ناجی سبز یا تهدید مرگبار؟ رای پاریس در مورد ممنوعیت اسکوترهای الکترونیکی

پاریس – مانیل هاجوج در ورودی دانشگاه سوربن اعلامیه می داد و خستگی ناپذیر تکرار می کرد: “آیا به اسکوترهای برقی اهمیت می دهید؟” به دانش‌آموزان گذرا که به نظر می‌رسید اکثر آنها نسبت به درخواست او بی‌تفاوت بودند.

یکی از آنها بدون توقف گفت: “من در حال حاضر به سیستم بازنشستگی خود اهمیت می دهم.”

آقای. Hadjoudj 18 ساله توسط سه شرکت اجاره اسکوتر برقی در پاریس استخدام شده بود تا سعی کند سوارکاران جوان را برای کمک به نجات کسب و کار خود در رای گیری این یکشنبه، زمانی که پایتخت فرانسه در حال برگزاری همه پرسی در مورد ممنوعیت اجاره اسکوترها در داخل پاریس است متقاعد کند. محدوده شهر

پنج سال پس از آنکه نسخه موتوری اسکوترهای دو چرخ در خیابان‌ها و پیاده‌روهای پاریس هجوم آورد، این گزینه حمل‌ونقل – که نسخه‌ی انسانی آن از مدت‌ها پیش بین کودکان محبوب بوده است – به موضوعی برای خشم، لذت و تنش بزرگسالان تبدیل شده است.

شهرداری آنها را تهدیدی برای امنیت عمومی و از نظر زیست محیطی مشکوک می خواند و می خواهد آنها از بین بروند. شرکت‌های اجاره‌ای مخالفت می‌کنند که اسکوترهایشان سازگار با محیط زیست هستند، به راحتی می‌توان در شهر رفت و آمد کرد و شغل ایجاد کرد. آنها پاریس را به عنوان الگویی برای تمرینات خوب اسکوتر در سراسر جهان می بینند.

و پاریسی ها؟ آنها احساسات مختلطی دارند.

اکسل اوتو، 20 ساله که از ایستگاه مترو بیرون می آید، گفت: «شب ها وقتی از مهمانی بیرون می آیی و آخرین مترو را برای رسیدن به خانه از دست می دهی به کار می آیند. اما در حالی که او گفت که از آنها در موارد نادری که هیچ گزینه بهتری در دسترس نبود استفاده می کند، به یک اشکال رایج اشاره کرد: او آنها را “خطرناکی برای سوار شدن” می دانست.

زمانی که شهردار پاریس، آن هیدالگو، بازار اسکوترهای اجاره ای را در سال 2019 به روی 16 اپراتور باز کرد، به نظر می رسید که شهر تمام ویژگی های یک معدن طلا را برای شرکت ها دارد.

اندازه جغرافیایی کوچک آن در مقایسه با لس آنجلس، برلین یا لندن برای سفرهای کوتاه مدت ایده آل بود. بسیاری از مسیرهای دوچرخه سواری قبلاً نصب شده بودند و مسیرهایی را به دور از اتومبیل ها ارائه می دادند. و گردشگرانی که مشخص شد مشتریان اصلی آن‌ها بودند، می‌توانستند در حین خروج از لوور به سمت طاق پیروزی، از مناظر دیگری دیدن کنند.

در سال 2022، پاریس حدود 20 میلیون سفر را با 15000 اسکوتر اجاره ای ثبت کرد که آن را به یکی از بزرگترین بازارهای جهان تبدیل کرد.

اما حداقل در ابتدا، ماشین‌ها هرج و مرج ایجاد کردند و بسیاری از سواران هر کجا و هر طور که می‌خواستند زوم می‌کردند – در پیاده‌روها، خیابان‌های یک طرفه، بافندگی بین ماشین‌ها.

دیوید بلیارد، معاون شهردار مسئول حمل و نقل گفت: «این یک جنگل شهری بود.

اسکوترهای برقی می توانستند تا 19 مایل در ساعت مسابقه دهند و در همه جا و همه جا پارک شده بودند – در جاده ها، پیاده روها و حتی در رودخانه سن فرود آمدند.

در سال 2019، یک راکب توسط یک ون مورد اصابت قرار گرفت و کشته شد و اولین مورد مرگ اسکوتر کرایه‌ای در شهر بود.

هشدار، شهر قوانینی را تنظیم کرد. اسکوترها وسایل نقلیه موتوری تلقی می شدند و تردد در پیاده روها ممنوع بود. حداکثر سرعت آنها به حدود 12 مایل در ساعت و حتی کمتر در نزدیکی مدارس کاهش یافت و فضاهای پارکینگ خاصی ایجاد شد. شهر جریمه ای معادل 135 یورو یا 147 دلار برای سوار شدن در پیاده روها یا حمل یک مسافر در آغوش گرفتن در وسایل نقلیه ای که برای یک نفر در نظر گرفته شده بود، تعیین کرد که به یک کلیشه رمانتیک پاریسی تبدیل شده بود.

در سال 2020، این شهر تعداد اپراتورها را به سه نفر کاهش داد: شرکت Lime مستقر در سانفرانسیسکو، استارت آپ هلندی Dott و Tier، یک استارت آپ آلمانی.

Erwann Le Page، سخنگوی Tier، گفت: «از آن دوره ابتدایی هرج و مرج، ما شاهد پیشرفت های باورنکردنی در خدمات خود بوده ایم. بوردو. اپراتورها می گویند که آنها وسایل نقلیه را سنگین تر کرده اند تا پایداری را افزایش دهند و 96 درصد ماشین ها اکنون در جایی که باید باشند پارک شده اند.

اما حتی با همه تغییرات قوانین، تعداد تصادفات منجر به مرگ در کنار محبوبیت اسکوترها افزایش یافته است.

بر اساس آمار ارائه شده توسط اداره ایمنی راه ایالتی، در سال 2021، 24 نفر در فرانسه هنگام سوار شدن بر اسکوتر شخصی یا اجاره ای یا سایر وسایل موتوری مانند هاوربرد و جایرو پاد کشته شدند و 413 نفر به شدت مجروح شدند. سال گذشته 34 نفر در کشور جان باختند و 570 نفر به شدت مجروح شدند. آکادمی ملی پزشکی فرانسه گفت: تصادفات روی اسکوترها به “یک مشکل عمده بهداشتی” تبدیل شده است.

آرنو کیلباسا، که در سال 2019 انجمنی را برای قربانیان روروک مخصوص بچه‌ها پس از اینکه شخصی که سوار اسکوتر بود، همسرش را که 7 هفته حامل آنها بود، زمین زد، گفت: «اسکوترها تصویری از سبکی و بی‌احتیاطی دارند، اما باعث درام و مرگ نیز می‌شوند. – دختر بچه پیری که به دلیل ضربه مغزی در بیمارستان بستری شد.

با این حال، با 20 میلیون سفر در سال گذشته، بدیهی است که تعداد زیادی از سواران این خطر را می پذیرند. برای اسکوتر سواران، کلاه ایمنی توصیه می شود، اما طبق قانون الزامی نیست، و آکادمی ملی پزشکی گفته است که در سطح ملی، “در تصادفات جدی، 9 بار از 10 بار کلاه ایمنی استفاده نمی شود.”

برای کارمندان شرکت های اسکوتر نیز معیشت آنها در رای گیری روز یکشنبه در خط است.

سالیفو کابا، 26 ساله، کارمند Tier که کارش این است که با دوچرخه باری برقی در اطراف پاریس بچرخد تا اسکوترها را عوض کند، گفت: «نمی‌دانم اگر شرکت چاره‌ای جز اخراج من نداشته باشد، در مرحله بعد چه کار خواهم کرد. باتری ها او گفت که این شغل مکان بهتری برای زندگی، تاییدیه وام بانکی و ثبات برای او به ارمغان آورده است. “به همین دلیل است که من از نتایج یکشنبه می ترسم.” کبا گفت.

این شرکت‌ها اصرار دارند که اسکوترهایشان که با باتری‌های شارژ شده الکتریکی کار می‌کنند، جایگزینی با کربن کم برای خودروها ارائه می‌دهند که به گفته آنها، باید آنها را برای پاریس و شهردار آن که از طرح‌های سبز حمایت می‌کند جذاب کند.

او گفت که این وسایل نقلیه “به کاهش آلودگی در حدود 600 شهر در جهان از جمله 100 شهر در فرانسه کمک کردند.” لو پیج، با اشاره به یک مطالعه با حمایت شهری که نشان داد 19 درصد از سفرهای اسکوتر در غیر این صورت با ماشین انجام می شد.

با این حال، همان مطالعه نشان داد که اگر اسکوتر گزینه ای نبود، بیش از سه چهارم کاربران در غیر این صورت پیاده روی می کردند، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کردند یا دوچرخه سواری می کردند.

آقای دکتر در پاسخ گفت: “مطمئنا، اسکوترها مانند یک ماشین آلاینده ای را منتشر نمی کنند.” بلیارد، یکی از اعضای حزب سبز فرانسه. اما اکثریت بزرگی از روش‌های حمل‌ونقل استفاده می‌کردند که قبلا کربن زدایی شده‌اند.»

طبق اعلام فدراسیون متخصصان میکرو موبیلیتی که شامل توزیع کنندگان و خرده فروشان اسکوتر است، در سراسر کشور، بیش از 750000 اسکوتر برقی در سال 2022 پس از رکورد 900000 در سال 2021 فروخته شد. و شهردار لیون، سومین شهر بزرگ فرانسه، به تازگی با تمدید چهار ساله قرارداد خود با Tier and Dott موافقت کرده است.

اما تالار شهر پاریس که زمانی برای آوردن گزینه حمل و نقل جدید به پایتخت فرانسه هیجان زده بود، اکنون مشتاق است که آن را از بین ببرد. به جای ممنوعیت کامل اسکوترها، خانم. هیدالگو و معاونانش تصمیم گرفتند به مردم اجازه دهند در همه پرسی رای دهند. نظرسنجی اخیر نشان داد که 70 درصد با حفظ آنها رای منفی خواهند داد.

اگر Tier، Lime و Dott رای یکشنبه را از دست بدهند، قرارداد آنها با شهر تمدید نخواهد شد و حضور زیگزاگی اسکوترها در پاریس تا پایان آگوست از بین خواهد رفت.

اپراتورها کمپینی را به نفع حفظ اسکوترها راه اندازی کرده اند. آنها از این واقعیت انتقاد کرده اند که رای گیری آنلاین – که در فرانسه به ندرت اتفاق می افتد – مجاز نیست، با این استدلال که فقدان آن رای دهندگان جوان تر را از شرکت باز می دارد. آنها همچنین شکایت کرده‌اند که مرزهای جغرافیایی افرادی که می‌توانند رای بدهند بسیار محدود بوده و افراد حومه شهر را شامل نمی‌شوند.

در هفته قبل از رای‌گیری، شبکه اجتماعی TikTok پر از پیام‌هایی با استفاده از هشتگ “sauvetatrott” (“روروک مخصوص بچه‌های خود را نجات دهید”) بود، و اینفلوئنسرهای اجتماعی پاریس اهمیت نجات “عاشقانه‌ترین کار در پاریس” را توضیح دادند. یا تنها سرویس حمل و نقلی که “تحت تاثیر اعتصابات ملی قرار نگرفته است.”

اما بسیاری از پاریسی ها ممنوعیت خود را تسکین می یابند.

اولیویر گونتزبرگر، 45 ساله، فروشنده لوازم الکترونیکی، گفت: “من آنها را اسکوتر نمی نامم، من آنها را زباله می نامم.” بیرون ویترین مغازه او در خیابانی باریک نزدیک شانزه لیزه، 20 اسکوتر در یک پارکینگ انباشته شده بود. او گفت: “من برای آنها گریه نمی کنم.”

کاترین پورتر گزارش کمک کرد

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبرGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان