اگرچه این فرآیند نسبتاً جدید است، اما Running Tide می‌گوید که در طول تحقیقات دوره‌ای خود حدود هزار تن کربن را از بین برده است. هدف این شرکت برای مایکروسافت حذف 12 هزار تن کربن در طول دو سال است.

در حالی که راه حل نشان داده شده هنوز در مراحل اولیه است، یک رویکرد نوآورانه در نظر گرفته می شود. بنابراین مایکروسافت این توانایی را دارد که ردپای کربن فعالیت های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما