نت ها استیو نش را دور انداختند. آیا باید کایری ایروینگ بود؟

مواظب باش که چه آرزویی می کنی. این ضرب المثل وقتی به ذهنم می رسد که به کایری اروینگ و حمایت نادرست، نادرست و خطرناک او از یهودستیزی فکر می کنم.

شان مارکس، مدیر کل نتز، با اعلام اخراج مربی استیو نش در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه، سعی کرد اظهار کند که موضع اروینگ در مورد پست‌های یهودی‌ستیزانه و توطئه‌آمیز او در شبکه‌های اجتماعی هیچ ارتباطی با تصمیم تیم ندارد. برای جدا شدن از نش.

او گفت با هیچ بازیکنی مشورت نشد و از خبرنگاران خواست که تغییر مربیگری و پست های ایروینگ را مرتبط نکنند.

اما جدا کردن اروینگ از فاجعه‌ای که نتس به آن تبدیل شده، سخت است، حتی اگر قبل از فصل به عنوان یک مدعی احتمالی عنوان قهرمانی در پشت قدرت ایروینگ و کوین دورانت تبلیغ می‌شد.

پست های توهین آمیز ایروینگ، در حالی که دیگر آنلاین نیست، به وضوح نتز و لیگ را تحت الشعاع قرار داده است. برخی از هواداران در محوطه دادگاه در بازی خانگی روز دوشنبه مقابل ایندیانا پیسرز تی شرت هایی با نوشته “جنگ با یهود ستیزی” پوشیدند و مارکس گفت که این تیم از لیگ ضد افترا خواسته است.

تا چهارشنبه شب، نتز در بیانیه ای اعلام کرد که تیم و ایروینگ هر کدام 500000 دلار “به اهداف و سازمان هایی که برای ریشه کن کردن نفرت و عدم تحمل در جوامع ما تلاش می کنند” اهدا خواهند کرد.

این یک گام مثبت است، اما NBA که در این فصل از بحرانی به بحران دیگر می پردازد، باید شرمنده باشد که یکی از فرنچایزهایش مجبور به متوسل شدن به چنین گفت وگویی شده است.

این قسمت نشان می‌دهد که توانمندسازی ورزشکارانی که من از آن حمایت کرده‌ام، جنبه دیگری دارد: ایروینگ باید قدرت کلام خود و نقش خود را در انتشار پیام‌های خطرناک به میلیون‌ها نفر در نظر بگیرد.

ایروینگ، گارد پوینت نت، یک ستاره بسکتبال با یک مگافون است. نایک از او حمایت می کند و کفش امضا شده او را تولید می کند. او نایب رئیس اتحادیه بازیکنان NBA است. او نه تنها یکی از اعضای ثابت تلویزیون ملی فوتبال است، بلکه ۲۲ میلیون دنبال کننده در توییتر و اینستاگرام دارد.

او می تواند از پلتفرم خود برای خوبی استفاده کند، کاری که به عنوان یکی از ورزشکاران مشهور سیاهپوست که در هیاهوی سال 2020 پس از قتل احمد آربری و جورج فلوید در برابر بی عدالتی ایستادند، انجام داده است.

اما متأسفانه او همچنین می تواند همان کاری را که اکنون انجام داده است انجام دهد – از موقعیت خود برای تزریق سم به دنیای ما استفاده کند.

ایروینگ هفته گذشته پس از پیوندی به فیلمی که یک مطالعه موردی در ترفندهای یهودی ستیز و روایت های نفرت انگیزی است که برای نسل ها به یهودیان آسیب رسانده و به یهودیان آسیب رسانده است، در رسانه های اجتماعی قابل توجه خود به اشتراک گذاشت. من دیگر با نام بردن به فیلم اعتبار و مشروعیتی نمی دهم. اما اجازه دهید این گونه بیان کنیم: هر روایتی که ادعا می کند یهودیان تجارت برده را کنترل می کنند و شیطان را می پرستند، مستحق شدیدترین محکومیت است.

و اگر آن را از دست دادید، این اولین باری نیست که ایروینگ از سوراخ خرگوش پایین می رود. همین چند هفته پیش، او ویدیوی قدیمی از الکس جونز را به اشتراک می‌گذاشت که علیه به اصطلاح نظم نوین جهانی نرده می‌کرد.

الکس جونز. کلاهبرداری در برنامه تاک شوی Alt-right اخیراً توسط هیئت منصفه دستور داده شد تا نزدیک به یک میلیارد دلار به خانواده هایی که پس از کشته شدن فرزندانشان در تیراندازی دسته جمعی در مدرسه ابتدایی سندی هوک در کانکتیکات بدنام کرده بود، بپردازد.

ایروینگ دو برابر شد و خود را قربانی خبرنگاران و هرکس دیگری که جرأت دارد در مورد حمایت او از نفرت بپرسد معرفی کرد. “چرا من را غیر انسانی می کنید؟” او پس از بازی روز شنبه گفت که هیچ اشتباهی انجام نداده و هر گونه مسئولیتی را رد کرده است.

ایروینگ در بیانیه روز چهارشنبه گفت که منظور او و خانواده‌اش “هیچ آسیبی به هیچ گروه، نژاد یا مذهب مردم نیست.”

ایروینگ گفت: «من از تأثیر منفی پستم بر جامعه یهودی آگاه هستم و مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرم. من معتقد نیستم هر آنچه در مستند گفته شد درست باشد یا منعکس کننده اخلاق و اصول من باشد.»

امیدوارم ایروینگ از این قسمت درس عمیقی بگیرد.

وقتی او با چهره‌ای صاف ادعا می‌کرد که زمین مسطح است، به راحتی می‌توان او را به‌عنوان عجیب و غریب کنار گذاشت.

واضح است که او مردی است که به راحتی فریب افکار توطئه گرانه را می زند و نمی تواند اطلاعاتی را که مصرف می کند بررسی کند یا به طور انتقادی درباره آن فکر کند.

او در طول همه‌گیری ویروس کرونا به اعتقادات ضد واکسیناسیون خود پایبند بود و در طول بحران بهداشت عمومی که منجر به کشته شدن بیش از یک میلیون آمریکایی و نابودی جوامع سیاه‌پوست و قهوه‌ای شده است، از پیروی از علم خودداری کرد.

NBA باید عواقب حضور او در لیگ را در نظر بگیرد.

جاناتان گرینبلات، مدیر اجرایی و مدیر ملی لیگ ضد افترا، هنگام صحبت در روز سه‌شنبه گفت: «اجازه دهید بپذیریم که کایری یک بسکتبالیست است، نه یک محقق، یک متخصص موضوعی در این موضوعات». از سوی دیگر، او یک الگو است، یکی از محبوب ترین بازیکنان لیگ، چه برسد به بروکلین. و من این را می گویم زیرا وقتی توییت می کند، چیزی می گوید و سیگنال هایی می فرستد و مردم به او گوش می دهند.

همه اینها به واقعیتی تلخ برای یهودیان آمریکایی تبدیل می شود. به گفته گرینبلات، اقدامات خشونت آمیز علیه یهودیان و مؤسسات یهودی که توسط یهودی ستیزی از چندین طرف تغذیه می شود، به بالاترین سطحی رسیده است که در تقریباً 45 سالی که ADL چنین جنایات ناشی از نفرت را دنبال می کند، مشاهده شده است.

گرینبلات گفت، پارادوکس غم انگیز این است که ایروینگ برای تیمی مستقر در بروکلین بازی می کند، جایی که “ما در سال های اخیر شاهد موجی از یهودستیزی بوده ایم.” «یهودیان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، خانه‌ها و کنیسه‌های یهودیان تخریب می‌شوند. مردم مورد تعرض قرار می گیرند کاری که کایری انجام داد، با توجه به تیمی که در آن بازی می‌کند، به همین دلیل است که فکر می‌کنم اعصاب بسیاری را به هم زد.»

با شهرت مسئولیت می آید. بخشی از آن مسئولیت به دست آوردن درک انتقادی قبل از استفاده از قدرت صدایتان است. ایروینگ و دیگران این کار را در سال 2020 انجام دادند و عصر جدیدی از توانمندسازی را آغاز کردند و ورزشکاران احساس می کردند که تشویق می شوند علیه اقتدار صحبت کنند. اما او با پست های اخیر خود به شدت شکست خورد.

گرینبلات ابراز امیدواری کرد که ایروینگ “زمانی را صرف کند تا به نوعی در فرآیند یادگیری و شفا شرکت کند و برای درک بهتر کار کند.”

“من فکر می کنم که همه ما با این کار به خوبی خدمت خواهیم کرد.”

به نظر می رسد که ایروینگ این روند را آغاز کرده است. بیایید امیدوار باشیم که او آن را دنبال کند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialدانشگاهGuide to buying household appliances