مقاومت در چت چیست؟

این پلتفرم دارای دیوار است، محبوب ترین کاربران مجاز به انجام معاملات آنلاین هستند. آمار نشان می دهد که استفاده از این بستر اینترنتی خوب است.

بر اساس آمار عملکرد دیوار سکو، تعداد نصب های این سکو تا تیرماه امسال و پس از گذشت ده سال از آغاز ساخت دیوار، بیش از 50 میلیون مورد بوده است. در سال 1400 بیش از 139 میلیون آگهی در سایت دیوار توزیع شد و بیش از یک میلیارد و 300 میلیون مورد توسط کاربران به ثبت رسید. به همین دلیل نظارت و حفاظت از حریم خصوصی کاربران بسیار مهم است.

آشنایی با انواع مقاومت

ویژگی های جدیدی در سال های اخیر برای افزایش دسترسی کاربران و تسهیل استفاده از محتوای توزیع شده در سایت دیوار به این پلتفرم اضافه شده است. یکی از این امکانات ابزار «دیوار چت» است که بسیاری از کاربران از آن برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. با توجه به اینکه ممکن است مقاومت احتمالی در این فضا ایجاد شود، سایت دیوار قوانین خاصی برای کاهش مقاومت و حفظ حریم شخصی کاربران دارد. از طرفی آگاهی کاربران از قانون عامل مهمی در کاهش جرم و جنایت در سایت است.

این بدان معناست که اگر کاربران اطلاعات کافی در مورد حقوق خود در این پلتفرم داشته باشند، احتمال نقض قانون و آزار و اذیت دیگران کمتر خواهد شد. رعایت نکردن قوانین استفاده از دیوار چت و مواردی مانند مقاومت و ارسال پیام های غیراخلاقی، ارائه خدمات و کالاهای غیرقانونی، ارسال پیام ها و تبلیغات انبوه، پیام های غیر مرتبط با معامله که اتلاف وقت و مقاومت دارند، در صورت دیوار توسط کارشناسان تشخیص داده شده و یا کاربران آن را گزارش می دهند، دیوار توسط تیم نظارتی بررسی می شود و طبق قوانین دیوار ممکن است منجر به ایجاد محدودیت های موقت و دائمی برای کاربر چت شود.

در برخی موارد، کاربر نیز متخلف است، به او اطلاع داده نمی شود که برخی از اقدامات ممکن است تخلف در دیوار سایت تلقی شود. به همین دلیل این کاربران ناخودآگاه فعالیت هایی را انجام می دهند که منجر به مسدود شدن حساب کاربری آنها می شود. بنابراین آگاهی از قوانین آزار و اذیت و افزایش آگاهی کاربران نسبت به قوانین ارتباط روی دیوار باعث کاهش اکانت مسدود شده کاربران می شود. افزایش آگاهی کاربران از آنچه که آزار و اذیت و مقاومت بر اساس قوانین حاکم بر پلتفرم‌های اینترنتی است، شکایت در مورد مقاومت را کاهش می‌دهد. در بسیاری از موارد، افراد اطلاعات کافی ندارند و یا حتی برعکس آن ممکن است. یعنی آگاهی ضعیف مردم از قوانین مانع از اطلاع آنها از اینکه در معرض مقاومت قرار گرفته اند می شود.

طبق قانون هرگونه گفتگو با محتوای اقناع، تحریک یا فریب و همچنین ارسال محتوای توهین آمیز غیراخلاقی تلقی می شود. در صورت وجود مقاومت روی دیوار برای کاربران، کاربر می تواند موضوع را به دیوار گزارش دهد. برخی از اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط کاربران بر روی دیوار سایت طبق قانون می تواند تخلف محسوب شود. ایجاد مقاومت، ادبیات غیر مودبانه، پیام های غیرمرتبط با تراکنش، تبلیغات در چت، خرید و فروش کالا و فعالیت های غیرمجاز و تضییع حقوق کاربران دیوار از انواع تخلفاتی است که ممکن است آگاهانه یا ناآگاهانه توسط کاربران ایجاد شود و موجب مقاومت شود. به سایر کاربران همچنین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی و عدم استفاده نامناسب از شماره تلفن در محیط بیرون دیوار، صاحبان آگهی می توانند در هنگام ثبت آگهی از قابلیت «مخفی کردن شماره تماس» و استفاده از «دیوار چت» استفاده کنند. .
در صورت مشاهده چنین اتفاقی می توانید مانند سایر پیام رسان ها پیام شخص مورد نظر را گزارش و مسدود کنید. هر کاربر می تواند یک فرد متخاصم را به دلایل مختلف مسدود کند و دیوار را در سیستم ثبت کند تا دلیل آن را بررسی کند.

افزایش دیوار نظارت

طبق آمار رسمی، در سال گذشته بیش از 769 هزار کاربر به طور موقت از سرویس چت یا به طور دائم مسدود شده اند. این رقم به دلیل افزایش نظارت بر دیوار که منجر به کاهش روش های مخرب شده است، نسبت به سال 2019 بیش از دو برابر شده است. تعلیق یا انسداد کاربر با در نظر گرفتن تخلف توسط کارشناسان دیوار انجام می شود و پس از بررسی گزارش کاربر اتصال با ساپورت دیوار قابل ردیابی می باشد.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما