مخارج مصرف کننده در دسامبر با کاهش تورم 0.2 درصد کاهش یافت

خانوارهای ایالات متحده در پایان سال گذشته محتاطانه رفتار کردند و هزینه های خود را در طول فصل خرید تعطیلات کاهش دادند و پس انداز را افزایش دادند و به نشانه هایی از رکود اقتصادی افزودند.

وزارت بازرگانی روز جمعه گفت که مخارج مصرف کننده در ماه دسامبر نسبت به ماه قبل 0.2 درصد کاهش یافته است که دومین افت ماهانه متوالی پس از افزایش مخارج ثابت طی چندین ماه سال گذشته است. با تعدیل تورم، هزینه ها در ماه گذشته 0.3 درصد کاهش یافت.

عقب نشینی در مخارج با کاهش تورم صورت گرفت و باعث شد مصرف کنندگان از افزایش سریع قیمت ها آسوده خاطر شوند. این وزارتخانه گفت که خانوارها با کاهش قیمت بنزین و سایر محصولات انرژی، هزینه کالاها را کاهش دادند. آنها هزینه خدمات را افزایش دادند، جایی که قیمت ها افزایش یافت.

سهام ایالات متحده در روز جمعه با افزایش شاخص‌های اصلی افزایش یافتند که به دلیل امیدواری سرمایه‌گذاران به تعدیل تورم تقویت شد.

شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی، معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو، در دسامبر نسبت به سال قبل 5 درصد افزایش یافت، پس از افزایش 5.5 درصدی در نوامبر.

شاخص اصلی قیمت PCE، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، در دسامبر 4.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که کندترین سرعت آن از اکتبر 2021 است. این رقم در مقایسه با 4.7 درصد در نوامبر بود. هدف بانک مرکزی تورم سالانه 2 درصد است.

بر اساس ماه به ماه، شاخص قیمت PCE در دسامبر نسبت به ماه قبل 0.1 درصد افزایش یافت که با افزایش ماه نوامبر مطابقت داشت. قیمت‌های اصلی در دسامبر نسبت به ماه قبل 0.3 درصد افزایش یافت که نسبت به نوامبر 0.2 درصد افزایش داشت.

این ارقام مقامات فدرال رزرو را در مسیر افزایش یک چهارم درصدی نرخ بهره به محدوده بین 4.5 تا 4.75 درصد در نشست هفته آینده خود قرار می دهد، جایی که انتظار می رود آنها همچنین در مورد افزایش نرخ بهره در سال جاری بحث کنند. فدرال رزرو سال گذشته در یک کمپین برای خنک کردن اقتصاد و کاهش تورم بالا، نرخ بهره را به شدت افزایش داد.

افرایم بنملک، استاد امور مالی در دانشگاه نورث وسترن گفت: «اقدامات فدرال رزرو منجر به کاهش مصرف می شود.

او گفت که نرخ سود بالاتر وام مسکن را گرانتر کرده و به رکود فروش مسکن در سال گذشته کمک می کند. این به نوبه خود منجر به هزینه کمتر برای لوازم خانگی، رنگ و سایر کالاهای خانگی می شود، زیرا مردم معمولاً آن اقلام را قبل از فروش و پس از جابجایی خریداری می کنند.

وزارت بازرگانی روز پنجشنبه اعلام کرد اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه گذشته با نرخ سالانه 2.9 درصد رشد کرد، اما با شتاب کمتری وارد سال جاری شد. خرده‌فروشی در ماه گذشته با شدیدترین سرعت سال 2022 کاهش یافت. بررسی‌های مدیران خرید ایالات متحده نشان داد که نرخ‌های بهره بالاتر و تورم بر تقاضا در ماه ژانویه در بخش‌های تولید و خدمات تاثیر گذاشته است.

در همین حال، بازار کار تا حدودی سرد شده است، اما با نرخ بیکاری 3.5 درصد، که با پایین ترین سطح نیم قرن اخیر مطابقت دارد، همچنان ضعیف است. ادعاهای بیکاری – نماینده ای برای اخراج – هفته گذشته با وجود انتشار اعلامیه های اخراج، نزدیک به پایین ترین سطح تاریخی بود.

به گفته وزارت بازرگانی، نرخ پس انداز شخصی از 2.9 درصد در نوامبر به 3.4 درصد در دسامبر افزایش یافت زیرا مصرف کنندگان بیشتر درآمد داشتند و کمتر خرج کردند.

نرخ پس‌انداز در ماه‌های ابتدایی همه‌گیری به شدت افزایش یافت، زیرا مصرف‌کنندگان خانگی کمتر هزینه می‌کردند و دولت محرک‌ها را توزیع می‌کرد. با بازگشایی کامل اقتصاد و افزایش تورم، کاهش یافت. این نرخ در سپتامبر گذشته قبل از شروع صعود اخیر خود به پایین ترین حد خود رسید.

Jon Hilsenrath از WSJ عواملی را توضیح می دهد که تورم را بیش از حد انتظار نگه داشته است. تصویر: جیکوب رینولدز

درآمد شخصی در دسامبر نسبت به ماه قبل 0.2 درصد افزایش داشت، در حالی که در نوامبر 0.3 درصد و در اکتبر 0.8 درصد افزایش داشت.

مصرف کنندگان پس از تمرکز بر روی کالاها در اوایل بیماری همه گیر، هزینه های خود را به سمت خدمات سوق داده اند که شامل اجاره، غذاخوری و سفر می شود.

مخارج بنزین در دسامبر نسبت به ماه قبل 9 درصد کاهش یافته است که بر هزینه کالاها تأثیر می گذارد و هزینه برای وسایل نقلیه جدید 5.2 درصد کاهش یافته است. هزینه خدمات افزایش یافت زیرا مصرف کنندگان بیشتر برای مسکن، مراقبت های بهداشتی و تفریح ​​هزینه کردند.

آدام هالبرگ، مدیر اجرایی بارسلون واین بار، گفت 19 رستوران تاپاس او در سراسر کشور آیتم های منو را تغییر داده اند تا استفاده از مواد تشکیل دهنده افزایش قیمت را کاهش دهند. او گفت که فصل تعطیلات خوبی را در مقایسه با سال قبل داشته است، زمانی که نوع Omicron منجر به لغو تعداد زیادی در لحظه آخر شد.

او گفت: «این غذا خوردن انتقام یا سفر انتقامی نیست. “رفتن به یک رستوران عالی یا یک بار عالی به تازگی برای مردم به زندگی عادی بازگشته است.”

جین ناوار از پورتسموث، ویرجینیا، با دقت انتخاب می‌کند که کجا خرج کند، زیرا قیمت‌ها برای تقریباً هر چیزی که می‌خرد افزایش یافته است. بازاریاب شرکت حقوقی گفت که او و دخترش اخیراً برای ناهار به یک رستوران محلی رفتند و نزدیک به 50 دلار برای آن دو خرج کردند که نسبت به قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

“من فکر می کردم که آیا عینک من مه آلود است؟ آیا واقعاً 4 است؟» او گفت. «این همان غذاست. فقط گران تر است.»

به آستن هافورد در [email protected] بنویسید

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances